Jeżeli jesteś posiadaczem sklepu internetowego, to z całą pewnością spotkałeś się z pojęciem certyfikatu SSL oraz jego znaczeniem.

Certyfikat SSL w sklepie internetowym jest kryptograficznym zabezpieczeniem transmisji danych, który powoduje, że transmisja między komputerem kupującego a stroną internetową jest w pełni zaszyfrowana przed ingerencją osób postronnych.

Obowiązkiem wirtualnego sprzedawcy jest dokładne zabezpieczenie danych osób kupujących, a w tym celu warto zastosować właśnie certyfikat SSL, który charakteryzuje się łatwością wdrożenia, skutecznością w działaniu oraz niskimi kosztami.

Certyfikat SSL ma swoje zastosowanie również w przypadku logowania się do panelu naszego internetowego sklepu w sieci publicznej, co również jesteśmy zobowiązani zabezpieczyć w odpowiedni sposób.

Prawidłowo funkcjonujący sklep ma za zadanie pozyskiwanie klientów oraz sprzedaż oferowanych produktów. Osoby kupujące trafiają na naszą witrynę właśnie dzięki wykorzystywaniu wyszukiwarki i przeglądarek i tutaj pojawia się problem dla wszelkich stron, które takiego zabezpieczenia nie posiadają.

Google bowiem stosuje określone ostrzeżenia i informacje dla wszystkich użytkowników przeglądarki próbujących dostać się do miejsc, które mają na swojej stronie możliwość płatności kartami kredytowymi lub formularze kontaktowe, a nie są odpowiednio zabezpieczone.

Co więcej, planowane jest wprowadzenie takich ostrzeżeń na wszystkie strony, których połączenia nie są zaszyfrowane.

Dla osób prowadzących sprzedaż wirtualną, posiadanie certyfikatu SSL jest wręcz niezbędne dla działania sklepu, ponieważ żaden kupujący nie zaryzykuje wejściem na adres oznaczony jako niebezpieczny, w obawie przed niewłaściwym wykorzystaniem danych zawartych w formularzu lub ewentualnymi problemami z płatnością.

Korzystanie z certyfikatu SSL chroni właścicieli oraz klientów sklepów internetowych, a także pozwala na uniknięcie sankcji, które mogą być nałożone przez popularną przeglądarkę. Strony, które stosują tego typu rozwiązanie, cieszą się także zwiększoną pozycją w Google.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here