Dobrze zaopatrzona księgarnia wysyłkowa

0

Co jakiś czas głośno mówi się o tym, że drastycznie spada poziom czytelnictwa w Polsce, a szczególnie młodzi ludzie nie są zainteresowani literaturą. W dobie Internetu, gdy jest wiele pasjonujących portali społecznościowych i aplikacji, relaks z książką wydaje się być już przeżytkiem. Prawda jest jednak taka, że wśród nas nie brakuje prawdziwych bibliofilii, ludzi z pasją kolekcjonujących i czytających wszystko co wpadnie im w ręce.

Dobrze zaopatrzona księgarnia wysyłkowa

Dla tego typu ludzi dobrze zaopatrzona księgarnia, w której można kupować książki siedząc sobie w swoim domu, a następnie zamawiając je z dostawą pod same drzwi, to wymarzone miejsce. Poświęcają o oni mnóstwo godzin na to, by wyszukiwać interesujące ich pozycje, śledzić wydawnicze nowości, planować co uda przeczytać się w najbliższym czasie. Od kilku lat bardzo modne jest wyzwanie polegające na tym, że w ciągu roku przeczyta się minimum 52 książki, co daje przeciętnie jedną książkę na tydzień. Naprawdę nie brakuje ochotników do podjęcia tego wyzwania. Może zatem z tym poziomem czytelnictwa nie jest aż tak źle.

Nowości wydawnicze

Świetnie zaopatrzona księgarnia to taka, w której uda znaleźć się zarówno najświeższe i najgorętsze tytuły sezonu, jak i powieści sprzed kilku lat. Tych pierwszych naprawdę nie brakuje, szczególnie odkąd w kraju zaczęły wyrastać niezależne wydawnicta, które wspierają nowych i mało znanych autorów. Zdecydowanie jest co czytać, czasami nawet trudno zdecydować się, jaką książkę włożyć do wirtualnego koszyka. Oczywiście Internet może pomóc w dokonaniu decyzji. Warto znaleźć tam strony, na których można poczytać recenzje, aby nie kupować książki zupełnie w ciemno. Co innego jeżeli jakiś ukochany autor wydał swoją najnowszą powieść. Wtedy można ją kupić bez większego zastanowienia.

Bestsellery

Oczywiście każda księgarnia ma też swoje bestsellery. Zwykle pokrywają się one z tym, co świetnie sprzedaje się również w innych księgarniach. W końcu jeżeli ludzie pokochają jakiegoś autora albo w danym momencie modny jest jakiś tytuł, wszyscy chcą to przeczytać. Ostatnio tak właśnie się stało kiedy słynna E.L.James wydała kolejną część książki o historii Christiana Greya i Anastasii Steele, tym razem widzianą oczami męskiego bohatera. Chyba każda księgarnia ma tą pozycję w Top 10 najchętniej kupowanych książek. Niektóre tytuły są zaś popularne od bardzo długiego czasu, nie schodząc z czołówki książek najlepiej się sprzedających, oczywiście w odniesieniu do konkretnej dziedziny. A jest ich sporo. Świetnie zaopatrzone księgarnie mają bowiem różne działy, począwszy od książeczek dla dzieci, przez tanie podręczniki, książki kulinarne i o zdrowym żywieniu, tak lubiane w naszym kraju poradniki, aż po literaturę piękną. Zatem warto zarezerwować sobie czas na przeglądanie wirtualne najnowszych propozycji. I połechtać swoje czytelniczego tym, jak wspaniale podnosi się statystyki czytelnictwa w kraju. Poza tym nic tak nie poprawia humoru jak pięknie wydana i wciąż pachnąca drukarnią książka.

Jak wybrać najlepsze regały magazynowe ?

0

Mając pomysł na firmę, odpowiednią lokalizację i magazyn, czas zając się wyborem odpowiednich regałów magazynowych. W tego typu działalnościach są one podstawowym wyposażeniem.

Parkowanie w najlepszym porządku – wybierz sprawdzonego operatora parkingowego

0

Samodzielne zarządzanie parkingiem może być wyzwaniem. Dzisiaj nie musimy jednak tego robić – wystarczy wybrać doświadczonego operatora parkingowego, aby zapomnieć o niedogodnościach i czerpać zyski z wynajmu miejsc postojowych w nowoczesny sposób.

Ubezpieczenie Ochrona jutra

0

Wielu ubezpieczycieli zmusza swoich potencjalnych klientów do wyboru konkretnego ubezpieczenia na życie, zdrowotnego lub kapitałowego, pozwalające na gromadzenie funduszy z myślą o emeryturze. Dlatego tak powszechne są pytania: jak ubezpieczyć swoje zdrowie?, jakie ubezpieczenia są korzystne, gdy zmienia się sytuacja rodzinna ubezpieczonego oraz czy warto zbierać pieniądze na dodatkową emeryturę, korzystając z dodatkowego ubezpieczenia?

Czym jest pozycjonowanie lokalne i czy może nam przynieść korzyść?

0

W dzisiejszych czasach cenimy to, co znajduje się blisko nas. Dlatego, szukając jakiegoś miejsca, kierujemy się też tym, by znajdowało się ono w dogodnym dla nas miejscu. Dzięki smartfonom ułatwione jest szukanie aptek, kawiarni czy drogerii. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszemy poszukiwaną frazę, a Google oddaje nam wyniki, które znajdują się najbliżej. Warto więc zaistnieć ze swoją wizytówką w Google, aby klienci mogli łatwo odnaleźć naszą firmę.

Przydatne wskazówki dotyczące zakupu zbiornika dwupłaszczowego

0

Zakup zbiornika dwupłaszczowego jest dość dużą inwestycją, dlatego warto przeanalizować wszystkie możliwości i opcje jeszcze przed dokonaniem transakcji. W poniższym artykule zamieszczone zostały przydatne wskazówki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego zbiornika.

Praca dla mam

0
praca dla mam


Dla niektórych matek powrót do pracy jest pozytywnym doświadczeniem, dla innych wiąże się z trudami godzenia życia zawodowego z rodzinnym. Kiedy myślimy o pracy w domu, musimy też pamiętać o tym, że z reguły oznacza to brak osobistego kontaktu zawodowego z innymi dorosłymi ludźmi. W Polsce nadal jest duże społeczne przyzwolenie dla mam, które nie zamierzają nigdy podejmować aktywności zawodowej.

Pomysły na biznes dla mam

Wpaść na dobry pomysł można szybko. Niestety, często okazuje się, że na podobny wpadło przed nami już wielu. Jeżeli naszym celem jest przede wszystkim zawodowe spełnienie, urozmaicenie czasu spędzanego z dzieckiem i własna satysfakcja, zaś sytuacja materialna rodziny nie wymaga od nas regularnego wsparcia, można postawić przede wszystkim na zainteresowania.

 1. Sklep internetowy- Przedsiębiorcze mamusie celują w różne branże: pasmanteria, biżuteria, perfumy, zdrowa żywność, artykuły dziecięce
 2. Domowe przedszkole- Mama może otworzyć profesjonalną placówkę lub założyć tzw. klub malucha.
 3. praca dla mamPunkt usług- Jeśli mama kocha gotowanie czy pieczenie może np. sprzedawać własne wypieki. Wystarczy jedno pomieszczenie, kuchenka, przybory kuchenne i właściwe warunki sanitarne.
 4. Oryginalna garderoba -Coraz większa liczba rodziców skłania się ku niebanalnym produktom, wytwarzanym na niewielką skalę. Ogromną popularnością cieszą się ręcznie wykonane elementy garderoby.
 5. Biżuteria dla mam– rozpiętość cen, uzależniona od wielu czynników (jakość wykonania, materiały, wzór, stopień trudności, marka wyrobiona przez mamę) sprawia, iż biżuteria tego typu jest dostępna dla osób o różnej zasobności portfela.
 6. Zabawki -Zabawki można wykonać przy użyciu szydełka i drutów. Dziergane misie i lale urzekają nie tylko dzieci, ale również i ich rodziców.
 7. Hand made – coraz popularniejsze wśród mam staje się rękodzieło. Dużo kobiet odkrywa swoje ukryte talenty i w ramach np. realizowania pasji: szyje, haftuje, rzeźbi lub maluje.

Praca w domu a dziecko

Jak najbardziej łączenie pracy w domu i opieka nad dzieckiem jest możliwe, tylko trzeba mieć bardzo jasno ułożone priorytety i ustalone zasady. Łączenie pracy w domu z opieką nad dzieckiem nie jest łatwe, ale da się to robić. Mama zajmująca się dzieckiem w domu też chce się realizować. Idealnym rozwiązaniem jest praca zdalna. Ofert tego typu pracy pojawia się na rynku coraz więcej. Praca zdalna to coraz bardziej popularna forma zarobku. Ma ona wiele zalet, co do których chyba żadnej mamy nie trzeba przekonywać:

 • pracujesz z domu, więc masz czas dla swoich dzieci
 • sama decydujesz, gdzie i kiedy pracujesz
 • nie tracisz kontaktu z zawodem, jeśli znajdziesz pracę odpowiednią do twojego wykształcenia
 • możesz znaleźć również pracę spoza twojej branży, co da ci możliwość zdobywania nowych umiejętności
 • zasilasz domowy budżet.

Astronomia studia

0
studia


Często zastanawiamy się nad Kometami, planetami i ciałami niebieskimi. Obserwujemy je patrząc w niebo, zastanawiamy się nad ich działaniem oraz znaczeniem. To wybrane zagadnienia poruszane na studiach astronomicznych. Nie wszystkie uczelnie w Polsce oferują kształcenie na tym kierunku, aczkolwiek jest on stosunkowo atrakcyjny dla młodzieży. Poznanie tego, czego jeszcze nie znamy, wyjście poza pojmowanie rzeczywistości działa, jak magnes, na młode pokolenie. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę nasze zamiłowanie do nowości oraz ciekawość poznawania i pojmowania świata, jego budowy i funkcjonowania. Możliwości techniczne, jakimi dysponujemy obecnie, zdecydowanie pozwalają na badanie nowych planet oraz odkrywanie nowych istnień w sferze ciał niebieskich.

Nauka przyszłości”

studiaStudiując astronomię wychodzimy poza ramy dnia dzisiejszego. Z każdym dniem przybliżamy się do poznania owej struktury, ale sukcesywnie zaskakują nas nowe odkrycia. To żywa nauka, która ciągle ulega ulepszeniu oraz modyfikacji, o nową wiedzę i doświadczenia. Należy przypuszczać, że wielość zjawisk oraz zależności między wybranymi elementami wszechświata, niezwykłość oraz mnogość gwiazd, jak również innych zagadnień astrofizyki, nie zostanie opisana oraz odkryta w najbliższym czasie. Wymaga to wspólnej pracy wielu naukowców, obserwatorów i ścisłej współpracy instytucji naukowych, a więc przyszłość astronomii zapowiada się dość rozwojowo.
Drzwi do kariery”
Z każdym dniem pojawiają się nowe możliwości oraz sposoby na pokonywanie coraz większych odległości, dokładniejsze pozyskiwanie wiedzy, odnajdywanie coraz to nowych planet, czy innych tworów galaktyki. Nie zaskakuje fakt, że specjaliści z zakresu astronomii, kreatywni i rozwijający się studenci, mogą liczyć na ciekawe i atrakcyjne miejsca pracy w instytucjach rządowych, w różnych krajach. Taka perspektywa zatrudnienia oraz dobrego i spokojnego życia jest niezwykle ważna w planowaniu własnej kariery zawodowej. Dążenie do dobrobytu to jeden z podstawowych pragnień człowieka. Połączenie ciekawej oraz twórczej pracy, z zadowalającymi i wysokimi zarobkami, to połączenie wręcz idealne. Ukończenie studiów astronomicznych otwiera wiele drzwi i możliwości dalszej kariery, pozwala na znalezienie intratnej pracy i rozwój osobisty.
Ślad dla potomnych”
Studia astronomiczne oferują również możliwość zapisania się w kartach historii. Perspektywa pozostawienia po sobie trwałego śladu, udziału w tworzeniu czegoś znaczącego, możliwość odkrycia niezwykłych rzeczy jest ogromnie pociągająca. To spełnienie własnych ambicji, jak również spełnienie ambicji rodziny. Jest to sukces, który wiąże się z szacunkiem oraz karierą medialną. Osiągnięcie takiego poziomu życiowego jest skrytym pragnieniem, nie jednej, jednostki. Każdy naukowiec ma szanse na dotarcie do tego pułapu, dzięki ciężkiej i skrupulatnej pracy. Warto rozważyć, czy astronomia nie jest dziedziną, która jest właśnie tym, co chcielibyśmy robić i co przyniosłoby nam satysfakcję osobistą oraz zawodową.

Dodatkowa praca przez internet

0

Praca poprzez internet jest coraz częściej braną pod uwagę opcją zarobkową w dzisiejszych czasach. Jest to opcja prosta i dostępna dla każdego, bez względu na jego kwalifikacje. Cały sposób na zarabianie w internecie nie zaczyna się na forach internetowych, poradach tylko w Naszych głowach. Praca dodatkowa to specyficzne zajęcie, które wymaga pewnej elastyczności i umiejętności dostosowywania się do nowych sytuacji i wyzwań. A czasami warto zainwestować w dodatkowe zajęcie swój czas i zaangażowanie, gdyż może się okazać, iż tego typu zajęcie wyznaczy nową ścieżkę w zawodowej karierze. Praca w domu może mieć bardzo różny charakter – może stanowić główny dochód lub zarobek dodatkowy, który jedynie uzupełni domowy budżet.

Podział opcji zarobkowych przez internet

Dodatkowa praca przez internetOgólny podział opcji zarobkowych można przedstawić następująco:

– programy afiliacyjne- generowanie dochodu poprzez wyświetlanie dodatkowych reklam, czy dostawanie dodatkowych wiadomości na pocztę elektroniczną.

– uploading- udostępnianie różnych plików i aplikacji

– inwestowanie- np. w programy typu forex

programy partnerskie– polegają na zarabianiu poprzez udostępnianie miejsc promocji danego partnera na naszej stronie internetowej, na przykład na blogu czy forum.

inne opcje zarobkowe– trudne do jednoznacznej ich klasyfikacji, jednak również bogate w duży potencjał i możliwości, które niewątpliwie mogą przynieść nam spory zysk.

Wciąż niewiele osób wie, jak nieograniczone możliwości zarobkowe daje nam Internet. Jeżeli potrafisz pisać, robisz piękne zdjęcia, znasz się na grafice albo tworzysz coś – cokolwiek – to możesz zarabiać przez Internet. Najpopularniejszym dodatkowym internetowym zajęciem jest tworzenie tekstów na zamówienie.

Dodatkowa praca przez internet

 • pisanie tekstów –Są również serwisy, które profesjonalnie zajmują się łączeniem zamawiających teksty z piszącymi, wystarczy rejestracja na platformie (np. Giełda Tekstów, SeoTXT, Textmarket) i wpisanie swoich cen i możliwości.
 • pisanie kodu –zapotrzebowanie na ludzi, którzy specjalizują się w programowaniu jest bardzo duże.
 • korepetycje – dzięki współczesnej technologii nauczyciel nie musi już przychodzić do ucznia. Wystarczy sprawne łącze internetowe i aplikacje takie jak np. Skype.
 • transkryptor –to wykonanie zapisu tekstowego do pliku dźwiękowego bądź nagrania video.
 • tłumaczenia –znajomość języków obcych pozwala zarabiać z domu na tłumaczeniach, zarówno pisemnych jak i ustnych
 • wypełnianie ankiet –serwisy płacą za wypełnianie ankiet i branie udziału w badaniach, ale wypłaty można dokonywać dopiero po uzbieraniu konkretnej kwoty lub w formie bonów na konkretne towary.
 • rękodzieło –sprzedaż rękodzieła w internecie rozwija się bardzo szybko i można bardzo łatwo sprzedawać swoje wyroby samodzielnie lub do sklepów internetowych

Wypełniając ankiety w internecie nie zarobimy bardzo dużych pieniędzy, ale mogą one okazać się bardzo miłym i solidnym dodatkiem do pensji, dzięki któremu opłacimy np. rachunki lub uzbieramy na nowy telefon.

Filozofia studia

0
Filozofia studia


Mówiąc ogólnie, Filozofia zajmuje się ogólnymi, podstawowymi zagadkami świata: naturą istnienia i rzeczywistości, poznawalnością prawy, czy tym jakie działanie jest pożądane. Dzieli się ją na: ontologię (teoria bytu), epistemologię (teoria poznania), aksjologię (teoria wartości), antropologię filozoficzną i filozofię społeczną. Studia realizowane na tym kierunku kształtują człowieka wszechstronnego, którego rozbudzony intelekt jest w stanie przyswoić sobie bardzo duże obszary nowej wiedzy. Głównym narzędziem zdobywania wiedzy jest samodzielna lektura, pod opieką nauczycieli. Wykłady, seminaria oraz ćwiczenia, w ramach których studenci uczestniczą w dyskusjach, rozwiązują problemy filozoficzne i wymieniają myśli, na tematy wynikające z treści zajęć, to także bardzo istotne formy kształcenia. W ramach studiów na kierunku filozofia jest wiele specjalności – nauczycielska, filozofia i wiedza o społeczeństwie, komunikacja społeczna, filozofia dziennikarstwa i komunikacji społecznej, nauczyciel etyki, filozofia komunikacji, filozofia nowych mediów, filozofia kultury.

studiaGdzie może pracować filozof

Filozof w zawodzie może być:

 • nauczycielem filozofii lub etyki, w różnych typach szkół;
 • wykładowcą akademickim;
 • pisarzem;
 • badaczem, autorem i kierownikiem projektów naukowych.

Filozof o uzupełnionych kwalifikacjach może zyskać pracę jako:

 • trener, wykładowca;
 • doradca korporacyjny;
 • coach;
 • pracownik działów kreatywnych agencji reklamowych;
 • PR manager.

Student filozofii

Studia filozoficzne kształcą umiejętności: krytycznego myślenia, niestandardowego rozwiązywania problemów, analizy tekstów filozoficznych, sztuki dyskusji, formułowania własnych przekonań i ich uzasadniania. Absolwent jest przygotowany do analizy klasycznych problemów filozoficznych (istoty bytu, granic i prawdziwości poznania, istoty sztuki oraz wartości, istoty człowieka, relacji umysł-mózg, istoty czasu, przestrzeni, materii; genezy i granic życia), jak i rozumienia i oceny zjawisk, które pojawiają się we współczesnym świecie: problemu inżynierii genetycznej, problemu sprawiedliwości społecznej, problemów społeczeństwa wielokulturowego.

Specjalizacje i specjalności

Zarówno jeśli chodzi o specjalizacje, jak również o specjalności to jest ich naprawdę bardzo dużo. Oto kilka przykładowych:

 • filozofia człowieka
 • filozofia klasyczna
 • filozoficzne podstawy kultury
 • religioznawstwo
 • filozofia człowieka i etyka
 • filozofia dziennikarstwa i komunikacji społecznej
 • filozofia przyrody
 • filozofia religii i dialogu międzyreligijnego
 • filozofia społeczna
 • filozofia systematyczna
 • filozofia z komunikacja społeczna
 • nauczycielska – edukacja filozoficzna i etyczna
 • nauczycielska – wiedza o społeczeństwie
 • teoretyczna
 • etyka społeczna i psychologia moralności
 • filozofia komunikacji i mediacje społeczne
 • filozofia polityki i organizacja życia publicznego
 • kulturoznawstwo i filozofia mediów
 • filozofia przyrody nieożywionej
 • filozofia przyrody ożywionej
 • filozofia społeczno-polityczna

ZOBACZ TEŻ