Jak możesz wykorzystać technomarketing w swojej firmie?

0

Zacznijmy od początku, czyli wytłumaczenia, czym tak naprawdę jest ten tajemniczo brzmiący termin? Technomarketing to po prostu połączenie technologii i marketingu (tu nie ma niespodzianki). Pozwala działom marketingowym korzystać z osiągnięć współczesnej technologii, praktycznie przy większości swoich zadań.

Co warto wiedzieć o dokumentach magazynowych?

0

Najważniejszy akt prawny, który reguluje dokumentowanie obrotu magazynowego to ustawa z 29 września 1994 roku dotycząca rachunkowości. Czynności, takie jak zarządzanie magazynem i jego stanem towarów określane są w dokumentach magazynowych. Dotyczą one różnego typu działań, które podejmuje się w magazynach takich jak przyjęcie, wydanie czy przesunięcie towaru.

KLASYFIKACJA DOKUMENTÓW MAGAZYNOWYCH

Dokumenty magazynowe klasyfikuje się na różne sposoby. Najważniejszym jest podział ze względu na kierunek przepływu towarów. W związku z tym można wyróżnić dokumenty przypływające do magazynu tzw. przychodowe lub też wychodzące z magazynu czyli rozchodowe.

Dokumenty przychodowe dotyczą zakupu lub nieodpłatnego przyjęcia towaru i są wystawiane przez pracownika magazynowego, który potwierdza dostawę. Tego typu dokumenty magazynowe dotyczą przychodu z zewnątrz, przyjęcia wewnętrznego zwrotu wewnętrznego oraz przesunięcia międzymagazynowego.

Z kolei dokumenty rozchodowe to np. dokument wydania towaru z magazynu, związany ze sprzedażą lub nieodpłatnym przekazaniem (tzw. wydanie na zewnątrz), dokument rozchodu wewnętrznego oraz także przesunięcia międzymagazynowego.

Każdy typ dokumentów magazynowych powinien zawierać wiele elementów, wśród których wymienić można takie jak data wystawienia, kwota związana z towarem, oznaczenia działu, który zajmuje się danym typem towaru i daną operacją, itd.

SYSTEMY UŁATWIAJĄCE PROWADZENIE MAGAZYNU

Na rynku istnieje szereg bardzo sprawnych systemów do prowadzenia magazynu. Program do magazynu, odpowiednio dobrany do potrzeb danego klienta daje możliwość bardzo dobrej organizacji prac na magazynie, kontroli stanów magazynowych, oceny prowadzonej gospodarki magazynowej. Świetny program do magazynowania to np. LoMag (http://www.lomag.pl/), który ma na celu właśnie organizację zarządzania dowolnym magazynem, zarówno dla firm o profilu handlowym, jak i usługowych czy produkcyjnych, z szerokiego wachlarza branż, od budowlane, poprzez gastronomiczne, aż po np. firmy reklamowe.

Czy warto zakupić dystrybutor wody do firmy?

0

Wielu pracodawców doskonale wiedząc, że muszą dostarczyć swoim pracownikom wodę zdatną do picia boryka się wieloma różnymi decyzjami, dotyczącymi zasadności oraz opłacalności zakupu dystrybutorów. A jakie są inne alternatywy?

Fakturowanie 2018

0

Samodzielne fakturowanie wydaje się trudnym zadaniem. Jednak jeżeli dobrze wybierzemy program do fakturowania, może okazać się prostsze, niż to wszyscy przedstawiają.

Systemy telematyczne w służbie zdrowia

0

Ratownictwo medyczne może być przykładem ogromnych korzyści wynikających z wdrożenia systemu telematycznego. Wszystkie obszary działalności, w których decydujące znaczenie ma szybkość dotarcia załogi do miejsca docelowego, znacznie zyskują dzięki możliwości dokładnego lokalizowania pojazdów i efektywnego przydzielania zadań. A ratownictwo medyczne jest działalnością szczególną, w której czas może decydować o ludzkim życiu lub zdrowiu.

Usługi serwisowe dotyczące rozdziału energii

0

Rozdział energii stanowi bardzo ważny temat zarówno dla rozwoju technologii i automatyzacji procesów, jak i dla środowiska. Co to oznacza? Jakie usługi znajdują się w ofercie?

W jaki sposób poprawić wydajność strony internetowej pod kątem sprzedaży i zainteresowania marką?

0
komputer-notatki-firma-praca

Poprawa wydajności strony internetowej jest niezbędna do tego, by dana firma mogła cieszyć się większym zainteresowaniem zarówno stałych, jak i nowych klientów. Poza tym, wpływa to bezpośrednio na sprzedaż. Coraz częściej wobec tego korzysta się z rozwiązań, dzięki ktorym witryna zostaje zaktualizowana i przez to pojawia się na niej większy ruch.

Jak zmniejszać koszty floty samochodowej

0

Jeżeli zarządzasz flotą i martwią Cię wysokie koszty jej utrzymania – pomyśl o zintegrowanym systemie, który pomoże Ci skutecznie je optymalizować. System taki powinien umożliwić zdefiniowanie najpoważniejszych składników kosztów i umożliwić wdrożenie polityki ich zmniejszenia.

W jaki sposób system ERP ułatwia wymianę danych? O integracji systemów

0

Głównym celem realizowanym przez system ERP powinno być wsparcie zarządzania przedsiębiorstwem w różnych obszarach. Żeby to było możliwe, między różnymi podmiotami musi zachodzić proces wymiany danych, co nie tak łatwo osiągnąć, biorąc pod uwagę fakt, że w obrębie jednego biznesu może działać kilka różnych programów i platform, nie wspominając już systemach wykorzystywanych w instytucjach z nim współpracujących. Odpowiedzią na ten problem jest ich integracja, która pozwala na przesyłanie informacji bez względu na stosowane rozwiązania z dziedziny IT.

Prowadzenie księgowości – czy warto to robić samemu? Jak znaleźć specjalistę?

0

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się na czym polega prowadzenie księgowości? Masz małą firmę, jesteś sam sobie szefem, a może prowadzisz poważne przedsiębiorstwo? Księgowość to rozległa dziedzina. Często usługi księgowe, rozliczenia podatkowe, jakich potrzebujemy są tak obszerne, że jedna księgowa to za mało. W ten sposób na rynku pojawił się outsourcing księgowości, który przejmuje księgowość firmy, zapewniając pełną obsługę i kontrolę tej funkcji. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, na czym polega prowadzenie księgowości, oraz jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza!

ZOBACZ TEŻ