W dzisiejszych czasach cenimy to, co znajduje się blisko nas. Dlatego, szukając jakiegoś miejsca, kierujemy się też tym, by znajdowało się ono w dogodnym dla nas miejscu. Dzięki smartfonom ułatwione jest szukanie aptek, kawiarni czy drogerii. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszemy poszukiwaną frazę, a Google oddaje nam wyniki, które znajdują się najbliżej. Warto więc zaistnieć ze swoją wizytówką w Google, aby klienci mogli łatwo odnaleźć naszą firmę.

Pozycjonowanie lokalne – co to takiego?

Aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania, warto skorzystać z możliwości, jakie daje pozycjonowanie lokalne. W odróżnieniu od pozycjonowania globalnego, pozcjonowanie lokalne skupia się na frazach, zawierających nazwę miasta, a nawet dzielnicy w przypadku większych miast. Jeżeli chcemy więc wypromować swój zakład fryzjerski na przykład w Kielcach, wówczas pozycjonowaną frazą powinien być fryzjer Kielce lub zakład fryzjerski Kielce. Dzięki dobrze wypozycjonowanej frazie potencjalni klienci będą mogli znaleźć nasz zakład łatwo i szybko. Wypozycjonowanie strony internetowej lokalnie wymaga jednak odpowiedniej optymalizacji strony internetowej i pozyskiwania wartościowych linków, które prowadzą do naszej strony.

Wizytówka Google Moja Firma

Jednym z elementów wpływających na pozycjonowanie strony intenetowej jest wizytówka Google Moja Firma. Warto ją założyć, ponieważ dzięki temu twoja strona będzie się wyświetlać w wyszukiwarce Google. Jej założenie jest łatwe i w kilku prostych krokach należy opisać swoją firmę, oferowane usługi, podać dane kontaktowe, a także godziny otwarcia. Dodatkowo warto wzbogacić wizytówkę również w elementy graficzne – logo firmy czy zdjęcia wnętrz, ponieważ uatrakcyjniają one naszą wizytówkę.

Opinie w wizytówce

Wizytówka Google daje naszym klientom możliwość skomentowania działalności. Warto zadbać o to, by w naszej wizytówce pojawiły się pozytywne opinie. Jeżeli jednak pojawia się opinia negatywna, wówczas trzeba podjąć działania, aby wyjaśnić sprawę, przeprosić, a także zrekompensować klientowi niedogodności. Negatywna opinia nie powinna zostać bez odpowiedzi.

Z pozycjonowania lokalnego warto korzystać, jeżeli chcemy pozyskać klientów z terenu naszej działalności. Dzięki temu klienci łatwiej nas znajdą i chętniej się z nami skontaktują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here