Dla wszystkich właścicieli sklepów internetowych bardzo duże znaczenie ma generowanie ruchu i docieranie do jak największego grona osób. Może się bowiem okazać, że wśród zainteresowanych znajdziemy kilku nowych klientów, a co za tym idzie, zwiększymy sprzedaż naszych produktów lub usług.

Dobrym rozwiązaniem jest reklama na Facebooku, która może nie będzie służyć do sprzedaży bezpośredniej, ale z całą pewnością pomoże w podniesieniu dobrego wizerunku i popularności naszego przedsiębiorstwa.

Przede wszystkim wszelkiego rodzaju portale społecznościowe stanowią doskonałe źródło do budowania bazy adresowej, a ta z kolei może być wykorzystywana w email marketingu.

Facebook daje również możliwość zastosowania płatnej reklamy. Dużym plusem takiej opcji jest dokładne określenie grupy docelowej, która nas interesuje. W ten sposób możemy dotrzeć do konkretnego grona ludzi, którzy mogą być zainteresowani oferowanymi przez nas produktami lub usługami, a to może doprowadzić do zamówień.

Szukając określonego grona odbiorców dla naszej oferty, warto również odnieść się do indywidualnych cech konkretnej osoby. Takie akcje wymagają dużego nakładu pracy oraz czasu, ale może się okazać, że zyskamy w ten sposób lojalnego klienta.

Skuteczne jest również odwołanie się do określonych emocji potencjalnych nabywców. Jest to bardzo efektywna metoda, która może skłonić jej odbiorcę do zakupu.

Na portalach społecznościowych znajdziemy bardzo dużą ilość podobnych do siebie stron, które mają w swojej ofercie prawie identyczne artykuły. Musimy sprawić, że wyróżnimy się spośród naszej konkurencji, a potencjalny nabywca wybierze nas. W tym celu należy podarować klientom określoną wartość dodaną, która przekona ich do wykonania pewnych akcji. Przykładem takich wartości może być kupon rabatowy, próbka naszego produktu lub darmowa wysyłka.

Istotną rolę w tym procesie odgrywa również właściwy czas i sezonowość. Nasza oferta powinna być przemyślana i dostosowana do aktualnej pory roku lub nadchodzącego święta i wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here