nasiona

Kolekcjonowanie nasion marihuany to coraz popularniejsze hobby. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do uprawiania i rozsadzania, gromadzenie suchych nasion jest w Polsce w pełni legalnym zajęciem. Nasiona kolekcjonerskie występują w różnych odmianach, jednak dwa najczęściej spotykane to konopie siewne oraz indyjskie. Na rynku dostępne są również odmiany wytworzone w drodze krzyżowania poszczególnych odmian.

Nasiona kolekcjonerskie zyskują na popularności

Pomimo faktu, iż praktyczne zastosowanie konopi wiąże się z ich uprawą, coraz większa grupa ludzi wybiera drogę kolekcjonowania nasion. W praktyce sprowadza się to do faktu zakupienia nasion nierzadko za znaczącą kwotę w celu zamknięcia ich w szczelnym pojemniku i wykonanie stosownego opisu, który je scharakteryzuje. Nasuwa się więc pytanie, jaki fenomen posiadają nasiona kolekcjonerskie? Dobrą odpowiedzią na nie może być bogata, genetyczna różnorodność. Dwa najważniejsze szczepy, a więc sativa i indica dzielą się na wiele odmian i podgatunków, które znacząco różnią się swoimi właściwościami oraz wyglądem zewnętrznym i sposobem wzrostu. Popularną praktyką jest również prowadzenie genetycznych spekulacji za pomocą krzyżowania różnych typów konopi. Nieustanne powstawanie nowych odmian sprawia, że kolekcja nasion nigdy nie będzie zakończona, dlatego kolekcjonerzy ciągle poszukiwać mogą kolejnych nasion do swojego zbioru. To właśnie ten czynnik powoduje tak duże zainteresowanie tym hobby.

Charakterystyka nasion kolekcjonerskich

Oprócz podstawowego podziału nasion konopi na podstawie przynależności do jednego z głównych gatunków, a więc sativa i indica. Niezmiernie ważnym jest podział na parametry oraz specyfikę uprawy roślin. Wyróżnić można tu na przykład podział ze względu na miejsce uprawy. Pierwszym typem są tak zwane nasiona outdoor, a więc te, które przeznaczone są do uprawy na zewnątrz oraz nasiona kolekcjonerskie indoor, które uprawiane mogą być jedynie w odpowiednich w szklarniach. Najlepsi kolekcjonerzy szczególną uwagę zwracają również na sposób kwitnienia rośliny. Z całą mocą zaznaczyć należy, że najpopularniejsze odmiany kolekcjonerskie nie są w pełni powiązane z najpopularniejszymi szczepami. Ten fakt powoduje tak duże zainteresowanie nasionami kolekcjonerskimi. Osoby, które oddały się pasji gromadzenia suchych nasion konopi, wybierają je pod różnym kątem, wedle własnych preferencji. Przygodę z kolekcjonowaniem nasion najlepiej rozpocząć od odwiedzenia jednego z uznanych sklepów internetowych bądź stacjonarnych (np. https://mrseed.pl). Rozmowa z fachowcem powinna rozwiać wszelkie wątpliwości i wprowadzić w kolekcjonerski świat. Wykwalifikowana kadra to bez wątpienia ten element, który świadczy o profesjonalizmie danej jednostki. Bardzo duża różnorodność nasion kolekcjonerskich dostępnych na rynku sprawia, że początkujące osoby mogą mieć poważny problem z wyborem satysfakcjonujących ich nasion kolekcjonerski. Kolejną niezwykle ważną sprawą jest również budżet, jaki kolekcjoner ma zamiar przeznaczyć na zakup swoich pierwszych suchych nasion. Warto, aby sprzedawca potrafił dobrać odpowiedni typ nasion, który w najlepszy sposób zaprezentuje zalety niecodziennego hobby, jakim jest kolekcjonowanie nasion marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here