studia architekt

Koszty związane ze studiowaniem architektury mogą okazać się dla niektórych bardzo duże. Niestety kierunek ten nie należy do najtańszych studiów. Dodatkowym kosztem, który zostanie poniesiony w czasie studiów będzie oddawanie projektów. Nie chodzi tutaj o niedozwolonym technikę przedmiot czyli kupienie sobie różnego rodzaju prac. Chodzi o samo zrobienie takich projektów, ponieważ ono będzie dla nas kosztem. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/studia-architektoniczne-i-koszta-zwiazane-z-nauka/

Oddanie projektu czy prac na zaliczenie semestru będzie różniło się tym, że należy wydrukować bardzo obszerną pracę pisemną. Co więcej będziemy musieli załączyć dodatkowo swój projekt na wydrukowanych sześciu bądź 8 planszach. Ze związku z tym koszty studiowania takiego kierunku mogą być wyższe nawet o 800-1000 zł. Musimy pamiętać, że do tej pracy będziemy musieli wykorzystać również modele. Koszt taki poniesiemy jednak jeden raz podczas stopnia studiów. Oznacza to że raz na studiach inżynierskich i raz na studiach magisterskich. Czy warto podjąć studia architektoniczne? 

Sprzęt komputerowy oraz potrzebny oprogramowanie dla przyszłych architektów

Jeżeli chcemy wybrać się na studia związane z architekturą, to musimy liczyć się z tym że potrzebne nam będzie urządzenie stacjonarne. Chodzi tutaj przede wszystkim o laptopa. Będzie on niezbędnym przedmiotem do wykonywania projektów oraz prac zaliczeniowych. Dodatkowo potrzebne nam będzie również drukarka.do drukowanie na studiach jest to chleb powszedni. Jeżeli posiadamy już taki sprzęt, dochodzi nam koszt zakupu do 3000 zł wzwyż. Możemy postawić na tradycyjną drukarkę, która będzie drukowała w formacie A4, ale możemy pójść również o krok dalej i postawić na tą która wydrukuje nasze dokumenty również w formacie A3. 

Dodatkowo będziemy musieli zaopatrzyć się oczywiście wnuczkę. Tutaj koszty mogą się różnić w zależności od rodzaju jej. Możemy postawić na myszkę przewodową, bezprzewodową taką z dodatkowymi funkcjami takimi jak podłączenie bluetooth. Nie ma jednego środka na ominięcie tych wszystkich kosztów. Większość z nas posiada jednak swój sprzęt stacjonarny czy komputer, więc jest zwolniona z takich kosztów na start.

Zobacz też: http://www.7dak.pl/jak-zostac-architektem-wszystko-co-powinien-miec-poczatkujacy-architekt/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here