Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

 

Zaostrzona przez banki polityka kredytowa spowodowała mniejszą dostępność do kredytów hipotecznych. Aby ubiegać się o kredyt hipoteczny, wnioskodawca musi uwiarygodnić, że będzie w stanie spłacać raty. Posiadanie stałego źródła dochodu jest niezwykle istotne. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny, ale wymaga to skompletowania niezbędnych zaświadczeń i przestrzegania kilku warunków. Kredyt hipoteczny to produkt przeznaczony na konkretny cel: zakup mieszkania, ziemi lub budowę domu. Zgodnie z Rekomendacją S, muszą ostrożniej podchodzić do kwestii udzielania produktów kredytowych. Szczególnie ważne jest, żeby potencjalny klient posiadał wkład własny i zdolność kredytową gwarantującą mu możliwość regularnego opłacania kolejnych rat. Chociaż większość osób nie jest w stanie spełnić restrykcyjnych wymogów kredytowych, cały czas mają szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji banku. Praktyka pokazuje, że umowy kredytowe zawierane są z osobami, które nie posiadały wymaganej gotówki, ale udało im się zdobyć wkład własny w inny sposób.

Czy musimy posiadać wkład własny

Wymagany wkład własny to z jednej strony ograniczenie dostępności kredytów dla osób, których na nie po prostu nie stać. Z drugiej strony natomiast, taki wymagany wkład własny jest korzystny dla banku, z punktu widzenia jego stabilności finansowej. Bardzo często możemy spotkać się z opinią, że najłatwiej zdobyć wkład własny poprzez zaciągniecie kredytu gotówkowego. Trzeba jednak liczyć się z konsekwencjami, bo jest to dość ryzykowne posunięcie. Przede wszystkim kredyty gotówkowe są znacznie wyżej oprocentowane niż kredyty hipoteczne. Ponadto dodatkowe zobowiązanie finansowe może być poważnym obciążeniem domowego budżetu. Po trzecie – kredyt gotówkowy ma dość krótki okres kredytowania.

Kredyt bez wkładu

  1. Kredyt hipoteczny bez wkładu własnegoMieszkanie Dla Młodych (MDM)- Program rządowy mający na celu wspomóc osoby, które nie są w stanie odłożyć pieniędzy na wkład własny. Pamiętajmy jednak, że aby otrzymać dofinansowanie musimy spełnić określone warunki, zarówno my jako kredytobiorcy jaki i mieszkanie lub dom. Wybrana przez nas nieruchomość musi mieścić się w limitach cenowych, które zmieniają się co kwartał.
  2. Zabezpieczenie na innej nieruchomości- sposobem uzyskania kredytu hipotecznego bez wkładu własnego jest zabezpieczenie inną nieruchomością. Ważne jest aby posiadane przez nas mieszkanie lub dom przewyższała wartością wysokość wkładu własnego.
  3. Pożyczka od dewelopera- Niektórzy z deweloperów proponują swoim Klientom pożyczkę na wkład własny.
  4. Zawyżenie wartości nieruchomości- Może trafić się nam okazja kupna nieruchomości poniżej jej rzeczywistej wartości. Jest to szansa na kredyt bez wkładu własnego.

Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przekalkulować koszty zobowiązania oraz analogiczne najmu mieszkania. Porównanie wyników pokaże jasno, które rozwiązanie jest dla nas bardziej opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here