Trening mózgu – jak sprawniej myśleć?

0
jak sprawniej myśleć

Czy wiesz, że trening mózgu może poprawić twoją zdolność koncentracji, pamięć, a nawet zwiększyć IQ?

Studia architektoniczne – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

0
studia architekt

Koszty związane ze studiowaniem architektury mogą okazać się dla niektórych bardzo duże. Niestety kierunek ten nie należy do najtańszych studiów. Dodatkowym kosztem, który zostanie poniesiony w czasie studiów będzie oddawanie projektów. Nie chodzi tutaj o niedozwolonym technikę przedmiot czyli kupienie sobie różnego rodzaju prac. Chodzi o samo zrobienie takich projektów, ponieważ ono będzie dla nas kosztem. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/studia-architektoniczne-i-koszta-zwiazane-z-nauka/

Oddanie projektu czy prac na zaliczenie semestru będzie różniło się tym, że należy wydrukować bardzo obszerną pracę pisemną. Co więcej będziemy musieli załączyć dodatkowo swój projekt na wydrukowanych sześciu bądź 8 planszach. Ze związku z tym koszty studiowania takiego kierunku mogą być wyższe nawet o 800-1000 zł. Musimy pamiętać, że do tej pracy będziemy musieli wykorzystać również modele. Koszt taki poniesiemy jednak jeden raz podczas stopnia studiów. Oznacza to że raz na studiach inżynierskich i raz na studiach magisterskich. Czy warto podjąć studia architektoniczne? 

Sprzęt komputerowy oraz potrzebny oprogramowanie dla przyszłych architektów

Jeżeli chcemy wybrać się na studia związane z architekturą, to musimy liczyć się z tym że potrzebne nam będzie urządzenie stacjonarne. Chodzi tutaj przede wszystkim o laptopa. Będzie on niezbędnym przedmiotem do wykonywania projektów oraz prac zaliczeniowych. Dodatkowo potrzebne nam będzie również drukarka.do drukowanie na studiach jest to chleb powszedni. Jeżeli posiadamy już taki sprzęt, dochodzi nam koszt zakupu do 3000 zł wzwyż. Możemy postawić na tradycyjną drukarkę, która będzie drukowała w formacie A4, ale możemy pójść również o krok dalej i postawić na tą która wydrukuje nasze dokumenty również w formacie A3. 

Dodatkowo będziemy musieli zaopatrzyć się oczywiście wnuczkę. Tutaj koszty mogą się różnić w zależności od rodzaju jej. Możemy postawić na myszkę przewodową, bezprzewodową taką z dodatkowymi funkcjami takimi jak podłączenie bluetooth. Nie ma jednego środka na ominięcie tych wszystkich kosztów. Większość z nas posiada jednak swój sprzęt stacjonarny czy komputer, więc jest zwolniona z takich kosztów na start.

Zobacz też: http://www.7dak.pl/jak-zostac-architektem-wszystko-co-powinien-miec-poczatkujacy-architekt/

Prokrastynacja – jak przestać odkładać wszystko na później?

0
Prokrastynacja

W realizowaniu naszych planów zazwyczaj przeszkadza nam odkładanie wszystkiego na później. Niszczy to również rozwój naszej kariery, a także sukcesy w pracy. Istnieje jednak sposób, aby z tym skończyć. Sprawdź na czym polega prokrastynacja oraz w jaki sposób się jej poradzić. Nie czekaj!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/prokrastynacja/

Czym jest prokrastynacja?

Jest to nic innego jak odkładanie wszystkiego co mamy do wykonania na później. Możemy powiedzieć że jest to w przenośni granie na czas. odkładamy zazwyczaj zajęcia, które są bardzo ważne i zajmujemy je błahostkami.

Ten sposób tracimy bardzo dużo cennego czasu zamiast robić, to ten sposób tracimy bardzo dużo cennego czasu zamiast robić, to co powinniśmy. Co jest tym spowodowane?

Jakie są jej przyczyny?

Całkiem niedawno na portalu BBC pojawił się artykuł autorstwa dr Christiana Jarrett’a, w którym wyjaśnione, że recepta na prokrastynacje jest prosta. Według doktora wystarczy jedynie lepiej zorganizować swój czas. Problem tkwi bowiem w emocjach. Im trudniejsze jest działanie, tym więcej energii potrzebujemy, aby je zrealizować. Doskonale zdajemy sobie sprawę że coś przyniesie nam korzyść w przyszłości, ale często liczy się dla nas tylko tu i teraz. Dlatego rezygnujemy z ważnych zadań, a więc miejsce stawiamy na przyjemność Na przykład obejrzenie serialu.

Jak walczyć z prokrastynacją?

Po pierwsze musimy zauważyć chwilę, w której pojawia się chęć, aby Zamiast zająć się pracą, zrobić coś co odwróci naszą uwagę. Następnie Starajmy się pomyśleć, co możemy zrobić, aby natychmiast podjąć się realizacji ważnego zadania.

W ten sposób samodzielnie będziesz starać się straci z jak najmniejszą ilość czasu. Daj szansę tej metodzie, Kiedy pojawi się najbliższa okazja na rozpraszającą nas czynność.

Pozwoli nam to na uniknięcie gromadzących się problemów oraz zaległości. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że odwleknięte w czasie rzeczy nie znikną. Prędzej czy później będziemy musieli się z nimi uporać, a lepiej jest mieć to z głowy.

Zobacz też: http://www.7dak.pl/w-jaki-sposob-szybko-i-latwo-wznowienic-dzialalnosc-gospodarcza/

Co można robić po studiach prawniczych?

0
Co można robić po studiach prawniczych

Młodzi ludzie często marzą o studiach prawniczych. Studiowanie prawa nie jest łatwe, ale nadal bardzo prestiżowe. Jeżeli ktoś studiuje prawo, to uważa się, że jest to osoba posiadająca dużą wiedzę. Decydując się na studia prawnicze nie zawsze jednak wiemy czym tak naprawdę chcemy się zajmować po ich zakończeniu. Taką decyzję zazwyczaj podejmujemy pod koniec studiów.

Najlepsze metody wzmacniania podłoża gruntowego

0
wzmocnienie podłoża

Czasami podłoże gruntowe jest do tego stopnia niekorzystne pod kątem występujących skał, że bardzo istotne jest wzmacnianie podłoża gruntowego. Zwiększa się wtedy nośność poszczególnych obiektów, które są związane przede wszystkim z bezpieczeństwem ich użytkowania. Odpowiednie metody wzmacniania gruntu zapewnią przede wszystkim pewność dobrego posadowienia budynku. Bardziej optymalne jest również wykorzystywanie poszczególnych zasobów do jakich mamy dostęp.

Najmocniejsze punkty asekuracyjne!

0
Najmocniejsze punkty asekuracyjne

Punkt asekuracyjny – bez niego niemożliwa byłaby żadna wspinaczka. Jako istotny element układu asekuracyjnego instaluje się go na stałe (także tymczasowo) w konkretnej ścianie. Jakie ma cel? Zabezpiecza przed odpadnięciem w trakcie pokonywania przez wspinacza, serwisanta lub alpinisty trudnej, wymagającej odwagi, drogi po ścianie domu czy górach. Dlatego taki punkt asekuracyjny musi być solidny. Porządnie wykonane punkty asekuracyjne dostaniemy np. w sklepie internetowym: asekuracje.pl/punkty-asekuracyjne/.

A jakie są rodzaje punktów asekuracyjnych? Są tzw. przelotowe punkty asekuracyjne – nazywane po prostu przelotami. Instaluje się je wzdłuż drogi wspinaczkowej, która jest pokonywana z asekuracją dolną. Umożliwiają one wpięcie do nich (często z pomocą karabinka czy ekspresu) liny dynamicznej, dzięki której mało doświadczonemu wspinaczowi nie groził śmiertelny upadek. Innym typem jest stanowiskowy punkt asekuracyjny. Ten różni się od wspomnianego przelotu głównie tym, że jest elementem składowym stanowiska, czyli takiego, które wymaga użycia kilku niezależnych punktów asekuracyjnych, które są połączone liną, taśmą lub specjalnym łańcuchem stanowiskowym.

Należy jeszcze zapoznać się z informacją w sklepie asekuracje.pl, że poza punktami, są również różne systemy asekuracyjne, zabezpieczające ludzi pracujących na bardzo dużych wysokościach (np. dachach płaskich), tworzące tzw. „zielone” strefy na szczytach budynków. Aby cały system działał poprawnie, musi być zastosowany w nim odpowiedni typ punktów asekuracyjnych. Ważna oczywiście jest ich odpowiednia liczba. Takie punkty kotwiczenia lub słupki (inaczej punkty asekuracyjne) stanowią nierozerwalny element systemu. Dzięki nim zredukowane będzie ryzyko tragicznego w skutkach upadku z wysokości.

W asekuracje.pl jest dostępnych kilka rodzajów punktów kotwiczenia dla zainteresowanych nimi klientów. Wśród punktów asekuracyjnych mamy te z plakietką, czyli nadające się do zamocowania do blachodachówki lub stropu żelbetonowego. Dostępne są też te z połączeniem chemicznym do betonu, które za pomocą śruby montowane są do konstrukcji nośnej budynku oraz ostatnie, w których stosuje się połączenie z plakietką, śrubą i blachą podstawy (w przypadku, gdy dokonujemy montażu do struktury nośnej przez wykonane ocieplenie budynku).

Prezent na Dzień Kobiet – co kupić ukochanej?

0
Prezent na Dzień Kobiet

Wielkimi krokami zbliża się 8 marca, czyli Dzień Kobiet, o którym powinien pamiętać każdy mężczyzna. W tym dniu każda kobieta może poczuć się wyjątkowo i z pewnością nie ominą jej życzenia oraz wręczanie upominków. Według tradycji każda kobieta powinna tego dnia otrzymać prezent od swojego ukochanego, a także kolegów z pracy. Ma to na celu okazanie miłości i szacunku, a także sprawienie przyjemności. Zobacz jaki upominek warto przygotować z tej okazji i z czego ucieszy się każda kobieta.

Prezent na Dzień Kobiet

W naszym kraju Dzień Kobiet stał się popularny w okresie PRL-u, a najpopularniejszym prezentem były wtedy goździki, a także rajstopy i kawa. Należy jednak pamiętać, że czasy się nieco zmieniły i teraz można wręczać także inne upominki. Nie każda Pani ucieszy się z opakowania rajstop – szczególnie jeśli jest to prezent od ukochanego.

Perfumy

Pierwszą propozycją, która powinna przypaść do gustu, większości kobiet są perfumy. To idealny prezent dla ukochanej, z którego z pewnością ucieszy się większość kobiet. Mogą to być jej ulubione perfumy, których używa na co dzień lub całkiem nowy zapach, którego nie ma ona jeszcze w swojej kolekcji. Zanim jednak zdecydujesz się na taki zakup, sprawdź jakie perfumy odpowiadają obdarowywanej najbardziej i czy woli ona zapachy kwiatowe, czy może bardziej słodkie.

Biżuteria

Kolejnym prezentem, którym możesz obdarować swoją ukochaną, jest biżuteria. Może to być naszyjnik, pierścionek lub kolczyki. Dobrym rozwiązaniem będą celebrytki, które pasują praktycznie każdej kobiecie lub coś bardziej ekstrawaganckiego, jeśli tylko masz pewność, że Twojej ukochanej spodoba się taki prezent. Jeśli zależy Ci na tym, aby wręczyć ukochanej biżuterię, ale nie masz wystarczająco pieniędzy to, pożyczka gotówkowa może Ci pomóc zrealizować ten plan. Pośrednicy kredytowi https://splatakredytow.pl/pozyczka-gotowkowa/ pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę, dzięki której obdarujesz ukochaną kosztownym prezentem.

Kwiaty w nowej odsłonie

Jeśli chcesz podarować coś bardziej oryginalnego niż tradycyjny bukiet kwiatów, to możesz wręczyć ukochanej oryginalnego misia, który ułożony jest z piankowych róż. Taki „bukiet” zapakowany jest w ozdobne pudełko i prezentuje się naprawdę bardzo gustownie. Kwiatowy miś to hit, który podbija media społecznościowe, a jego wygląd z pewnością zauroczy niejedną kobietę. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na prezent dla swojej ukochanej, to miś wykonany z piankowych kwiatów będzie strzałem w dziesiątkę.

Jak nauczyć się języka obcego?

0
wskazówki do nauki języka obcego

Wiele osób, mimo że uczy się języka obcego od wielu lat, nie do końca sobie z nim radzi. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie jest popełniany błąd? Aby nauczyć się języka obcego, nie trzeba uczęszczać na drogie kursy językowe, do renomowanych szkół. Samodzielna nauka angielskiego w domu, również jest możliwa, a do tego jest to tańsza i bardziej wygodna opcja. Wystarczy tylko wiedzieć, jak się uczyć i mieć sporo samodyscypliny.

Wskazówki, jak uczyć się języka obcego

Nie ma lepszej metody na naukę języka obcego, niż codzienne obcowanie z nim. Z czasem zaczniemy łapać pewne wyrażenia oraz zwroty, a język obcy stanie się częścią codziennego życia. Najskuteczniejsze sposoby to:

  • oglądanie filmów z napisami – odradza się oglądanie filmów z lektorem, ponieważ po pierwsze nie usłyszymy prawidłowej wymowy konkretnych słówek i zwrotów, a po drugie ominie nas nauka potocznych zwrotów, które również są ważne w codziennym życiu.
  • tłumaczenie piosenek – jeżeli spodobała nam się jakaś piosenka, ale w sumie to nie wiemy o czym jest, to jest świetna okazja do zapoznania się z jej tekstem. Jest to świetna forma nauki słów oraz wyrażeń.

Przeczytaj też: http://www.7dak.pl/jak-zdobyc-dofinansowanie-do-okularow-od-pracodawcy/

  • rozmowa z osobą, która mówi w języku, którego chcemy się nauczyć – gdy już opanujemy podstawy językowe, możemy poszukać kompana do rozmowy. Jeżeli nie mamy żadnego znajomego, który mógłby z nami pokonwersować, można na przykład założyć sobie skype’a i porozmawiać z nieznajomą osobą. Są również specjalne portale, dla osób które uczą się języków obcych, na których możemy bez krępowania porozmawiać z osobą, która jest na tym samym poziomie co my.
  • słuchanie – jeżeli chcemy poprawić znajomość języka obcego, powinniśmy słuchać go jak najwięcej. Mogą to być przeróżne podcasty o związkach, biznesie, życiu codziennym, czy rozwoju osobistym.
  • czytanie – jak najwięcej, należy również czytać nie tylko słuchać. Na początku pewnie niewiele będziemy w stanie zrozumieć, jednak z czasem zrozumienie wzrośnie. Jeśli czegoś nie będziemy rozumieć, zawsze można wspomóc się słownikiem.
  • pisanie – bardzo pomocne na początku jest udzielanie się na forach o różnej tematyce, można również spróbować samodzielnie napisać jakieś opowiadanie. Z każdym razem będziesz coraz lepiej.

Źródło: https://www.parales.pl/

Pożyczka dla zadłużonych online

0
Pożyczka dla zadłużonych online

Niemal połowa dorosłych Polaków ma długi. Większość obywateli kraju nad Wisłą ma więcej, aniżeli jedno zobowiązanie finansowe. Na rynku jest parę spółek, jakie pożyczają pieniądze zadłużonym. Zobowiązanie można zaciągnąć samemu bądź z poręczycielem. Poniektóre firmy finansowe świadczą także pożyczki pod zastaw nieruchomości bądź ruchomości. Pożyczki dla zadłużonych są przeznaczone zarówno osobom fizycznym jak również działalnościom gospodarczym. Z kolei osoby, jakie mają długi oraz nie mają potwierdzonego przychodu, powinny skorzystać z pożyczek na raty bez zaświadczeń o zarobkach.

Pożyczka dla osób zadłużonych – czym się wyróżnia?

W najłatwiejszym rozumieniu, pożyczka dla zadłużonych online to atrakcyjna – oraz przy okazji konkurencyjna propozycja względem kredytów bankowych. Bank odmiennie spostrzega osobę z długami poniżej 30 dni, natomiast odmiennie taką – jakiej zaległości wynoszą więcej aniżeli 90 dni. Co więcej, żadnych nadziei na kredyt nie mają dłużnicy z wytoczonym postępowaniem wykonawczym. Zatem, tajemnica sukcesu spółek pożyczkowych jest w ofercie błyskawicznej chwilówki dla zadłużonych. Chociażby, gdy masz nieuregulowane zadłużenia oraz figurujesz w bazach: BIK, KRD, ERIF lub BIG InfoMonitor, to dostaniesz wsparcie finansowe

Pożyczka dla zadłużonych – warunki

Obecnie jest na polskim sektorze finansowym co najmniej kilkadziesiąt oficjalnych spółek pożyczkowych oferujących pożyczek dla osób zadłużonych. W większości wypadków pełna formalność załatwiana jest online. Najmniejszą oferowaną sumą jest 100 zł najwyższą 25 000 zł bez potrzeby jakiejś formy zastawu lub ubezpieczenia. Są spółki, jakie proponują chociażby parę milionów złotych jednakże w takich wypadkach potrzebne jest już zabezpieczenie pożyczki.

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Pożyczki dla zadłużonych dedykowane są szczególnie dla osób bez zdolności kredytowej, więc pożyczkobiorców, jacy zgodnie z prawem bankowym nie spełniają warunków zapewniających instytucji bankowej przyznawania im kredytu. Wyjątkowym przypadkiem w którym zadłużona osoba nie mająca zdolności kredytowej może ubiegać się o wsparcie finansowe w banku jest ustanowienie specjalnego typu ubezpieczenia (np. pożyczka pod zastaw należącej do kredytobiorcy posiadłości). Zgodnie z ogólną zasadą oferowanie pożyczki dla zadłużonych odbywa się na bazie poinformowania o sytuacji materialnej konsumenta, natomiast sam mechanizm brania pożyczki krótkoterminowej jest niezwykle zbliżony do brania pozostałych produktów finansowych proponowanych poprzez spółki pożyczkowe. Branie pożyczki dla zadłużonych odbywa się w pełni za pośrednictwem Internetu – wypełnienie żądanego dokumentu może zająć nam najwyżej do kilkunastu minut.

Indywidualny mikrorachunek podatkowy

0
Indywidualny mikrorachunek podatkowy

Wraz z początkiem roku 2020 każdy podatnik – zarówno przedsiębiorca jak i osoba fizyczna – będzie opłacać PIT, CIT oraz VAT na swój indywidualny mikrorachunek podatkowy. Dotychczas podatki płaciliśmy na zróżnicowane numery rachunków konkretnych urzędów skarbowych – każdy z nich miał swoje konta, odmienne w zależności od rodzaju podatku.

ZOBACZ TEŻ