Kredyt na samochód jest jedną z najczęściej spotykanych metod na sfinansowanie zakupu nowego auta. Ze względu na precyzyjnie określony cel jest on zazwyczaj tańszy od porównywalnego kredytu konsumpcyjnego – nie jest to jednak jedyna metoda na obniżenie jego ceny. Pożyczka pod zastaw auta to nic innego jak pożyczka zabezpieczona właśnie twoim samochodem. W ten sposób możesz pożyczyć dużo więcej pieniędzy niż w innych firmach pożyczkowych. Z uwagi na przedmiot zabezpieczenia pożyczka ta dostępna jest wyłącznie dla właścicieli samochodów osobowych, wpisanych do dowodu rejestracyjnego. Biorąc taką pożyczkę należy jednak pamiętać, że jeśli nie uda ci się spłacić zaciągniętego zobowiązania firma nie tylko zabierze ci samochód, ale zazwyczaj wystawi go także na sprzedaż. Jeśli na sprzedaży samochodu nie odzyska jednak całości kwoty którą jesteś winny, po brakującą część zgłosi się do ciebie. Biorąc taką pożyczkę musisz więc być przygotowany także i na taką ewentualność. Aby skorzystać z tego produktu trzeba spełnić następujące warunki:

 • kredyt na samochódposiadać samochód w odpowiednim wieku (zwykle nie może być starszy niż 8-10 lat),
 • być jedynym właścicielem danego pojazdu,
 • posiadać ważny przegląd techniczny samochodu i ubezpieczenie OC (niektóre firmy wymagają także AC),
 • legitymować się ważnym dowodem osobistym.

Jak działa pożyczka pod zastaw auta

Pierwsze kroki do wzięcia takiej pożyczki są praktycznie identyczne jak w przypadku innych pożyczek online. Wypełniasz formularz rejestracyjny i czekasz na kontakt ze strony firmy pożyczkowej. Wraz z konsultantem spisujesz wniosek pożyczkowy, który następnie jest rozpatrywany przez pożyczkodawcę. Po podpisaniu wszystkich dokumentów musisz z umową przewłaszczenia oraz pełnomocnictwem udać się do wydziału komunikacji właściwego dla twojego miejsca zamieszkania i złożyć wniosek o wpisanie firmy pożyczkowej jako współwłaściciela samochodu do dowodu rejestracyjnego. W momencie całkowitej spłaty zadłużenia pożyczkodawca prześle ci pisemne oświadczenie o zwolnieniu z zabezpieczenia. Z tym dokumentem udajesz się ponownie do wydziału komunikacji i przerejestrowujesz samochód ponownie wyłącznie na twoje nazwisko.

Plusy i minusy

Zalety pożyczek pod zastaw samochodu

 • możliwość wzięcia wysokiej pożyczki już za pierwszym razem
 • po kolejną pożyczkę można aplikować zaraz po spłaceniu poprzedniej
 • szybka decyzja pożyczkowa
 • brak wymogu zaświadczeń o stałych dochodach

Wady pożyczek pod zastaw samochodu

 • wysokie koszty pożyczki
 • przekazanie współwłasności samochodu na firmę pożyczkową
 • strata samochodu w wypadku niespłacenia pożyczki
 • dużo formalności związanych z przerejestrowaniem samochodu

Korzystając z tego typu produktu zapewne spodziewasz się, że otrzymasz pożyczkę w wysokości wartości twojego pojazdu. Niestety, pożyczkodawcy zwykle nie chcą pożyczać więcej niż 80% wartości samochodu wziętego pod zastaw. Co więcej, takie pożyczki potrafią być nawet o kilkaset złotych droższe niż np. tradycyjne pożyczki ratalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here