Najtańsze konto bankowe


Obecnie oferta kont bankowych na rynku jest ogromna. Standardem jest, że założenie konta nic nie kosztuje. Każdy z nas w innym zakresie korzysta ze swojego konta, dlatego też ponosi przy tym inne koszta. Zawsze zanim zdecydujemy się na założenie konta bankowego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z umową. Szczególne znaczenie będzie mieć dla nas jej część nazwana „Tabela opłat i prowizji”. To w niej znajdziemy wszystkie informacje o kosztach związanych z korzystaniem z konta. Dziś banki walczą o klienta na wszelkie możliwe sposoby, dlatego na rynku znajdziemy już kilka darmowych kont z bonusami. Premie przyznawane są za m.in. otwarcie lub przeniesienie rachunku, polecenie konta, a nawet za zakupy. Najtańsze konta bankowe z opcją moneyback pozwalają zarobić na zakupach kwotę 300-700 zł w ciągu roku.

Jakie koszty mogą być związane z korzystaniem z konta

Obecnie coraz rzadziej pobierane są opłaty za prowadzenie konta. Niektóre banki oferują opcję darmowych wypłat pieniędzy z bankomatów w całej Polsce, zwykle jednak odbywa się to w ramach promocji. Bardzo często banki pobierają również opłaty za kartę do bankomatu. Są one relatywnie niskie (0-7 zł w miesiącu). Wiele banków rezygnuje z pobrania tej opłaty, jeśli spełnimy pewne warunki, np. wykonamy określoną ilość transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu. Bank nie może naliczać opłat ani za jego prowadzenie, ani za wydaną do niego kartę.

  • Najtańsze konto bankoweza transakcje transgraniczne, czyli np. wypłatę pieniędzy z zagranicznego bankomatu
  • za szóstą i kolejne w miesiącu wypłaty z bankomatów lub wpłaty do wpłatomatów

Czym charakteryzuje się najtańsze konto

Porównanie bankowych rachunków osobistych ROR, obejmuje najważniejsze cechy kont decydujące o miesięcznym koszcie użytkowania, takie jak:

  • Konto – miesięczna opłata za prowadzenie konta,
  • Przelewy – prowizje za przelewy krajowe do innych w banków, wykonywane przez internet,
  • Karta – miesięczne opłaty za użytkowanie karty bankomatowej wraz z warunkami ewentualnego z niej zwolnienia,
  • Bankomaty darmowe – lista sieci bankomatów, z których wypłata gotówki jest darmowa.

Najtańsze konta osobiste

  1. Konto Nest Banku – jeden z nielicznych bezwarunkowo darmowych rachunków osobistych. Prowadzenie konta, obsługa karty i wypłaty gotówki są bezpłatne, do rachunku można dołączyć konto walutowe w euro i konto oszczędnościowe.
  2. eKonto w mBanku nie jest całkowicie darmowe, ale ma koszty maksymalnie zredukowane – za prowadzenie konta i przelewy nie zapłacimy nic, za kartę 4 zł, ale tylko wtedy, kiedy w ciągu miesiąca nie dokonamy 5 płatności kartą.
  3. Konto 360° w Banku Millenium- kilkuzłotowe opłaty za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty i wypłaty z bankomatów, jednak można ich łatwo uniknąć, jeśli wykonamy w ciągu miesiąca co najmniej jedną płatność kartą, a na nasze konto będzie wpływać minimum 1000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here