Jak się uczyć języka angielskiego online?

0
Jak się uczyć języka angielskiego online

Poniżej przedstawiamy kilka prostych technik i metod jak się szybko i sprawnie uczyć języka angielskiego.

Budowanie urządzeń mnemotechniczne i oszukiwanie nimi swój mózg

Często istnieją słownictwo, zasady lub zwroty, które po prostu nie wbijają ci się do głowy. Nieważne ile razy próbujesz je zapamiętać, nie możesz ich zapamiętać następnego dnia. Z urządzeniami mnemotechnicznymi łatwiej jest się nauczyć. To nic innego jak proste zdania mnemotechniczne lub małe objazdy językowe, które pomagają nam zapamiętać to, czego się nauczyliśmy. Można też wymyślać małe historyjki o szczególnie trudnych słowach, które prowadzą do tego słowa.

Przykład mnemonika: Bądź mądry i pamiętaj, że rzeczowniki są zawsze kapitalizowane!

Używanie zakreślacza i podkreślanie ważnych punktów

Podkreślanie ważnych fragmentów w tekstach do nauki jest dość przydatne. Uświadamia to, co jest ważne i poprawia pamięć. Powtarzanie tego, czego się już nauczyłeś, będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsze – to również zwiększa czynnik zabawy. Kto nie jest zadowolony z szybszych efektów uczenia się? Ale uważajcie, bo tu obowiązuje zasada: mniej znaczy więcej! Jeśli pomalujesz cały angielski tekst, stracisz szybszy efekt uczenia się.

Odpoczywanie od nauki angielskiego – daj swojemu mózgowi też odetchnąć

Po 40-50 minutach intensywnej nauki wskazane jest odłożenie wszystkiego na bok i naładowanie akumulatorów. Nie myśl o przerwie jako o „straconym” czasie, ponieważ to, czego się do tej pory nauczyłeś, musi zostać przetworzone zanim twój mózg zostanie zalany nowymi informacjami. Wyjdź na zewnątrz na kilka minut świeżego powietrza lub otwórz okno! To zaopatrzy twój mózg w tlen i będziesz mógł się lepiej skoncentrować. Ważne: Nie zapomnij o piciu podczas nauki.

Zabawa – oglądanie filmów i serialów w języku angielskim

Można uczyć się podczas oglądania telewizji? Tak, to działa! W epoce płyt DVD i dostawców wideo na żądanie, filmy i seriale mogą być wykorzystywane jako zróżnicowana metoda uczenia się angielskiego. Najpierw sprawdź, w jakim języku są one dostępne, a następnie obejrzyj swoje ulubione seriale w języku angielskim. Ustaw napisy w swoim ojczystym języku. W ten sposób słownictwo dostanie się do twojej pamięci – bez konieczności dodatkowego wysiłku. Najfajniejsze jest to, że trenujesz swoje rozumienie ze słuchu, a nawet wymowę i czujesz się jak w obcym języku.

Słuchanie angielskiego radia i nauka słówek angielskich z piosenek

Oczywiście, potrzebujesz podręczników i intensywnych sesji gramatycznych, ale aby ćwiczyć swoje rozumienie ze słuchu, nie musisz cały czas siedzieć przy biurku. Dla Twojego słuchu ważne jest, abyś zapoznał się z dźwiękiem i wymową. Niezależnie od tego, czy gotujesz, idziesz na studia, czy uprawiasz sport, włącz radio i przyzwyczajaj się do języka angielskiego. Jeśli nie możesz znaleźć angielskiej stacji w swoim programie radiowym, użyj radia internetowego. Znajdziesz stacje w prawie każdym języku. Większość z nich jest nawet nadawana na żywo i jest bezpłatna. W przyszłości, gdy usłyszysz niemiecką piosenkę, którą lubisz i jesteś ciekawy, zwróć uwagę na to, co już rozumiesz lub o czym jest ta piosenka. Tłumaczyć słownictwo lub zwroty, których nie znasz i próbować nawiązywać połączenia. Z czasem zrozumiesz coraz więcej piosenek lub wiadomości radiowych, a tym samym dowiesz się więcej o kraju i kulturze.

Artykuł opracowany przez nauczycieli serwisu oferującego darmową naukę języka angielskiego: E-angielski.com – nauka angielskiego

Kolekcjonowanie nasion marihuany

0
nasiona

Kolekcjonowanie nasion marihuany to coraz popularniejsze hobby. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do uprawiania i rozsadzania, gromadzenie suchych nasion jest w Polsce w pełni legalnym zajęciem. Nasiona kolekcjonerskie występują w różnych odmianach, jednak dwa najczęściej spotykane to konopie siewne oraz indyjskie. Na rynku dostępne są również odmiany wytworzone w drodze krzyżowania poszczególnych odmian.

Nasiona kolekcjonerskie zyskują na popularności

Pomimo faktu, iż praktyczne zastosowanie konopi wiąże się z ich uprawą, coraz większa grupa ludzi wybiera drogę kolekcjonowania nasion. W praktyce sprowadza się to do faktu zakupienia nasion nierzadko za znaczącą kwotę w celu zamknięcia ich w szczelnym pojemniku i wykonanie stosownego opisu, który je scharakteryzuje. Nasuwa się więc pytanie, jaki fenomen posiadają nasiona kolekcjonerskie? Dobrą odpowiedzią na nie może być bogata, genetyczna różnorodność. Dwa najważniejsze szczepy, a więc sativa i indica dzielą się na wiele odmian i podgatunków, które znacząco różnią się swoimi właściwościami oraz wyglądem zewnętrznym i sposobem wzrostu. Popularną praktyką jest również prowadzenie genetycznych spekulacji za pomocą krzyżowania różnych typów konopi. Nieustanne powstawanie nowych odmian sprawia, że kolekcja nasion nigdy nie będzie zakończona, dlatego kolekcjonerzy ciągle poszukiwać mogą kolejnych nasion do swojego zbioru. To właśnie ten czynnik powoduje tak duże zainteresowanie tym hobby.

Charakterystyka nasion kolekcjonerskich

Oprócz podstawowego podziału nasion konopi na podstawie przynależności do jednego z głównych gatunków, a więc sativa i indica. Niezmiernie ważnym jest podział na parametry oraz specyfikę uprawy roślin. Wyróżnić można tu na przykład podział ze względu na miejsce uprawy. Pierwszym typem są tak zwane nasiona outdoor, a więc te, które przeznaczone są do uprawy na zewnątrz oraz nasiona kolekcjonerskie indoor, które uprawiane mogą być jedynie w odpowiednich w szklarniach. Najlepsi kolekcjonerzy szczególną uwagę zwracają również na sposób kwitnienia rośliny. Z całą mocą zaznaczyć należy, że najpopularniejsze odmiany kolekcjonerskie nie są w pełni powiązane z najpopularniejszymi szczepami. Ten fakt powoduje tak duże zainteresowanie nasionami kolekcjonerskimi. Osoby, które oddały się pasji gromadzenia suchych nasion konopi, wybierają je pod różnym kątem, wedle własnych preferencji. Przygodę z kolekcjonowaniem nasion najlepiej rozpocząć od odwiedzenia jednego z uznanych sklepów internetowych bądź stacjonarnych (np. https://mrseed.pl). Rozmowa z fachowcem powinna rozwiać wszelkie wątpliwości i wprowadzić w kolekcjonerski świat. Wykwalifikowana kadra to bez wątpienia ten element, który świadczy o profesjonalizmie danej jednostki. Bardzo duża różnorodność nasion kolekcjonerskich dostępnych na rynku sprawia, że początkujące osoby mogą mieć poważny problem z wyborem satysfakcjonujących ich nasion kolekcjonerski. Kolejną niezwykle ważną sprawą jest również budżet, jaki kolekcjoner ma zamiar przeznaczyć na zakup swoich pierwszych suchych nasion. Warto, aby sprzedawca potrafił dobrać odpowiedni typ nasion, który w najlepszy sposób zaprezentuje zalety niecodziennego hobby, jakim jest kolekcjonowanie nasion marihuany.

W poszukiwaniu swojego miejsca

0
W poszukiwaniu swojego miejsca

Jak wszyscy wiemy wybór mieszkania jest jedną z ważniejszych decyzji w naszym życiu. Poza pracą jest to przecież miejsce, gdzie spędzać będziemy swój czas wolny. Odpoczywać na wygodnej kanapie, przyrządzać smaczne posiłki w kuchni czy też czytać dobrą książkę w wygodnym fotelu.

Wysoka jakość części do pilarek Stihl gwarancją niezawodności działania produkowanych przez firmę urządzeń

0
Stihl

Firma Stihl rozpoczęła produkcję pilarek już w 1926 roku, oferując klientom pierwszą wersję spalinowych pilarek łańcuchowych, a wraz z rozwojem przedsiębiorstwa zaczęły powstawać nowe, coraz nowocześniejsze wersje tych urządzeń. Pojawił się model pilarki łańcuchowej z silnikiem elektrycznym i inne, bardziej przystosowane do potrzeb nabywców typy, takie jak na przykład jednoosobowa uniwersalna pilarka łańcuchowa. Uruchamiając coraz większą sprzedaż, firma Stihl zadbała również o stworzenie kompleksowego asortymentu części zamiennych dla każdego typu wytwarzanych pilarek.

Części do spalinowych pilarek łańcuchowych

W zestawie części do pilarek Stihl produkowanych w wersjach łańcuchowych możemy znaleźć asortyment diamentowych pił łańcuchowych, które charakteryzują się wstępnie naostrzonymi segmentami diamentowymi, wykonanymi metodą nowoczesnej niskonapięciowej technologii, która znacznie zmniejsza wydłużenie łańcucha i zapewnia niski poziom wibracji. Ponadto ta nowa technologia produkcji łańcuchów niskonapięciowych została oparta na zastosowaniu specjalnej, twardej powłoki sworzni nitów i ogniw napędowych.

W ofercie części do pilarek Stihl znajdują się również prowadnice, które rozszerzają zakres zastosowań pilarki. Dzięki nim można zarówno pozyskiwać drewniany surowiec, rzeźbić, jak i bez problemu przygotowywać drewno opałowe. Zalety konstrukcyjne i wysoka jakość wykonania prowadnic z wytrzymałej stali pozwalają na optymalne przenoszenie mocy silnika, co znacznie zwiększa wydajność urządzenia.                                                                                                                                                                                              O wysokiej jakości części do pilarek Stihl świadczy także solidne wykonanie innych elementów, niezbędnych do pracy urządzenia, takich jak kompletny napinacz łańcucha, amortyzator lub koło magnesowe. Wszystkie te części cechują się solidnym wykonaniem i posiadają długi okres gwarancji. Dodatkową zaletą części do pilarek Stihl są ich wysokie parametry techniczne, które są jednymi z najwyższych na świecie.

Części do pilarek elektrycznych Stihl

Dużym atutem pilarek elektrycznych marki Stihl jest fakt, że są przyjazne dla środowiska i nie emitują spalin. Można ich używać we wszystkich miejscach, które zostały zaopatrzone w dostęp do prądu elektrycznego. Do tych modeli pilarek firma przygotowała również specjalny asortyment części do pilarek Stihl. Pilarki elektryczne posiadają o zróżnicowanej mocy, wysokowydajny silnik elektryczny, do którego są produkowane również części zamienne, takie jak na przykład wirniki, zębatki bębnowe, łączniki sprężynowe i gumowe amortyzatory, jak również szczotki węglowe.

Zestawy naprawcze do pilarek Stihl

Według oceny firmy części do  pilarek Stihl wyznaczają nowe standardy wydajności, co gwarantuje ich wysoka jakość. W celu ułatwienia wymiany części firma Sthil posiada w swojej ofercie również specjalne zestawy naprawcze, w skład których wchodzą części do pilarek Sthil. Takie zestawy naprawcze zostały zaopatrzone w komplety membran, gaźniki przeznaczone do pilarek spalinowych, napinacz z hakiem ze stali nierdzewnej, śruby dociskowe tarczy oraz kompletne cylinder Stihl.

Należy podkreślić, że firma wyprodukowała specjalny zestaw części do pilarek Stihl do nowoczesnych pilarek z elektronicznym wtryskiem paliwa, których produkcja oparta jest na nowatorskiej technologii Stihl Injection.

Światłowód dla firmy

0
internet

Od jakiego czasu mówi się o tym, że Internet światłowodowy jest najlepszy. Nic więc dziwnego w tym, że nawet przedsiębiorcy chcą posiadać taki Internet w swojej firmie. Daje on bowiem znacznie większe możliwości i pozwala zrobić więcej w ciągu dnia. W ten sposób przedsiębiorca może więcej zarobić, więc z całą pewnością warto zainwestować w internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu.

Mały ZUS PLUS 2020 – najważniejsze informacje

0
ZUS

Mały ZUS plus jest to propozycja nowej ulgi ubezpieczeniowej dla przedsiębiorców. Jednak nie każdy, może z niej skorzystać. Dowiedz się, jakie należy spełniać warunki, aby móc ją dostać. Inicjatywa Mały ZUS Plus weszła w życie od 1 lutego 2020 roku. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i spełniają warunki tego programu, mogą bez problemu z niej skorzystać. Dowiedź się jakie są warunki tej ulgi i dla kogo konkretnie jest przeznaczona. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/maly-zus-plus-2020-podstawowy-przewodnik-dla-zainteresowanych/ 

Ulgi dla przedsiębiorców

Dzięki Uldze na start przedsiębiorca jest zwolniony z płacenia składek ubezpieczenia społecznego przez pół roku. Obowiązkowo płacimy tylko za składkę zdrowotną.

Drugim stopniem są obniżone przez 24 miesiące składki ZUS. Z tej ulgi skorzystasz od razu po zarejestrowaniu firmy lub po zakończeniu Ulgi na start. W tym przypadku płacisz ubezpieczenie społeczne, choć jest ono niższe.

Po dwóch latach masz do wyboru płacenie standardowej stawki ZUS, albo przejście na Mały ZUS plus. Dla kogo jest przeznaczony? 

Dla kogo przeznaczony jest Mały ZUS Plus?

Żeby móc skorzystać z takiej ulgi nasz przychód nie może przekroczyć 120 tys. zł przez cały 2019 rok. Jeśli masz co do tego wątpliwości najlepiej użyć kalkulatora. Jeśli działalność była prowadzona tylko przez jakąś część 2019 roku, to dzielisz 120 tys. zł przez liczbę dni kalendarzowych w poprzednim roku kalendarzowym. Następnie wynik mnożysz przez liczbę dni kalendarzowych, w których prowadziłeś swoją firmę. Uzyskana liczba jest to Twój limit. 

Kolejnym warunkiem jest prowadzenie działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym przez przynajmniej 60 dni kalendarzowych. Są to podstawowe zasady umożliwiające skorzystanie z Małego ZUS’u Plus, a także do płacenia obniżonych składek przez 24 miesiące.

Ile wynosi Mały ZUS Plus?

Z takim rodzajem ulgi nasza składka liczona jest od dochodu, który uzyskaliśmy ubiegłym roku. Do obliczania podstawy wymiaru składek służy Kalkulator ZUS. Znajdziemy go na stronie www.eskladka.pl/Calculator

W czasie korzystania z ulgi mamy możliwość opłacana składki ubezpieczenia w poszczególnych miesiącach. Są to ubezpieczenia od podstawy wymiaru obliczonej na kalkulatorze ZUS lub od kwoty wyższej. Z Małego ZUS-u plus, nie może korzystać jednak każdy.

Nie mogą z niego korzystać osoby, które w poprzednim roku prowadziły działalność jako:

• osoba wykonująca wolny zawód, 

• twórca artystyczny,

• wspólnik w spółce,

• osoba prowadząca szkołę,

• osoba prowadząca przedszkole.

Zobacz też: http://www.7dak.pl/obnizone-skladki-zus-kogo-obowiazuja-i-na-jakich-warunkach/ 

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm – bądź przygotowany na wszelkie okoliczności

0
Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, musisz zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. To bardzo ważne, by w razie nagłego wypadku każdy z nich wiedział, jak powinien się zachować. Podstawowe zasady BHP nie wystarczą, gdy w grę wchodzi ludzkie życie. Zapoznaj się więc z rozwiązaniem, jakim są szkolenia z pierwszej pomocy dla firm!

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm – jak je zorganizować?

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm są ogólnodostępnym rozwiązaniem, dlatego przedsiębiorcy nie powinni mieć problemu, by takowe zorganizować. Wielu z nich decyduje się zaprosić ratownika medycznego, żeby pokazał, jak w prawidłowy sposób wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, czyli tak zwane sztuczne oddychanie. Chociaż jest to niezwykle przydatne, wzbogaci pracowników bardziej o wiedzę teoretyczną, niż praktyczną. A jak wiadomo, w sytuacji kryzysowej sama teoria nie wystarczy. Jeśli chcesz, by Twój personel poznał zasady pierwszej pomocy w praktyczny sposób, zdecyduj się na usługi jednej z profesjonalnych firm zajmujących się organizowaniem tego typu szkoleń. Zazwyczaj dysponują one specjalnym sprzętem, które pozwala na przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych.

Czym kierować się przy wyborze organizatorów szkolenia z pierwszej pomocy dla firm?

W internecie można znaleźć mnóstwo miejsc, które oferują szkolenia z pierwszej pomocy dla firm. Przez to trudno zdecydować, które z nich będzie najlepsze. By przeprowadzić trafną selekcję, należy dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie internetowej organizatora. Na przykład ze strony https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/ dowiadujemy się między innymi tego, że podczas kursu pracownicy zdobędą głównie praktyczne umiejętności, uzupełnione teorią. Warto sprawdzić, czy firma przekazuje wiedzę zgodną z wytycznymi ERC. Oczywiście duże znaczenie ma również cena, ale czasami lepiej zainwestować więcej i otrzymać naprawdę fachowe szkolenie, niż zaoszczędzić i nic z niego nie wynieść. Krótki czas trwania (około 1-2 dni) sprawi, że Twoja firma nic nie straci, a zyska wykwalifikowany personel, przygotowany na wszystko.

Programy motywacyjne – dlaczego są tak popularne?

0
Programy motywacyjne

Pracodawca musi dbać o swojego pracownika, jeśli chce, by był on efektywny w swoich działaniach. Dlatego powinien starać się o utrzymanie przyjaznej atmosfery w pracy. Pomóc w tym mogą chociażby programy motywacyjne. Jak możesz je wdrożyć w swojej firmie?

Programy motywacyjne – co mogą wnieść do firmy?

Każdy człowiek szuka takiej pracy, w której będzie mógł się realizować, a spędzanie w niej czasu nie będzie karą. Kluczem do udanej współpracy jest przyjazna atmosfera w biurze. Wpływ na nią mają nie tylko członkowie zespołu, ale także kierownictwo. Docenianie przez nich postawy pracowników motywuje ich do dalszej pracy i buduje więź z firmą. Dzięki temu zwiększa się efektywność zespołu, a co za tym idzie, poprawie ulegają osiągane wyniki. Programy motywacyjne zwiększają również atrakcyjność przedsiębiorstwa na rynku pracy. Dlatego warto informować o  nich już na etapie rekrutacji. Takie działania pozwolą nam ograniczyć rotację z firmie i związaną z tym dodatkową pracę. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu oferty do naszych pracowników. W przeciwnym razie trudno nam będzie znaleźć osoby zainteresowane proponowanym systemem.

Programy motywacyjne – czego nie można pominąć podczas wdrażania?

Jeśli więc nie chcemy popełnić tego błędu, to koniecznie weźmy pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim dostosujmy program do wieku i zainteresowań naszych pracowników. To pozwoli nam wyjść do nich z ciekawą propozycją. Nie powinniśmy też pomijać specyfiki branży, w której działamy. Pracowników mogą interesować dodatki płacowe, jednak nie musi to być jedyna forma nagradzania ich za udział w programie motywacyjnym. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat https://mateusz-kluk.pl/programy-motywacyjne/. Do chętnie stosowanych rozwiązań możemy także zaliczyć ubezpieczenia na życie, prywatną opiekę medyczną, czy zniżki na karnety do siłowni. Możliwości jest naprawdę wiele. Współpracując z doradcą finansowym można wypracować rozwiązanie, które sprawdzi się w naszej firmie. Koszty prowadzenie takiego programu motywacyjnego nie muszą być duże. Wiele z nich jest bowiem w całości finansowane z oszczędności uzyskanych chociażby w wyniku optymalizacji podatkowej.

Z jakich narzędzi do live streamu korzystają artyści?

0
promowanie muzyki

W dobie pandemii na znaczeniu zyskały media cyfrowe i wzrósł poziom aktywności w sieci. Dotyczy to również świata muzyki, który doświadczył znacznych strat w wyniku wprowadzonych obostrzeń i lockdown. Dlatego wówczas wiele artystów postanowiło działać i na bieżąco być w kontakcie ze swoimi fanami. W ten sposób na popularności zyskał live stream.

Prowadzenie transmisji na żywo daje dużo możliwości, co zostało zauważone przez wielu artystów. Jako że były odwołane wszystkie koncerty i wydarzenia publiczne, to niezbędne było szukanie alternatywy w świecie cyfrowym. Stąd też zauważalny jest wzrost aktywności artystów w mediach społecznościowych, co przyczyniło się do uruchomienia przez popularne serwisy narzędzi do streamowania.

Zupełnie nowe oblicze Youtube

Często można było trafić na opinie, które mówiły, że znanemu wszystkim Youtubowi czegoś brakuje. Właśnie dotyczyło to streamingu, który jest dobrym posunięciem dającym twórcom możliwość kontaktu z fanami w czasie rzeczywistym. Tutaj transmisja opiera się na przygotowanym wcześniej nagraniu, które będzie odtwarzane na oficjalnej stronie oglądania. Lecz możemy na bieżąco odpowiadać na reakcje fanów pod naszym premierowym materiałem. Jeśli prowadzimy kanał muzyczny to dużym plusem tutaj jest monetyzacja pozwalająca zarabianie na muzyce z Youtube.

Sociale żywsze niż kiedykolwiek

Live stream w social mediach jest ciekawym rozwiązaniem dla artystów dbających o swoje social media. Tutaj z pomocą przychodzą nam narzędzia: Facebook Live i Instagram live, które nieco się różnią od swojego odpowiednika z Youtube. Otóż Instagram live umożliwia prowadzenie tylko 60-minutowego streamu, które po zakończeniu transmisji jest dostępne w profilu jako „stories”. Podobnie jest w przypadku Facebook live, lecz tutaj użytkownicy są wcześniej powiadamiani o rozpoczęciu transmisji.

Wszystkie opisane narzędzia mogą stanowić skuteczne narzędzie do budowania wizerunku. Ponadto promowanie muzyki poprzez live stream w ostatnich miesiącach może przynieść o wiele lepsze rezultaty. Jest to również wyraźny sygnał dla artystów, że warto zainwestować w działania w obszarze cyfrowym.

Jak wybrać skaner do domu i do biura?

0
skaner

Choć wiele osób ceni sobie urządzenia 3w1, to jednak nie zawsze korzystanie z nich jest wygodne. Osobny, wolnostojący skaner to często o wiele lepsze rozwiązanie w biurze, a czasem także i w domu. Jak wybrać najlepszy model dla naszych potrzeb?

  1. Jak wybrać skaner do domu?
  2. Jak wybrać skaner do pracy?
  3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak wybrać skaner do domu?

Skaner domowy powinien być przede wszystkim zgrabny i nie zajmować zbyt wiele miejsca. Dobrze sprawdzą się tutaj modele płaskie, przypominające trochę zeszyt – ot, kładziemy dokument na szklanej powierzchni, zamykamy i czekami aż urządzenie wykona swoją pracę. Zdecydowanie warto jest zwrócić uwagę na jakość skanu, chociaż zazwyczaj nie będziemy potrzebować aż tak wysokich rozdzielczości, jakich używa się do zastosowań profesjonalnych. Jeżeli zależy nam na dobrym stosunku jakości do ceny, powinniśmy skupić się bardziej na średniej lub wyższej półce modeli.

Jak wybrać skaner do pracy?

Wybierając skaner do pracy warto mieć na względzie, że będzie on używany przez wiele osób. Z tego względu dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na nieco bardziej „pancerny” model, tak aby nikt nie uszkodził go przedwcześnie. Same wymagania co do jakości będą różnić się w zależności od tego, jaką pracę wykonujemy. Przykładowo, zwykłe biuro zadowoli się prostszą maszyną podczas gdy fotograf musi posiadać model działający z najlepszą możliwą jakością. Jeżeli potrzebujemy skanować niewielkie porcje tekstu czy obrazu, ale za to chcemy mieć pełną mobilność, warto jest zastanowić się nad skanerem ręcznym – można go zabrać wszędzie, a sam świetnie sobie poradzi z niewielkimi obszarami do uwiecznienia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Istnieje wiele elementów, na które dobrze jest zerknąć w momencie zakupu skanera. Pierwszą jest oczywiście sam rodzaj – przenośny, płaski czy szczelinowy – a także maksymalna rozdzielczość z jaką możemy skanować dokumenty. Dobrze jest również dowiedzieć się, jak dany model wypada w przypadku skanowania na czarno-biało, a jak w wersji kolorowej. O ile typowo biurowe urządzenie nie musi zachowywać wysokiej głębi kolorów, o tyle jeżeli chcemy skaner do obróbki obrazu czy zastosowań domowych, jest to już bardzo istotna cecha.

Kolejnym ważnym elementem jest wielkość samego skanera. W wielu przypadkach będziemy w stanie zadowolić się klasycznym urządzeniem, zdolnym pomieścić w sobie arkusze do formatu A4 włącznie. Jeżeli potrzebujemy obrabiać większe dokumenty, powinniśmy skłonić się bardziej w stronę skanerów wielkoformatowych.

ZOBACZ TEŻ