Przełączniki sieciowe firmy HPE

0
2223
Przełączniki sieciowe firmy HPE

Wydajna sieć firmowa to podstawa działalności nowoczesnych przedsiębiorstw. Taką technologią przyszłości w którą warto zainwestować są zdecydowanie przełączniki sieciowe. Jednym z wiodących producentów przełączników jest marka HPE. Na co zwrócić uwagę przeglądając asortyment HPE? Dowiedz się z artykułu.

Czym jest przełącznik sieciowy?

Przełącznik sieciowy, czyli tzw. switch to małe urządzenie, łączące różne segmenty komputerowej sieci, które pracują na łączach danych. Głównym zadaniem przełączników jest przekazanie ramki między segmentami sieci, razem z doborem odpowiedniego portu przełącznika gdzie jest przekazywana. Switch łączy w swoim niewielkim rozmiarze kilka mikrosegmentów w jednej sieci.

Switch opiera swoje działanie na analizowaniu adresów MAC nadawcy, a później odbiorcy. Pobrany adres MAC nadawcy wykorzystywany jest w prowadzeniu tzw. tablicy skojarzeń, gdzie znajdziemy adresy MAC oraz odpowiadające im porty danego switcha. Przełącznik po otrzymaniu informacji o konkretnej ramce, szuka odpowiedniego adresu MAC odbiorcy w tablicy skojarzeń.

Na co zwrócić uwagę wybierając przełącznik?

Decydując się na zakup przełącznika sieciowego należy pamiętać przede wszystkim o tym, że każdy model cechuje inna budowa, co wiąże się również z różnymi możliwościami podłączania sprzętu. Najprostszy model switcha dostępny na rynku składa się z około pięciu portów, które zabudowuje się w niedużej skrzynce. Modele z wyższej półki cenowej sprzedawane są w metalowej, bardziej stabilnej obudowie, dzięki czemu są one odporne na różnego rodzaju uszkodzenia zewnętrze. Takie przełączniki posiadają także znacznie większą liczbę portów – mniej więcej 8 do 24 portów. Szukasz przełącznika do którego możesz podpiąć wiele urządzeń? Wybierz te modele z dużą liczbą dostępnych portów lub połącz ze sobą kilka mniejszych przełączników.

Kolejnym istotnym aspektem jest umiejscowienie dostępnych portów RJ45 czy diod LED. Wspomniane porty czy dioda odpowiadają między innymi za status przełącznika. Każdy model posiada kontrolki w różnych miejscach. Z reguły kontrolki montowane są z przodu, natomiast porty z tyłu przełącznika. Często jednak zdarza się –  szczególnie w tych tańszych modelach switchy, że diody LED znajdują się w tym samym miejscu co gniazda RJ45 – jest to rozwiązanie mało praktyczne głównie z uwagi na utrudniony dostęp do monitorowania istotnych parametrów przełącznika.

Jeżeli w Twoim przedsiębiorstwie potrzebny jest zdalny dostęp do bazy danych, powinieneś wybrać przełączniki z funkcją VLAN. Postaw również na zdalny serwer, dzięki któremu będziesz mógł sterować dostępem do sieci wewnątrz przedsiębiorstwa. Jeżeli Twoja sieć jest z kolei bardzo zaawansowana postaw na model z możliwością automatycznego powiadamiania o awariach, gdzie diody LED sygnalizują stan Twojego urządzenia.

Przełączniki sieciowe marki HPE

aruba networks

Linia produktów zaprojektowana przez markę HPE została stworzona  przede wszystkim z myślą o niezawodności i wydajności rozwiązań sieciowych. Stosując przełączniki sieciowe marki HPE w swojej strukturze sieciowej zyskujesz głównie wielofunkcyjność i spójność na każdym poziomie – od centrum aż po peryferie, co niweluje koszty związanie z ich późniejszą eksploatacją. Bezpieczna i stabilna struktura sieciowa jest możliwa dzięki przełącznikom marki HPE. Najważniejszą zaletą switchy marki HPE to prostota i szybkość ich wdrażania, a także łatwość obsługi. Dzięki temu niezależnie od modelu wybranego przełącznika jesteśmy w stanie dopasować go do każdego środowiska sieciowego. Wszystkie komponenty zastosowane przy produkcji switchy zostały stworzone z użyciem najnowocześniejszych technologii co gwarantuje dużą wydajność i niezawodność tych produktów. W ofercie marki HPE znajdziesz przełączniki dostosowane do różnych potrzeb. Zarówno małe biura, jak i rozbudowane przedsiębiorstwa znajdą w ofercie coś dla siebie. Dodatkowo producent oferuje swoim użytkownikom wieczystą gwarancje na swoje produkty.

Oferta przełączników sieciowych marki HPE w asortymencie Thomas IT jest bardzo szeroka. Znajdziesz wśród nich przede wszystkich switche, które wspierają technologię światłowodową, dzięki wyposażeniu w dodatkowe porty SFP+. Dostępne przełączniki HPE pozwalają na zarządzanie obsługą trzech warstw, wspierając tym samy podstawowe standardy komunikacyjne.

Poniżej znajdziesz zalety najczęściej wybieranych przełączników z naszej oferty.

Przełącznik sieciowy Aruba 2530 48G

aruba

Przełącznik J9775A dostępny w asortymencie Thomas IT to model, który znajdzie swoje zastosowanie w biurach, które posiadają różne oddziały firmowe, a także w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jeżeli w produktach sieciowych szukasz połączenia oszczędność i funkcjonalności, ten model jest zdecydowanie dla Ciebie! Model ten pochodzi z serii 2530, która stanowi grupę zarządzanych przełączników drugiej warstwy. Przełącznik Aruba wyposażony został w 48 portów typu 10/100/1000, a także cztery gniazda światłowodowe SFP GBE wraz z obsługą protokołu drzewa rozpinającego. Całość zamknięta jest w nowoczesnej skrzynce, która posiada informacyjne diody LED. Oprócz tego switch można zamontować na stelażu, a producent oferuje dożywotną gwarancję na urządzenie. Model J9775A to połączenie niezawodności pracy z łatwym w obsłudze interfejsem.

Przełącznik sieciowy Aruba JG937A

jg937a

To kolejny warty polecenia model przełącznika marki HPE. Switch z serii 5130 posiada nowoczesne rozwiązanie typu HP Intelligent Management Center, który umożliwia proste zarządzanie. Szybkość wdrożenia i łatwość konfiguracji zapewnia maksymalny komfort użytkowania przełącznika a także przejrzystość całej struktury sieciowej. Switch wyposażony jest w 48 slotów typu Ethernet RJ-45 Gigabit Ethernet 10/100/1000. Dodatkowo przełącznik JG937A obsługuje sieć VLAN, kontroluje wzrost natężenia ruchu, a także gwarantuje podporę kontroli przepływu.

Podsumowując, jeżeli szukasz funkcjonalnych, nowoczesnych rozwiązań, które zagwarantują niezawodność pracy Twojej strukturze sieciowej, zdecydowanie powinieneś postawić na asortyment marki HPE. Tym rozwiązaniom zaufało ponad 30 000 klientów na całym świecie, niezależnie od branży w której działają.

Powyżej opisane przełączniki to oczywiście nie jedyne modele z oferty marki HPE, które znajdziesz w naszym asortymencie. Z resztą produktów możesz zapoznać się na naszej stronie www.thomas-it.pl

Jeżeli jednak masz wątpliwości który z tych modeli będzie najlepszy dla Twojego przedsiębiorstwa, skontaktuj się z naszymi doradcami handlowymi, a otrzymasz spersonalizowaną do Twoich potrzeb ofertę. Odpowiemy na Twoje pytania i dobierzemy odpowiedni przełącznik dla Twojej struktury sieciowej!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here