Pomimo szybkiego rozwoju mediów elektronicznych, reklama drukowana wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem odbiorców. Dzięki możliwości przygotowywania wydruków na różnych rodzajach materiałów, zakres stosowania tego typu reklamy w ostatnich latach nawet się zwiększył. Dziś prócz wydruków na papierze i foliach, coraz częściej druki reklamowe przygotowuje się również na tkaninach czy dibondzie – specjalny rodzaj płyty kompozytowej na szyldy i afisze reklamowe. Druk na plexi i szkle również nie należy do rzadkości i wiele przedsiębiorstw korzysta z takiej formy druku, by wykonać fronty kasetonów, szyldy czy dekoracyjne elementy wystroju wnętrz tj. szklane panele kuchenne.

Druk na tkaninach – to popularny sposób na ozdabianie powierzchni odzieży użytkowej, przede wszystkim koszulek, bluz i bluzek. Nadruki na tkaninach wykonuje się przy wykorzystaniu różnych technik poligraficznych, najczęściej jest to druk termotransferowy lub sublimacyjny. W specyficznych przypadkach stosuje się również jedną z najnowocześniejszych technik druku bezpośredniego na tkaninach, dla uzyskania kolorowego wydruku o wysokiej szczegółowości.

Druk na plexi i szkle – w tym przypadku zadrukowuje się jedną, wewnętrzną stronę płyty szklanej lub płyty wykonanej z pleksi (druk w lustrzanym odbiciu). Dzięki temu nadruk jest chroniony przed bezpośrednim działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, a przez to jest trwalszy. Wydruki na pleksi lub szkle charakteryzują się dużą szczegółowością, mogą być kopią cyfrowej fotografii lub grafiki dowolnego typu. Druk na plexi to najczęściej druk kolorowy, wykorzystywany do przygotowania podświetlanych kasetonów, szyldów i tablic reklamowych. Grafiki drukowane na plexi i szkle to także ciekawy, coraz częściej wykorzystywany sposób na przygotowanie efektownie wyglądających elementów dekoracyjnych do wnętrz mieszkalnych. Takie zadrukowane płyty szklane wykorzystuje się m.in. jako alternatywę dla klasycznych płytek ceramicznych.

Druk na dibondzie – drukowanie na płytach kompozytowych (płyty aluminiowe z wypełnieniem polietylenem o niskiej gęstości) to sprawdzony sposób na wykonanie reklamowych tablic, szyldów, afiszy czy kasetonów. Tego typu materiał jest trwały, a wykonane na jego powierzchni nadruki odporne na działanie czynników atmosferycznych, na promieniowanie UV i wilgoć.

Druk na drewnie, płytach MDF czy sklejce – w przypadku materiałów drewnianych, druk na ich powierzchni jest możliwy tylko wówczas, gdy materiał jest idealnie gładki, dokładnie wyszlifowany. To stosunkowo rzadko wybierana technologia druku, która dla utrwalenia wymaga zwykle dodatkowego polakierowania zadrukowanej, drewnianej powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here