jak sprawniej myśleć

Czy wiesz, że trening mózgu może poprawić twoją zdolność koncentracji, pamięć, a nawet zwiększyć IQ?

Ćwiczenia na pamięć czy skupienie są proste, wiele z nich możesz wykonywać nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Poznaj najważniejsze informacje o treningu mózgu.

Jak poprawić sprawność swojego mózgu?

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę kondycji twojego umysłu jest trening mózgu. To świetna metoda, gdyż często łączy przyjemne z pożytecznym, nie jest trudna, a do tego zajmuje niewiele czasu. Wystarczy już 10-15 minut ćwiczeń dziennie, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. Ponadto trening mózgu może zwiększyć twoje IQ, poprawić pamięć, zdolność koncentracji oraz kreatywność.

Aby trening mózgu był efektywny, potrzebne jest właściwe nastawienie oraz systematyczność. Najlepiej wykonywać ćwiczenia na pamięć czy skupienie codziennie. To naprawdę bardzo proste, a w wielu przypadkach jest to nawet forma rozrywki i zabawy, którą mogą dzielić z tobą twoi najbliżsi.

Warto tu wspomnieć chociażby o wszelkiego rodzaju grach planszowych. Od kilku lat ponownie stały się bardzo popularne i są świetnym pomysłem zarówno na deszczowy wieczór, jak i piknik w słoneczny dzień w parku. Wybór planszówek jest ogromny, a podczas rozgrywki ćwiczysz m.in. umiejętność przewidywania, układania strategii oraz logiczne myślenie.

Bardzo dobrym sposobem na trening mózgu są też puzzle, krzyżówki czy sudoku. Korzystnie oddziałują na twój umysł i zwiększają jego sprawność, a do tego możesz pobrać na swój telefon rozmaite aplikacje, by w ten sposób zaoszczędzić czas. Dłuży ci się podróż albo stoisz w długiej kolejce? To świetny moment na szybką rozgrywkę lub krzyżówkę! Świetnym ćwiczeniem na pamięć jest też gra memory.

Trening mózgu niejednokrotnie przyjmuje nieco bardziej zaawansowaną formę. Przykładem są choćby wizualizacje, w których czasie musisz skupić się na określonym przedmiocie, odrzucając tym samym wszelkie inne myśli. W pewnym sensie przypominają one medytację. Inny sposób to neurobic, czyli gimnastyka mózgu, która prowadzona jest przez przeszkolonego trenera.

Jak efektywnie wesprzeć trening mózgu?

Na rezultaty prowadzonego treningu mózgu wpływ mają twoje codzienne nawyki. Dlatego też warto unikać stresu i rutyny, które bardzo niekorzystnie oddziałują na twój umysł – nie bez przyczyny mawia się, że np. rutyna zabija kreatywność. Ponadto oba czynniki przyspieszają starzenie mózgu i hamują jego rozwój.

Bardzo istotną funkcję pełni aktywność fizyczna. Oczywiście nie musisz być olimpijczykiem, nawet umiarkowana forma ruchu dotlenia organizm i sprawia, że czujesz się lepiej. Wśród czynników, które wspomagają trening mózgu, trzeba też wymienić zdrowy sen oraz zbilansowane odżywianie, swój jadłospis możesz uzupełnić, zażywając odpowiednio dobrane suplementy diety.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here