Chcąc rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, należy wybrać dobrą uczelnię. Jaką?
Poznańskie uczelnie to coraz częściej wybierane miejsca do dalszego kształcenia corocznych maturzystów. Co przyciąga licealistów? Jakie kierunki są oblegane? Na co zwrócić uwagę?
Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu
Jedną z częściej wybieranych uczelni w Poznaniu, jest Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza. Nie tylko ze względu na samą architekturę tej uczelni ale na ciekawe kierunki kształcenia i świetnych wykładowców.
Uczelnia ta od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepszych, polskich uczelni. Uniwersytet daje możliwość kształcenia na europejskim poziomie, prowadzenia licznych badań naukowych oraz odbywania ciekawych praktyk i staży. Dzięki temu, że uczelnia zlokalizowana jest w zachodniej części Polski, posiada możliwość zorganizowania tychże staży na rynku niemieckim. Uniwersytet oferuje także program ERASMUS, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji w krajach Unii Europejskiej. Program ten oparty jest na wymianie studenckiej, dzięki której studenci nie tylko mają możliwość odwiedzenia krajów członkowskich ale i zdobycia wiedzy na ich temat oraz poszerzenia wiedzy kierunkowej.
Kierunki Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu
Poznański Uniwersytet cieszy się ogromną popularnością, dzięki szeroko rozbudowanej ofercie kształcenia. Posiada aż szesnaście wydziałów: Anglistyki, Biologii, Chemii, Filologii Polskiej i Klasycznej, Fizyki, Historyczny, Matematyki i Informatyki, Nauk Geograficznych i Geologicznych, Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Nauk Społecznych, Neofilologii, Pedagogiczno-Artystyczny, Prawa i Administracji, Studiów Edukacyjnych oraz Teologiczny. Każdy z wydziałów posiada wiele, ciekawych kierunków, które na pewno przypadną niejednemu maturzyście do gustu.Z ciekawszych propozycji jest na przykład Kognistywistyka. Kierunek ten jest nieznany na większości polskich uczelni. Kognitywistyka to nauka o działaniu mózgu, zmysłów i umysłu człowieka. Opiera się o psychologię, filozofię, teorię poznania, logikę, lingwistykę i semiotykę. Czerpie wiedzę również z medycyny, biologii i neurologii. Bada sztuczną inteligencję.
Kognitywistyka, jako dziedzina przyszłości jest doskonałą inwestycją we własny rozwój. Pozwala zrozumieć samego siebie i cały, otaczający świat. Po ukończeniu takiego kierunku, absolwent może podjąć pracę jako analityk, twórca zoptymalizowanych stron internetowych, specjalista do spraw komputerowego przetwarzania języka naturalnego czy pracownik działu HR.
Tekst powstał we współpracy ze specjalistami z serwisu www.uczelnie.pl