praca dla mam


Dla niektórych matek powrót do pracy jest pozytywnym doświadczeniem, dla innych wiąże się z trudami godzenia życia zawodowego z rodzinnym. Kiedy myślimy o pracy w domu, musimy też pamiętać o tym, że z reguły oznacza to brak osobistego kontaktu zawodowego z innymi dorosłymi ludźmi. W Polsce nadal jest duże społeczne przyzwolenie dla mam, które nie zamierzają nigdy podejmować aktywności zawodowej.

Pomysły na biznes dla mam

Wpaść na dobry pomysł można szybko. Niestety, często okazuje się, że na podobny wpadło przed nami już wielu. Jeżeli naszym celem jest przede wszystkim zawodowe spełnienie, urozmaicenie czasu spędzanego z dzieckiem i własna satysfakcja, zaś sytuacja materialna rodziny nie wymaga od nas regularnego wsparcia, można postawić przede wszystkim na zainteresowania.

 1. Sklep internetowy- Przedsiębiorcze mamusie celują w różne branże: pasmanteria, biżuteria, perfumy, zdrowa żywność, artykuły dziecięce
 2. Domowe przedszkole- Mama może otworzyć profesjonalną placówkę lub założyć tzw. klub malucha.
 3. praca dla mamPunkt usług- Jeśli mama kocha gotowanie czy pieczenie może np. sprzedawać własne wypieki. Wystarczy jedno pomieszczenie, kuchenka, przybory kuchenne i właściwe warunki sanitarne.
 4. Oryginalna garderoba -Coraz większa liczba rodziców skłania się ku niebanalnym produktom, wytwarzanym na niewielką skalę. Ogromną popularnością cieszą się ręcznie wykonane elementy garderoby.
 5. Biżuteria dla mam– rozpiętość cen, uzależniona od wielu czynników (jakość wykonania, materiały, wzór, stopień trudności, marka wyrobiona przez mamę) sprawia, iż biżuteria tego typu jest dostępna dla osób o różnej zasobności portfela.
 6. Zabawki -Zabawki można wykonać przy użyciu szydełka i drutów. Dziergane misie i lale urzekają nie tylko dzieci, ale również i ich rodziców.
 7. Hand made – coraz popularniejsze wśród mam staje się rękodzieło. Dużo kobiet odkrywa swoje ukryte talenty i w ramach np. realizowania pasji: szyje, haftuje, rzeźbi lub maluje.

Praca w domu a dziecko

Jak najbardziej łączenie pracy w domu i opieka nad dzieckiem jest możliwe, tylko trzeba mieć bardzo jasno ułożone priorytety i ustalone zasady. Łączenie pracy w domu z opieką nad dzieckiem nie jest łatwe, ale da się to robić. Mama zajmująca się dzieckiem w domu też chce się realizować. Idealnym rozwiązaniem jest praca zdalna. Ofert tego typu pracy pojawia się na rynku coraz więcej. Praca zdalna to coraz bardziej popularna forma zarobku. Ma ona wiele zalet, co do których chyba żadnej mamy nie trzeba przekonywać:

 • pracujesz z domu, więc masz czas dla swoich dzieci
 • sama decydujesz, gdzie i kiedy pracujesz
 • nie tracisz kontaktu z zawodem, jeśli znajdziesz pracę odpowiednią do twojego wykształcenia
 • możesz znaleźć również pracę spoza twojej branży, co da ci możliwość zdobywania nowych umiejętności
 • zasilasz domowy budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here