Finanse w firmie – czyli, jak mądrze zarządzać pieniędzmi

Rozwój firmy wymaga ponoszenia kosztów związanych nie tylko z bieżąca działalnością firmy, lecz także koniecznością ciągłych inwestycji. Konieczne jest dbanie o płynność finansową, by mieć środki na rozwój firmy i inwestycje. Banki pozwalają sfinansować różne projekty obejmujące działalność gospodarczą, a możemy wybierać spośród szerokiej oferty. Jak wybrać najlepszy kredyt na firmę online?

Jakimi kryteriami się kierować wybierając kredyt na firmę online?

Warunki kredytu dla firmy są indywidualne i różne dla poszczególnych przedsiębiorstw, ale jest kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Powinniśmy ustalić, jaki jest całkowity koszt kredytu i na jaki cel ma być przeznaczony. Warunki uruchomienia pożyczki zależą bowiem od celu, na jaki wykorzystamy kredyt. Jeśli wnioskujemy o większą kwotę, bank będzie wymagał rozliczenia się ze sposobu wydatkowania środków.

Rodzaje kredytu na firmę online. Jak wnioskować?

Przed omówieniem rodzajów produktów kredytowych należy wspomnieć, iż obecnie możliwe jest otrzymanie kredytu na firmę online. Tego typu kredyty nie różnią się od tradycyjnych niczym poza tym, że są udzielane przez internet. Jest to produkt bezpieczny, a wszelkie opłaty związane z jego wzięciem są, podobnie jak w przypadku tradycyjnego kredytu, ściśle określone przez bank i znamy je przed zawarciem umowy. Wniosek wypełniamy na witrynie banku, gdzie znajdziemy także szczegółowe informacje o tym, jakie dokumenty trzeba dostarczyć (drogą mailową lub za pośrednictwem poczty), by bank go procedował. Zazwyczaj trzeba przygotować wyciągi z ostatnich 6 miesięcy z rachunków firmowych i osobistych, dodatkowo do ich potwierdzenia bank poprosi o przedstawienie PIT lub wyciągu z KPiR/ Ewidencji przychodów za poprzedni oraz bieżący rok zanim podejmie ostateczną decyzję o przyznaniu kredytu. Po przyznaniu wstępnej decyzji kredytowej we wskazanym przez klienta miejscu lub w oddziale banku w dogodnym terminie podpisuje się umowę kredytową. Rachunek i limit w rachunku uruchamiany jest nawet tego samego dnia, w którym następuje pozytywna weryfikacja umowy kredytowej.

Rodzaje kredytu na firmę online

Przeglądając oferty banków możemy wybrać spośród kredytu gotówkowego na dowolny cel, kredytu inwestycyjnego, kredytu obrotowego ratalnego lub w formie odnawialnego limitu kredytowego. Kredyt gotówkowy warto zaciągnąć jeśli chcemy utrzymać płynność finansową. Kredyt inwestycyjny to rodzaj kredytu dla firmy, który pomaga sfinansować dalszy rozwój firmy, ale trzeba pamiętać, że większość banków nie chce finansować całej inwestycji i potrzebny będzie wkład własny. Kredyt obrotowy bierzemy, gdy potrzebujemy środków finansowych na bieżącą dzielność, tzn. zakup towarów, materiałów do produkcji oraz surowców. Taki kredyt stosunkowo łatwo uzyskać, a jego otrzymanie nie wiąże się z koniecznością przedstawiania dodatkowych dokumentów. W zależności od banku dostępny jest w formie kredytu obrotowego ratalnego lub odnawialnej linii kredytowej w rachunku bieżącym, w ramach której otrzymujemy gotówkę do ustalonego limitu, którą możemy przeznaczyć na pokrycie aktualnych zobowiązań.

Kredyt na firmę online to bardzo wygodna forma staranie się o dodatkowe pieniądze, gdyż siedząc w domu czy ciepłym biurze możemy przejrzeć ofertę, wypełnić wniosek i podpisać umowę. Dzięki temu oszczędzamy dużo czasu, co jest bardzo ważne w dzisiejszym zabieganym świecie.

Źródło: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/kredyty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here