wskazówki do nauki języka obcego

Wiele osób, mimo że uczy się języka obcego od wielu lat, nie do końca sobie z nim radzi. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie jest popełniany błąd? Aby nauczyć się języka obcego, nie trzeba uczęszczać na drogie kursy językowe, do renomowanych szkół. Samodzielna nauka angielskiego w domu, również jest możliwa, a do tego jest to tańsza i bardziej wygodna opcja. Wystarczy tylko wiedzieć, jak się uczyć i mieć sporo samodyscypliny.

Wskazówki, jak uczyć się języka obcego

Nie ma lepszej metody na naukę języka obcego, niż codzienne obcowanie z nim. Z czasem zaczniemy łapać pewne wyrażenia oraz zwroty, a język obcy stanie się częścią codziennego życia. Najskuteczniejsze sposoby to:

  • oglądanie filmów z napisami – odradza się oglądanie filmów z lektorem, ponieważ po pierwsze nie usłyszymy prawidłowej wymowy konkretnych słówek i zwrotów, a po drugie ominie nas nauka potocznych zwrotów, które również są ważne w codziennym życiu.
  • tłumaczenie piosenek – jeżeli spodobała nam się jakaś piosenka, ale w sumie to nie wiemy o czym jest, to jest świetna okazja do zapoznania się z jej tekstem. Jest to świetna forma nauki słów oraz wyrażeń.

Przeczytaj też: http://www.7dak.pl/jak-zdobyc-dofinansowanie-do-okularow-od-pracodawcy/

  • rozmowa z osobą, która mówi w języku, którego chcemy się nauczyć – gdy już opanujemy podstawy językowe, możemy poszukać kompana do rozmowy. Jeżeli nie mamy żadnego znajomego, który mógłby z nami pokonwersować, można na przykład założyć sobie skype’a i porozmawiać z nieznajomą osobą. Są również specjalne portale, dla osób które uczą się języków obcych, na których możemy bez krępowania porozmawiać z osobą, która jest na tym samym poziomie co my.
  • słuchanie – jeżeli chcemy poprawić znajomość języka obcego, powinniśmy słuchać go jak najwięcej. Mogą to być przeróżne podcasty o związkach, biznesie, życiu codziennym, czy rozwoju osobistym.
  • czytanie – jak najwięcej, należy również czytać nie tylko słuchać. Na początku pewnie niewiele będziemy w stanie zrozumieć, jednak z czasem zrozumienie wzrośnie. Jeśli czegoś nie będziemy rozumieć, zawsze można wspomóc się słownikiem.
  • pisanie – bardzo pomocne na początku jest udzielanie się na forach o różnej tematyce, można również spróbować samodzielnie napisać jakieś opowiadanie. Z każdym razem będziesz coraz lepiej.

Źródło: https://www.parales.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here