Samodzielne fakturowanie wydaje się trudnym zadaniem. Jednak jeżeli dobrze wybierzemy program do fakturowania, może okazać się prostsze, niż to wszyscy przedstawiają.

Fakturowanie 2018 może być jeszcze lepsze, jeśli wybierając nowy program, swoją uwagę zwrócimy na taki, który będzie oferował wiele innowacyjnych funkcji oraz będzie automatycznie się aktualizował.

Jaki program do fakturowania wybrać?

Wybierając program do fv, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim powinien on pozwalać na wystawianie podstawowych dokumentów, takich jak na przykład faktura vat, czy faktura pro forma, ale także i innych rodzajów faktur, które są wystawiane w czasie działania firmy. Taki program powinien też pozwalać na budowanie bazy danych – zarówno klientów, jak i wystawionych już dokumentów. Fajny program do fakturowania będzie umożliwiał również wysyłanie mailem faktur bezpośrednio do partnerów biznesowych.

Program do fakturowania na 2018 rok powinien także być dostosowany do aktualnych przepisów prawnych. Właśnie dlatego jest tak ważne to, aby program miał możliwość łączenia się z siecią i pobierania aktualizacji przygotowywanych przez twórców oprogramowania. Aktualizacje powinny dotyczyć zarówno przepisów prawnych, jak i udoskonalania produktu. Ważne jest też to, aby twórcy oprogramowania wysłuchiwali potrzeb klientów i dostosowali nowsze wersje oraz aktualizacje starszych do ich wskazówek.

Jeden program czy roczna subskrypcja?

Z reguły dobre programy do fakturowania kosztują sporo pieniędzy i jednorazowy zakup może się wydawać ponad zdolność finansową firmy. Dlatego ciekawym rozwiązaniem może być wykupienie subskrypcji. W takim przypadku licencję na użytkowanie programu wykupuje się na dany okres – z reguły producenci oprogramowania umożliwiają kupienie subskrypcji rocznej, w ramach której otrzymuje się możliwość korzystania z programu i w zależności od producenta dodatkowe bonusy np. dostęp do eArchiwum czy możliwość tworzenia kopii zapasowych oraz bezpłatną pomoc techniczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here