Jak wybrać odpowiednie sandały robocze?

0
828

Sandały mogą być również rodzajem obuwia roboczego. Największą popularnością cieszą się w okresie letnim, kiedy temperatura idzie w górę, a pracownicy potrzebują butów do pracy, które zapewniają znacznie lepszą wentylację niż te standardowe. Producenci oferują je w wersji z podnoskiem, które są bardziej ochronne i bezpieczne, jak i bez podnoska do mniej wymagających prac, przy których stopom nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak wybrać dobre sandały robocze na konkretne stanowisko pracy?

Kiedy warto zamówić sandały robocze z podnoskiem kompozytowym?

Sandały robocze z podnoskiem kompozytowym to niezbędne wyposażenie pracowników, których stopy narażone są na uraz lub zmiażdżenie. Pracodawcy powinni zamówić takie obuwie dla osób zatrudnionych na halach magazynowych i produkcjach, gdzie nie tylko istnieje zagrożenie urazu stopy, ale również panuje wysoka temperatura, a tylko takie buty zapewniają niezbędną wentylację.Pracownik wykonuje codziennie tysiące kroków, przemieszczając się z miejsca na miejsce po hali, dlatego też potrzebuje dobrego obuwia, żeby nie nabawić się bolesnych odparzeń czy uciążliwych odcisków. Można zdecydować się na najbezpieczniejsze sandały robocze z podnoskiem albo wyłącznie ochronne, które mają mniejszą wytrzymałość, ale doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie stopy nie są narażone na uderzenie czy zmiażdżenie.

Kiedy zastosowanie znajdują sandały robocze bez podnoska?

Sandały robocze bez podnoska są najlepsze dla pracowników, którzy wykonują pracę w miejscach, gdzie w ogóle nie występuje ryzyko zmiażdżenia stopy czy jakiegokolwiek urazu. Takie obuwie najczęściej możemy zobaczyć w szpitalach czy gastronomii albo innych miejscach, gdzie niezbędne są buty łatwe w utrzymaniu czystości.Decydując się na zakup sandałów roboczych bez podnoska, należy zwrócić uwagę na stan ich obudowania. Większość zapewnia wentylację poprzez specjalne wycięcia na bocznych ścianach buta. Można także spotkać się z rodzajem sandałów roboczych z odkrytą piętą, które doskonale sprawdzają się w kuchni, gdzie wymagane są najwyższe standardy higieny.

O czym jeszcze warto pamiętać przy zakupie sandałów roboczych?

Sandały robocze muszą spełniać również określone normy bezpieczeństwa. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy podeszwa jest antypoślizgowa, ma wyprofilowaną powierzchnię i czy wykonana została z termoplastycznego tworzywa. Ponadto dobrym rozwiązaniem okazuje się obuwie na rzepę, które pozwala na szybkie ich zakładanie i zdejmowanie. Dobrze dopasowane sandały do pracy pozwolą stabilnie i komfortowo poruszać się, a nawet zwiększą wydajność pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here