Jak usprawnić pracę swojej kadry?

Niezależnie od tego, w jakiej branży przyszło nam działać, aby wszystkie, zachodzące w firmie procesy przebiegały sprawnie i bez zarzutów, należy mieć do nich odpowiednie podejście. Lean to jeden z najpopularniejszych sposobów na zmotywowanie swoich pracowników i zminimalizowanie ich nieproduktywności. Można naprawdę się zaskoczyć, jak skuteczna bywa ta technika oraz jak duże efekty przynosi już po kilku miesiącach stosowania.

Ludzie nie są idealni, a prawidłowa koordynacja, szczególnie w przypadku większych zespołów, jest czymś bardzo trudnym. Tam, gdzie zwykłe metody zarządzania zawodzą, warto jest spróbować czegoś nowego, na przykład Leanu, czyli rewolucyjnego systemu usprawnia pracy. Jest to doskonała inwestycja dla każdego właściciela firmy, któremu zależy na nowoczesnym i wydajnym podejściu do szkolenia swojej kadry.

Co najbardziej przeszkadza podczas pracy?

Zdecydowana większość opóźnień i błędów jest spowodowana czynnikiem ludzkim. Okazuje się, że przeciętny pracownik marnuje mnóstwo czasu na zbędne czynności, które w żaden sposób nie przyczyniają się do postępów w wykonywaniu jego obowiązków. Czasem jest to spowodowane zwykłym lenistwem, lecz zazwyczaj przyczyna leży w zupełnie innym miejscu – złym planie pracy. Można śmiało stwierdzić, że prawidłowa organizacja dnia jest odpowiedzialnością szefostwa, z czym zatem trzeba sobie radzić?

Najczęściej spotykanym problemem, który adresuje Lean, jest błędnie przeprowadzany proces produkcyjny. Poszczególne działy, które powinny bezpośrednio z sobą współpracować, nie mają z sobą kontaktu, przez co niepotrzebnie miesza się w ich zajęcia inne podzespoły, marnując ich czas i zasoby. Infrastruktura firmy musi być planowana już od podstaw, a także zmieniana dynamicznie, w zależności od potrzeb rynku.

Lean – czy warto jest się na niego zdecydować?

Popularność Leanu zauważalnie rośnie, głównie z uwagi na poszerzające się horyzonty osób zajmujących się zarządzaniem. Pomimo tego, sama powszechność danej metody niekoniecznie musi świadczyć o jej skuteczności – jak jest zatem w przypadku Leanu? Czy faktycznie stanowi on inwestycję wartą uwagi?

Wszystkie statystyki wskazują na to, że jak najbardziej! Większość firm decydujących się na zreformowanie swoich praktyk tą unikalną techniką wykazuje znaczący wzrost efektywności produkcji, lub, w przypadku sklepów, wyższą sprzedaż. Rzecz jasna, aby metoda ta okazała się skuteczna, należy skierować się po pomoc do specjalistów, którzy znają się na rzeczy i cieszą się pozytywnymi opiniami wśród klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here