Zakup zbiornika dwupłaszczowego jest dość dużą inwestycją, dlatego warto przeanalizować wszystkie możliwości i opcje jeszcze przed dokonaniem transakcji. W poniższym artykule zamieszczone zostały przydatne wskazówki, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego zbiornika.

Analiza potrzeb

Pierwszą rzeczą, którą należy przeanalizować są faktyczne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Należy dokładnie przeliczyć i podsumować ile paliwa zostało zużyte w poprzednim okresie letnim/zimowym. Służy to oczywiście dopasowaniu odpowiedniej wielkości zbiornika. Pojemność jest ważna również w kontekście ewentualnych kosztów montażu zbiornika dwupłaszczowego. Jeżeli wybór padnie na zbiornik większy niż 5000 litrów, potrzebna będzie kontrolna wizyta Urzędu Dozoru Technicznego, za którą niestety trzeba zapłacić.

Wyposażenie

Standardowo zbiornik dwupłaszczowy wyposażony jest w pompę, która umożliwia łatwe tankowanie pojazdów. Możemy oczywiście zaopatrzyć się w mocniejszą pompę, która nie jest dodawana do kompletu, ale jest zdecydowanie bardziej wydajna. Mimo wszystko wybór tego rodzaju dodatkowej pompy, to znaczny wzrost kosztów. Dodatkowo zbiorniki dwupłaszczowe posiadają przepływomierz cyfrowy, który pozwoli nam kontrolować ilość wypompowanego paliwa. W komplecie znajduje się również czujnik przecieków, który jest bardzo ważny, ponieważ decydującym o dopuszczeniu zbiornika dwupłaszczowego do sprzedaży. Kolejnym standardowym elementem wyposażenia jest filtr.Nakłady na utrzymanie zbiornika generalnie sprowadzają się do wymiany filtru. Częstotliwość koniecznej zmiany jest uzależniona od jakości paliwa, które jest przetrzymywane w szczelnym zbiorniku, a także od ilości tankowań. Zbiorniki dwupłaszczowe często posiadają gwarancje na dziesięć lat. Po tym czasie może się zdarzyć, że wymiany będzie wymagać pompa lub inne urządzenie znajdujące się wewnątrz. Sam zbiornik dwupłaszczowy nie powinien generować żadnych nakładów, o ile tylko nie ulegnie uszkodzeniu.

Miejsce na zbiornik

Przygotowanie miejsca na zbiornik nie wymaga specjalnych starań. Wystarczy wyznaczyć dostatecznie duży kawałek utwardzonego gruntu. Wszystkie szczegóły znaleźć można także w instrukcji obsługi. W zależności od tego gdzie zbiornik będzie usytuowany, możemy również zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą paliwa. Niektóre szczelne zbiorniki wyposażone są na przykład w system zabezpieczenia, który umożliwia tankowanie jedynie osobom posiadającym specjalną kartę. Jest to opcja dodatkowa, za którą oczywiście trzeba dopłacić.

Po przeanalizowaniu powyższych wskazówek, wybór zbiornika może okazać się dużo prostszy. Warto wszystko dokładnie obliczyć i uświadomić sobie, co tak na prawdę jest potrzebne, aby nie przepłacić i dobrze dopasować zbiornik do swoich wymagań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/zbiornik-dwupaszczowy-bezpieczestwo-do-potgi-drugiej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here