Mając pomysł na firmę, odpowiednią lokalizację i magazyn, czas zając się wyborem odpowiednich regałów magazynowych. W tego typu działalnościach są one podstawowym wyposażeniem.

Mając pomysł na firmę, odpowiednią lokalizację i magazyn, czas zając się wyborem odpowiednich regałów magazynowych. W tego typu działalnościach są one podstawowym wyposażeniem. Dobrane zgodnie z wymaganiami sprawią, że praca i proces logistyczny firmy będą przebiegały o wiele sprawniej. Trudno podjąć decyzję nie wiedząc nawet, z jakimi rodzajami ma się do czynienia, a jest ich bardzo wiele. Oto typy regałów, na jakie możemy trafić w przeróżnych ofertach firmowych:

Regały paletowe, czyli inaczej też nazywane jako regały wysokiego składowania. Przeznaczone są przede wszystkim do składowania dużych, jak i małych ilości towarów. Tego typu regały to uniwersalne i najczęściej stosowane rozwiązanie w wielu firmach. Zaletą jest wytrzymała konstrukcja.

Regały wysokiego składowania przeznaczone są do magazynów, gdzie towar jest składowany nawet na wysokości kilkunastu metrów. Pozwalają one na przyjęcie większego obciążenia dla jednej palety towaru. Rozstawione we właściwy sposób dają możliwość swobodnego i bezpiecznego rozmieszczania towaru.

Regały wspornikowe idealnie sprawdzają się w składowaniu np. profili w pozycji pionowej, a także wszelakich desek, rur i prętów. Odstępem pomiędzy ramionami, długością ramion oraz samą wysokością można manewrować. Taka możliwość pozwala na składowanie towarów ciężkich i lekkich. Regały tego typu można stosować w magazynie, jak i na zewnątrz, a ich montaż jest znacznie prostszy.

Regały wjezdne pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni. Wózki widłowe śmiało mogą wjeżdżać w głąb regałów i umieszczać towar tam, gdzie jest wyznaczone miejsce. Dla tego typu regałów najczęściej stosuje się system LIFO lub FIFO ( towar, który pierwszy wjeżdża sprzedawany jest na początku). Sprawdza się w magazynach, gdzie towar składowany jest stosunkowo krótko. Regały tego typu zapewniają funkcjonalną obsługę i porządek na magazynie.

Regały przepływowe są nowoczesnym rozwiązaniem i świetną alternatywą dla regałów wjezdnych. Ich fenomen polega na wmontowanych modułach rolkowych, które przy lekkim pochyleniu umożliwiają przesuwanie towaru na koniec regału. W tym wypadku system FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło) również ma swoje zastosowanie. Regały są świetnym rozwiązaniem do magazynowania towarów chemicznych, spożywczych, farmaceutycznych, czy małych tekstylnych. W skrócie – takich, których przepływ przez magazyn jest bardzo szybki.

Regały półkowe wykorzystywane są w magazynach, gdzie nie ma potrzeby manewrowania wózkiem widłowym. Obsługiwane są ręcznie, a co za tym idzie, regały są podstawowym wyposażeniem sklepów i większych hurtowni. Pozwalają na przechowywanie kartonów oraz mniejszych elementów.

Antresole, czyli pomosty magazynowe to innowacyjne rozwiązanie, które stwarza dodatkową powierzchnię użytkową. Poprzez takie rozwiązanie nie ma konieczności rozbudowy magazynu. Oprócz tego aranżacja nad i pod antresolą jest całkowicie dowolna.

Użytkowanie regałów magazynowych, a bezpieczeństwo

Wybór odpowiednich regałów jest bardzo istotny. Najlepiej wybrać takie, które będą spełniały nasze oczekiwania i sprawnie utrzymają ciężar towaru. Producenci, którzy oferują tego typu usługi, zapewniają, że ich produkty wykonane są z należytą starannością i według norm określających konkretne wymogi bezpieczeństwa. W regałach magazynowych liczy się przede wszystkim konstrukcja. Dla pewności i prawidłowego montażu pozwólmy firmie na sprawną konfigurację regałów. Samodzielne dokonywanie takich instalacji, czy późniejszych zmian może powodować utratę gwarancji i ewentualnych serwisów. W takich sytuacjach jednak zawsze pojawiają się dwie strony medalu. Nawet jeśli regał jest zmontowany i ustawiony w prawidłowy sposób, producent nie ma wpływu na właściwe użytkowanie. Zapychanie półek dużą ilością towarów nie jest właściwym postępowaniem. Niebezpieczeństwo potęguje fakt, że regał zmontował sam klient. Dla pewności warto zamieścić informację, na której jasno będzie widoczny udźwig konkretnej półki, jak i całego regału. Przestrzeganie właściwego użytkowania pozwoli na długie i bezpieczne przechowywanie towarów w każdym magazynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here