Wielu pracodawców doskonale wiedząc, że muszą dostarczyć swoim pracownikom wodę zdatną do picia boryka się wieloma różnymi decyzjami, dotyczącymi zasadności oraz opłacalności zakupu dystrybutorów. A jakie są inne alternatywy?

Woda z kranu jedną z możliwych opcji

Dystrybutory wody nie są koniecznością w momencie, kiedy właściciel firmy ma inne, bardziej opłacalne rozwiązania do wyboru. Jednym z nich jest zaoferowanie pracownikom wodę z kranu, na który został nałożony odpowiedni filtr. Oczywiście cały ten proces decyzyjny musi zostać poprzedzony wnikliwymi badaniami laboratoryjnymi, które muszą zostać zgłoszone Sanepidowi. Należy sprawdzić zarówno parametry wody, jak i jej zdatność do picia, a także jakość.

Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności zakupu butelek lub wynajmu dystrybutorów. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku niezbyt dużych firm o niskiej liczbie pracowników. Z kolei w przypadku ogromnych zakładów produkcyjnych montaż znacznej ilości kranów oraz zakup kilkuset kubków czy szklanek mija się z celem.

Woda butelkowana i jej możliwości

Dystrybutory wody mogą zostać zastąpione przez zwyczajną wodę butelkowaną, która świetnie będzie się prezentować na biurkach pracownikach, na salach konferencyjnych czy w salkach negocjacyjnych. Warunkiem jest odpowiednie, wysokiej jakości, najlepiej szklane opakowanie stanowiące swego rodzaju wizytówkę firmy. Ponadto należy kupować wodę w małych opakowaniach o pojemności maksymalnej w granicach 0,25 – 0,33 l.

Ten ostatni punkt wiąże się jednak z jedną istotną wadą tego rozwiązania: firma w ten sposób generować będzie znaczne ilości odpadów, co z kolei ma wpływ na stan naszego środowiska. Ponadto wytwarzanie tak dużej ilości odpadów plastikowych wiąże się również z dużym wpływem na efekt globalnego ocieplania naszej planety.

Dystrybutory wody – najbardziej optymalne rozwiązanie z możliwych

Dystrybutory mające na celu zapewnienie pracownikom i klientom świeżej i zdatnej do picia wody w najmniejszym stopniu przyczyniają się do globalnego ocieplania naszego globu. Ponadto jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, ponieważ nie generuje dużych ilości śmieci. W przypadku dystrybutorów butlowych opróżnione butle można swobodnie oddawać do ponownego napełnienia aż do 50 razy!

Należy podkreślić również, że dystrybutory należy do urządzeń najbardziej przystępnych cenowo, ponieważ są one praktycznie bezobsługowe. Dodatkowo doskonale się prezentują i są bardzo estetycznie wykonane. Zapewniają nie tylko zimną wodą, ale również chłodną, gorącą, a nie które modele także gazowaną.

Artykuł powstał na podstawie materiałów dostarczonych przez specjalistów z firmy Yazamco Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here