Prowadzisz bloga? Znajdź najlepszy dla siebie hosting

0

Początkujący blogerzy na ogół korzystają z platform umożliwiających darmowe prowadzenie bloga. To dobre rozwiązanie na początek, ale gdy myślimy o blogowaniu poważnie, trzeba rozejrzeć się za własną domeną i hostingiem.

Taksówka – idealne rozwiązanie, nie tylko w sytuacjach kryzysowych

0

Taxi? Warszawa, Kraków czy Szczecin – we wszystkich większych miastach klienci mogą wybierać wśród korporacji oferujących usługi przewozu osób. Jak się okazuje, taksówkarze nie narzekają na brak pracy, a to dlatego, że sytuacji, gdy nie odpalamy własnego samochodu, jest wiele.

Gdzie w sieci możemy natknąć się na marketing?

0

Marketing internetowy staje się coraz popularniejszy, ze względu na to, że coraz więcej osób wie, jak istotne jest promowanie własnego biznesu w sieci. Marketing internetowy, czyli SEM to takie działania, które podejmowane są w celu pozyskania jak najlepszych pozycji, zarówno w wynikach organicznych, jak i wynikach płatnych.

Zakładanie firmy transportowej – czy to dobry pomysł?

0

Prawie każdy myślał kiedyś nad tym, aby założyć firmę i zostać własnym szefem. A gdyby to była firma transportowa? Tutaj pojedyncze kontrakty mogą zamykać się nawet na kilkuset tysiącach! Pamiętajcie jednak o tym, aby decyzję podejmować z chłodną głową i po analizie, potencjalnych wydatków. Czy mamy szanse na rynku? Jak chcemy to zrobić? Czy jesteśmy gotowi na trudności, które będą na nas czekać?

Optymalizacja kampanii reklamowych na Facebooku

0

Przeczytałeś kilka poradników, utworzyłeś swoją pierwszą kampanię, budżet się wykllikał, jakieś dane pojawiły się w panelu, efekty natomiast nadal brak – to bardzo częsty scenariusz, jeśli pozostawiamy kampanię reklamową „samą sobie”, nie stosując dobrych praktyk i działań optymalizacyjnych. W dzisiejszym artykule kilka słów o tym, jak uniknąć podstawowych błędów.

Alternatywne sposoby na zwiększenie sprzedaży – marketing zapachowy

0

Każdej firmie zależy na zwiększeniu dochodów oraz budowaniu własnego wizerunku. Cukiernie, kawiarnie, lokale usługowe czy salony SPA inwestują w coraz to nowe rozwiązania, które pozwolą im dotrzeć do większej liczby klientów. Jednym z rozwiązań jest marketing zapachowy – skuteczne narzędzie sprzedaży.

Jak możesz wykorzystać technomarketing w swojej firmie?

0

Zacznijmy od początku, czyli wytłumaczenia, czym tak naprawdę jest ten tajemniczo brzmiący termin? Technomarketing to po prostu połączenie technologii i marketingu (tu nie ma niespodzianki). Pozwala działom marketingowym korzystać z osiągnięć współczesnej technologii, praktycznie przy większości swoich zadań.

Co warto wiedzieć o dokumentach magazynowych?

0

Najważniejszy akt prawny, który reguluje dokumentowanie obrotu magazynowego to ustawa z 29 września 1994 roku dotycząca rachunkowości. Czynności, takie jak zarządzanie magazynem i jego stanem towarów określane są w dokumentach magazynowych. Dotyczą one różnego typu działań, które podejmuje się w magazynach takich jak przyjęcie, wydanie czy przesunięcie towaru.

KLASYFIKACJA DOKUMENTÓW MAGAZYNOWYCH

Dokumenty magazynowe klasyfikuje się na różne sposoby. Najważniejszym jest podział ze względu na kierunek przepływu towarów. W związku z tym można wyróżnić dokumenty przypływające do magazynu tzw. przychodowe lub też wychodzące z magazynu czyli rozchodowe.

Dokumenty przychodowe dotyczą zakupu lub nieodpłatnego przyjęcia towaru i są wystawiane przez pracownika magazynowego, który potwierdza dostawę. Tego typu dokumenty magazynowe dotyczą przychodu z zewnątrz, przyjęcia wewnętrznego zwrotu wewnętrznego oraz przesunięcia międzymagazynowego.

Z kolei dokumenty rozchodowe to np. dokument wydania towaru z magazynu, związany ze sprzedażą lub nieodpłatnym przekazaniem (tzw. wydanie na zewnątrz), dokument rozchodu wewnętrznego oraz także przesunięcia międzymagazynowego.

Każdy typ dokumentów magazynowych powinien zawierać wiele elementów, wśród których wymienić można takie jak data wystawienia, kwota związana z towarem, oznaczenia działu, który zajmuje się danym typem towaru i daną operacją, itd.

SYSTEMY UŁATWIAJĄCE PROWADZENIE MAGAZYNU

Na rynku istnieje szereg bardzo sprawnych systemów do prowadzenia magazynu. Program do magazynu, odpowiednio dobrany do potrzeb danego klienta daje możliwość bardzo dobrej organizacji prac na magazynie, kontroli stanów magazynowych, oceny prowadzonej gospodarki magazynowej. Świetny program do magazynowania to np. LoMag (http://www.lomag.pl/), który ma na celu właśnie organizację zarządzania dowolnym magazynem, zarówno dla firm o profilu handlowym, jak i usługowych czy produkcyjnych, z szerokiego wachlarza branż, od budowlane, poprzez gastronomiczne, aż po np. firmy reklamowe.

Czy warto zakupić dystrybutor wody do firmy?

0

Wielu pracodawców doskonale wiedząc, że muszą dostarczyć swoim pracownikom wodę zdatną do picia boryka się wieloma różnymi decyzjami, dotyczącymi zasadności oraz opłacalności zakupu dystrybutorów. A jakie są inne alternatywy?

Fakturowanie 2018

0

Samodzielne fakturowanie wydaje się trudnym zadaniem. Jednak jeżeli dobrze wybierzemy program do fakturowania, może okazać się prostsze, niż to wszyscy przedstawiają.

ZOBACZ TEŻ