Bogata i rozbudowana lista odbiorców stanowi podstawę w przypadku stosowania email marketingu. Wiadomości, które dostosowane są do indywidualnych cech i właściwości naszych klientów, stanowią potężne narzędzie, które może pomóc w skutecznym zwiększaniu zainteresowania naszego sklepu, a co za tym idzie, również zysków.

W tym celu należy zbudować solidną listę osób, do których skierujemy naszą ofertę. Podstawowym miejscem, w którym znajdziemy adresy mailowe potencjalnych klientów, jest nasza strona www.
W tym miejscu warto umieścić czytelny i łatwy do zauważenia formularz zapisu do newslettera lub formularz kontaktowy z odpowiednim zapytaniem o zgodę na dodanie osoby zainteresowanej do listy mailingowej.

Często korzysta się również z formularzy typu pop-up, które witają odwiedzających naszą stronę i zachęcają do zapisów na newsletter.

Kolejnym miejscem pozyskiwania danych do listy odbiorców jest bezpośredni kontakt z klientem, który jest dosyć łatwy i częsty, zwłaszcza w przypadku, gdy dokonano zakupu. Informacje o możliwości dołączenia do newsletterów mogą być umieszczane w stopce naszego maila lub w informacji o stanie realizacji złożonego zamówienia.

W tym celu warto również wykorzystywać wszelkiego rodzaju portale społecznościowe. Efekt możemy otrzymać dzięki zastosowaniu specjalnych aplikacji lub po prostu organizując konkurs. W ten sposób jesteśmy w stanie pozyskać kolejny adres mailowy, a dodatkowo nawiązać pozytywne relacje z naszymi potencjalnymi klientami.

Inne opcje to użycie Content Freemium lub aplikacja na tablety, taka jak na przykład FeshForm.

Jeżeli poza sklepem internetowym posiadasz również punkt stacjonarny, to także tam jesteś w stanie pozyskać dodatkowe adresy przez zastosowanie programów lojalnościowych, informacji dołączanych do paragonu po każdorazowym zakupie lub wszelkiego rodzaju formularzom kontaktowym.

Lista odbiorców jest bardzo ważnym narzędziem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zwiększyć naszą sprzedaż i można ją stosować również w przypadku turystyki, gastronomii lub świadcząc usługi szkoleniowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here