Bieżnie Sky Walk BE06 i BE08

0

Chcesz zacząć uprawiać jakiś sport, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może nie lubisz ruchu na świeżym powietrzu i zamiast tego chcesz ćwiczyć jedynie w domowym zaciszu? Nic bardziej prostszego: wystarczy jedynie zakupić jeden z naszych dwóch nowych produktów: Sky Walk BE06 lub Sky Walk BE08, które dostępne będą na polskim rynku już z początkiem czerwca br. A dodatkowo można je zakupić w dwóch wersjach: z poręczą lub bez niej. Czegóż chcieć więcej?

Telewizory Smart TV – czy warto?

0

Producenci sprzętu elektronicznego prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych technologii. Mimo że wciąż jesteśmy zaskakiwani, szybko przyzwyczajamy się do tych rozwiązań, np. Smart TV. Przeprowadziliśmy szybkie porównanie telewizorów z tą opcją, aby wiedzieć, czy warto brać go pod uwagę.

Świetny prezent dla każdego faceta – Samsung Galaxy A5

0

Zastanawiasz się, jaki prezent wybrać dla faceta? Nie kupuj kolejny raz tego samego, w tym roku postaw na oryginalność i praktyczność. Prezent funkcjonalny i uniwersalny sprawi nie tylko więcej radości, ale będzie po prostu o wiele częściej wykorzystywany przez mężczyznę. Dlatego też podarkiem godnym polecenia jest Samsung Galaxy A5.

W walce z bałaganem, czyli kilka słów o systemach ERP

0

Chaos to wróg każdej firmy. Zapewne świetnie wszyscy się orientujemy, jak wiele szkód może spowodować złe wprowadzenie danych do systemu, niewłaściwe zaksięgowanie kwoty, a nawet zwykła pomyłka w mailu. Nieraz już drobny bałagan przysparza nam wieku szkód, zakłócając działanie firmy…

Skrzynia na butelki z charakterem

0

Skrzynka na butelki to niezbędnik każdej firmy zajmującej się rozprowadzaniem, bądź magazynowaniem napojów. Odpowiedni dobór skrzyni pozwoli nie tylko na długotrwałe i pewne kumulowanie butelek, ale zapewni również bezpieczeństwo towaru podczas transportu. Dlatego tak ważne jest aby pojemniki, które będą wykorzystywane do transportu produktów, były jak najwyższej jakości.

Ile trzeba wydać na dobry Smart TV UHD 4K?

0

Producenci telewizorów wciąż wdrażają nowe technologie, przekonując, że są najlepsze. Jedną z najlepiej się sprzedających jest Ultra High Definition, popularnie zwana 4K UHD. Co prawda dobry Smart TV UHD 4K do niedawna odstraszał ceną, ale teraz można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert.

Wniosek o Kindergeld – komu przysługuje?

0

Obywatele polscy, którzy mieszkają lub pracują w Niemczech, mogą starać się o zasiłek rodzinny, jakim jest Kindergeld. To świadczenie pieniężne na dzieci, które nadaje Niemiecki Urząd Rodzinny, Familienkasse. Kto może napisać taki wniosek?

Prawo do Kindergeld – komu się należy?

Wniosek o Kindergeld mogą wypełnić rodzice bądź prawni opiekunowie dziecka, jeżeli są w Niemczech zatrudnieni legalnie bądź prowadzą na terenie państwa swoją własną działalność gospodarczą. Oczywiście, może to zrobić również jeden z rodziców, jeżeli drugi nie pracuje. Ważne, żeby wnioskująca osoba opłacała regularnie podatki i pracowała minimum 183 dni w roku. Taki zasiłek będzie przysługiwał również wnioskodawcom, którzy zostali oddelegowani z polskiej firmy na teren Niemiec. Dzieci rodzica, wnioskującego o zasiłek, muszą przebywać w stałym miejscu zamieszkania i nie mogą mieć ukończonych 18-stu lat. Inaczej, Niemiecki Urząd Rodzinny może zadecydować o odrzuceniu wniosku o Kindergeld.

Czy na każde dziecko przysługuje Kindergeld?

Tak, tego typu świadczenie rodzinne przysługuje wszystkim dzieciom do lat 18-stu. Jednak, od tej reguły istnieje kilka wyjątków i można świadczenie przedłużyć. Dziecko może bowiem studiować lub zawodowo kształcić się do 25 roku życia. Maksymalna przerwa w kształceniu nie może jednak przekroczyć czterech miesięcy. Jeżeli nie może ono kontynuować nauki (lub jej rozpocząć) ze względu na brak miejsca w szkole czy na uczelni, to wniosek o Kindergeld nie może być z tego powodu odrzucony. Przysługuje on wnioskodawcom również wtedy, gdy dziecko zarejestrowało się jako bezrobotne i szuka pracy oraz wtedy, gdy jest upośledzone fizycznie bądź umysłowo. Kindergeld przysługuje na dziecko bez względu na to, czy mieszka z wnioskodawcą czy nie.

Co zmniejsza kwotę przyznawanego zasiłku?

Jeżeli pobieramy zasiłek na dzieci w rodzinnym kraju to wniosek o Kindergeld (https://www.euro-punkt.pl/kindergeld,2,2,258) w Niemczech będzie zmniejszony o sumy, jakie wydane zostaną w Polsce. Dlatego ważne jest, żeby do takiego wniosku dołączać wykaz zasiłku, jaki został pobrany w ojczystym kraju. Należy zaznaczyć, jaki był to rodzaj zasiłku, którego dziecka dotyczył, jak długo z niego się korzystało oraz jaka była jego kwota miesięczna. Jeżeli wnioskodawca ubiega się z kolei o wydanie świadczeń rodzinnych w Niemczech, musi zaznaczyć we wniosku o Kindergeld, że w Polsce nie został mu dotychczas przyznany żaden inny zasiłek. Decyzja o jego przyznaniu przychodzi zazwyczaj w ciągu dwóch, do sześciu miesięcy. Wszystko zależy od terminu złożenia dokumentów, porozumienia Familienkasse z urzędami w Polsce i czasie reakcji wnioskodawcy.

Wynajem scen czy zakup?

0

Organizacja imprezy plenerowej i pod dachem budynku, koncertu czy też wydarzenia kulturalnego związana jest z budową sceny, która jest centralnym punktem każdej imprezy masowej. To na nią skierowana jest uwaga zaproszonych gości i wszystkich uczestników, to na niej występują artyści i to bez niej trudno sobie wyobrazić jakikolwiek występ. Jej wielkość zależy od rodzaju i specyfiki imprezy, a także ilości widzów. Organizatorzy mogą zdecydować się na wynajem scen lub ich zakup. Która opcja jest korzystniejsza?

Jaka powinna być dobra scena?

Przede wszystkim szyta na miarę. Inną wybierzemy przy organizacji koncertu światowej sławy artysty, którą chcą zobaczyć tysiące fanów, a inną, jeżeli planujemy kameralne wydarzenie z niewielką publicznością. Może mieć różne rozmiary, a poszczególne jej rodzaje różnią się konstrukcją i dodatkowymi elementami. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że ważne jest bezpieczeństwo osób, które będą na niej występować oraz tych, którzy będą znajdować się w jej bliskim położeniu. Konstrukcja musi być solidna i stabilna. Należy zwrócić uwagę, czy posiada atesty wytrzymałości, a podesty wykonane zostały z antypoślizgowych materiałów. Scena powinna cechować się wysokim poziomem wytrzymałości, często umieszczane są na niej ciężkie rekwizyty i dodatkowe dekoracje. Nie może ponadto zabraknąć dobrego oświetlenia, które nie tylko sprawia, że artyści są widoczni, ale też odpowiada za efekty specjalne.

Wynajem scen – konstrukcje dopasowane do indywidualnych potrzeb

Zakup sceny to duża inwestycja. Decydujemy się na model, który sprawdzi się przy konkretnych imprezach, zapominając, że w przyszłości możemy organizować wydarzenia o innej specyfice, na większą ilość artystów i gości, na zewnątrz oraz wewnątrz. Wynajem scen jest rozwiązaniem najbardziej rozsądnym dla tych, którzy chcą, by za każdym razem wpisywały się precyzyjnie w plan wydarzenia. Budowa konstrukcji scenicznych przez profesjonalistów to gwarancja bezpieczeństwa. Usługi tego rodzaju świadczy m.in. Slservice.pl . Firma dysponuje różnymi rozmiarami i kolorami scen, które są dopasowywane do potrzeb i wymagań klienta. W ofercie dostępne są sceny z zadaszeniem przeznaczone dla imprez plenerowych. Istnieje możliwość ustawienia piętrowego layera na pozycji realizatora przodowego (FOH), mobilnych podestów i wystawienniczych systemów. To, co ma ogromne znaczenie przy wynajmowaniu scen to ich regularne przeglądy i korzystanie z najnowszych rozwiązań. Dobre firmy oferujące wynajem scen nieustannie poszerzają swoją ofertę, proponując klientom innowacyjne konstrukcje pozwalające na organizacje dużych i efektownych imprez.

Wynajem scen jest więc oszczędnością pieniędzy i czasu. To dostęp do zaawansowanej technologii i wsparcia ekspertów, którzy doradzają i są odpowiedzialni za budowę ceny i jej obsługę.

Własna scena, czyli czy warto ją kupować?

Zakup sceny również może być dobrą opcją, jednak nie dla każdego. Organizując imprezy o różnym charakterze, w plenerze i w budynkach, na kilkaset i kilka tysięcy osób, trzeba mieć świadomość, że za każdym razem potrzebować będziemy innej konstrukcji. Mobilna scena może okazać się rozsądnym wyborem tylko wówczas, kiedy zajmujemy się organizacją imprez o podobnej specyfice. Wybieramy wtedy tę, która jest dopasowana do naszych oczekiwań, inwestując w konstrukcję, która posłuży nam przez wiele lat.

Wynajem scen czy ich zakup? Chcąc zawsze zapewnić artystom i gościom spektakl na najwyższym poziomie, lepsza będzie opcja pierwsza. Za każdym razem mamy możliwość wyboru, a za budowę sceny odpowiedzialni są specjaliści, którzy zbudują tę najlepiej pasującą do charakteru imprezy.

Płać telefonem za bilety komunikacji miejskiej – to proste!

0

Smartfonem możemy nie tylko przelewać pieniądze z konta bankowego czy płacić w sklepach. Teraz mamy także możliwość dokonania zakupu biletów komunikacji miejskiej. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie dostępne w wielu miastach w całej Polsce i ciągle dołączają do nich nowe!

Ciężarówki z autopilotem. Transportowe konwoje bez kierowców

0

Zawodowi kierowcy ciężarówek dobrze wiedzą, jak trudno o zachowanie dobrej koncentracji na długich trasach. To dlatego producenci samochodów ciężarowych starają się opracowywać innowacyjne technologie, które mają na celu zminimalizowanie szans na popełnienie błędu. Transport z udziałem automatycznych samochodów ciężarowych staje się powoli faktem.

ZOBACZ TEŻ