Producenci sprzętu elektronicznego prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych technologii. Mimo że wciąż jesteśmy zaskakiwani, szybko przyzwyczajamy się do tych rozwiązań, np. Smart TV. Przeprowadziliśmy szybkie porównanie telewizorów z tą opcją, aby wiedzieć, czy warto brać go pod uwagę.

Telewizory Smart TV na początku odstraszały ceną, ale szybko stały się standardem. Stanowią synonim rozrywki dla całej rodziny i są jednym z naszych podstawowych wymagań, gdy wybieramy nowy sprzęt do salonu. Inteligentny telewizor 75 cali będzie się pięknie prezentował, ale jakie możliwości nam zaoferuje? Sprawdziliśmy, co potrafią telewizory z funkcjami Smart TV.

Co to znaczy Smart TV?

To inteligentny telewizor, który oferuje różne usługi dodatkowe przede wszystkim dzięki połączeniu z Internetem. Poza tradycyjną telewizją możemy korzystać z licznych rozszerzonych funkcji, np. aplikacji, mediów społecznościowych, komunikatora itp. Licznymi modelami można sterować już ze smartfona lub tabletu.

Są to tak funkcjonalne telewizory, że nic dziwnego, iż szybko zdobyły ogromną popularność i stają się już standardem. Telewizor 75 cali ze Smart TV to marzenie wielu rodzin! Odpowiednio skonfigurowany zapewni rozrywkę dla każdego. Przed zakupem warto zrobić porównanie telewizorów, aby sprawdzić, do dokładnie oferują.

Czy telewizory Smart TV zastąpią komputery?

Inteligentne telewizory w połączeniu z Internetem tworzą nową jakość, ale na pewno nie rywalizują z komputerem. Z wielu funkcji możemy co prawda korzystać na obu urządzeniach, ale świadczy to jedynie o ogromnej funkcjonalności współczesnych sprzętów. Są sytuacje, w których wolimy obejrzeć zdjęcia z wakacji na ekranie TV niż laptopa czy smartfona.

Co potrafi Smart TV?

Przed zakupem warto dokonać porównania telewizorów, gdyż producenci mocno ze sobą rywalizują. Poszczególne modele oferują oglądanie filmów, seriali i programów różnych stacji na życzenie, ustawienie powiadomień o nowym e-mailu, dostęp do platform itd.

Jednak liczba nowych możliwości to jedno – ważne jest też sprawne sterowanie telewizorem, dlatego warto sprawdzić też obsługę pilota. Na przykład Samsung zadbał o naszą wygodę i do telewizora dołącza jeden nieduży pilot Smart Control. Aby wszystko działało sprawnie, warto też postarać się o szybki Internet.

Najważniejsze zalety telewizorów Smart TV

Każdy sprzęt ma szereg zalet oraz wad, ale w inteligentnych telewizorach zdecydowanie przeważają plusy. Przede wszystkim zwraca uwagę niezwykła funkcjonalność, dostęp do bogatej bazy nie tylko polskojęzycznych aplikacji i platform (m.in. Netflix, Ipla, VOD.tvp.pl). Wyświetlane na telewizorze 75 cali robią ogromne wrażenie!

Smart TV to również możliwość oglądania wybranych filmów, seriali, meczów, koncertów czy programów o wybranej godzinie, dostęp do komunikatorów i social mediów (np. Facebooka, Instagrama, Twittera), możliwość przeglądania Internetu, a także podłączenia do telewizora smartfona lub tabletu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here