Wypowiedzenie umowy o pracę

Każdy z nas zna kogoś albo sam był taką osobą, że chciał zrezygnować z pracy. Niestety często można spotkać się problemami wszelkiego rodzaju. Czasem jest to nieuprzejmy szef, a czasem zwyczajnie środowisko, którego nie chcemy opuszczać. Zdarza się także, że nasz pracodawca stara się nas oszukać, ponieważ każdy zysk jest dla niego ważny i nie zwraca uwagi na drugiego człowieka, z tego też powodu wypowiedzenie umowy o pracę może stanowić niemały problem dla zwykłego pracownika. Może się zdarzyć, że szef będzie chciał wykorzystać fakt naszego odejścia do tego, żeby jeszcze zarobić na nas ostatnie grosze. Czasami jako zwykła osoba pracująca na etacie, nie potrafimy poradzić sobie z presją, jaką wywiera na nas szef, przez dajemy sobie wmówić jakieś niestworzone rzeczy na temat tego jak działa prawo, nie konsultując tego z prawnikiem, przez co zostajemy często oszukani na pieniądze, a my sami zaczynamy się czuć jakby nas oszukano.

Wyzysk w miejscu pracy

Nie każdy z nas jest prawnikiem i raczej nie będzie. Dlatego często zdarza się, że nie znamy się na temacie zwanym “prawo pracy”. Niestety wielu pracodawców ma świadomość tego i zdając sobie sprawę z naszej niewiedzy, potrafią oni w najbardziej okrutny i sprzyjający zarobkom sposób, wykorzystywać ten fakt do tego żeby wyciągnąć z nas wszystko, pozostawiając nas zmęczonych i bez chęci do jakiegokolwiek działania, no ale przecież przynajmniej płaci, tak sobie wmawia ogromna część ludzi “bo co ja mam robić jak stracę tę pracę?”. Nie bójmy się walczyć o swoje prawa, często takie odszkodowanie, które nam będzie przysługiwać, jest wystarczające do tego, żeby zapewnić nam czas na szukanie nowej pracy.

Niekonsekwencja pracowników

Jak to zazwyczaj bywa, działa to w dwie strony. Często jako przedsiębiorca zatrudniający ludzi, nie do końca znamy się na prawie. Równie często jest tak, że pracownik jest zwyczajnie leniwy, stara się robić wszystko po najniższej linii oporu, a zarazem wymaga od nas milionów. Często w tym celu może wykorzystywać nieczyste zagrania, tylko i wyłącznie po to, żeby zwiększyć jakoś swoje dochody w tym miesiącu, przez co jak zauważy jakąś lukę w umowie albo w miejscu pracy, zaczyna myśleć jak dokładnie to wykorzystać, żeby zarobić dodatkowe pieniądze

Jak się zabezpieczyć w obu przypadkach?

Najlepszym rozwiązaniem jest adwokat prawa pracy, jest to osoba, która bardzo dobrze zna problemu obu stron i potrafi sobie z nimi doskonale radzić.

Każdy przedsiębiorca powinien pamiętać, że na takich sprawach nie warto oszczędzać, ponieważ czasem jeden adwokat nie będzie nas kosztował tyle, co odszkodowanie dla pracownika, któremu udało się znaleźć lukę w systemie. Wystarczy jakieś proste niedomówienie w umowie, albo niedociągnięcie czegoś w miejscu pracy. Podczas rozprawy nie można już niczego cofnąć, jednak dobry adwokat, który zna się na swoim zawodzie, potrafi czynić cuda, dzięki którym będziemy w stanie zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy.

Pracownicy też nie mają łatwo, dlatego wynajęcie adwokata na poziomie w sytuacji gdzie sądzimy się z pracodawcą jest bardzo ważne. Pracodawcy często są bardzo chytrzy, przez co za wszelka cenę będą starali się odebrać nam każdy pieniądz, dobry adwokat jednak który pracuje w zawodzie dobrze wie jak radzić sobie z takimi nieczystymi zagrywkami, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się ze sprawiedliwego osądu i pozwolić sobie na wytchnienie po rozprawie, która będzie sprawiedliwie rozstrzygnięta na naszą korzyść.

Bezpieczeństwo i sprawiedliwość to podstawa

Pamiętajmy, że nieznajomość prawa szkodzi, na szczęście istnieją ludzie, którzy się na owym prawie znają. Konsultowanie się z nimi na temat praw, które nam przysługują to nie jest nic złego, a lepiej jest słuchać w tej sprawie postronnego adwokata, niż znajomego albo grożącego nam szefa. Wyszukując dobrego adwokata warto jest sprawdzić opinie na jego temat z wielu źródeł, nie bazować tylko na jednej, a zarazem nie przejmować się jeśli jakiś adwokat ma kilka złych opinii, często ludzie w ferworze emocji wystawiają im złe opinie, bo nie potrafią pogodzić się z faktem, że przegrali sprawę.

Źródło: https://wypowiedzenie-umowy-o-prace.pl/adwokat-wroclaw/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here