Oprocentowanie kredytu gotówkowego


Mimo że kredyt gotówkowy jest w swej konstrukcji bardzo prostym produktem bankowym, to jego wybór już taki prosty nie jest. Ważna jest bowiem nie tylko cena kredytu, ale również warunki, na jakich bank udziela finansowania, oraz właściwe dopasowania do kredytobiorcy. Nie bierzmy kredytu pierwszego z brzegu, żeby na tym nie stracić. Warto jest wziąć pod uwagę oprocentowanie kredytu gotówkowego. Na koszty kredytu składają się przede wszystkim prowizja za udzielenie kredytu oraz oprocentowanie. Dodatkowo mogą pojawić się: opłata przygotowawcza, składka na ubezpieczenie, prowizja za rozpatrzenie wniosku. Są to jednak koszty, które mogą pojawić się opcjonalnie.

Oprocentowanie kredytu gotówkowegoWażne czynniki przy wyborze taniego kredytu gotówkowego

 1. łączna suma do spłaty – dzięki niej zdołamy w detalach określić całkowity koszt kredytu.
 2. RRSO – im niższe, tym korzystniej, albowiem określa ono całościowy koszt kredytu
 3. wysokość prowizji – najlepiej jest poszukać kredytu bez prowizji
 4. cena ubezpieczenia –nie są przeważnie obligatoryjne, pomimo tego należałoby jednak zabezpieczyć się od wypadków mogących uniemożliwić spłatę zobowiązania

Mimo że kredyt gotówkowy jest w swej konstrukcji bardzo prostym produktem bankowym, to jego wybór już taki prosty nie jest. Ważna jest bowiem nie tylko cena kredytu, ale również warunki, na jakich bank udziela finansowania, oraz właściwe dopasowania do kredytobiorcy. Nie bierzmy kredytu pierwszego z brzegu, żeby na tym nie stracić. Warto jest sprawdzić jakie oprocentowanie kredytu gotówkowego dają nam przykładowe banki.

Rodzaje kredytów gotówkowych

Aby uzyskać kredyt gotówkowy, trzeba przedstawić:

 1. dwa dokumenty tożsamości,
 2. aktualne zaświadczenie o dochodach,
 3. w przypadku emerytury lub renty wymagana jest decyzja oraz często ostatni odcinek emerytury lub renty.

Kredyt gotówkowy zaciągany jest w bankach, a także instytucjach parabankowych. Warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy tymi dwoma instytucjami, gdyż często okazuje się, że kredyt gotówkowy zaciągnięty w instytucji pozabankowej zawiera szereg niekorzystnych postanowień.

Kredyt gotówkowy krok po kroku

 • Pierwsze co należy wiedzieć o kredytach gotówkowych to fakt, iż udzielane są tylko i wyłącznie przez Banki. Nie należy ich mylić z chwilówkami, które dość często promują swoje oferty pod nazwą kredytu.
 • Po drugie – jeśli decydujesz się na wzięcie kredytu gotówkowego przez internet wiedz, że kredyt dostaniesz znacznie szybciej niż w placówce banku. Dodatkowo internetowe oferty kredytów gotówkowych bardzo często zawierają korzystniejsze oferty
 • Po trzecie – nie wierzcie reklamom – zarówno w internecie ja i w TV jest masa reklam kredytów gotówkowych, które zachęcają do skorzystania z ich oferty – warto skorzystać z rankingu/porównania lub kalkulatora kredytów. Dzięki temu z łatwością w ciągu kilku sekund można porównać wiele ofert kredytu i wyłonić tę najlepszą.
 • Sprawdź opinie klientów – na naszej stronie poniżej a także w kategorii opinie o kredytach gotówkowych znajdziesz opinie klientów, którzy skorzystali z danej oferty kredytu .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here