Głównym celem realizowanym przez system ERP powinno być wsparcie zarządzania przedsiębiorstwem w różnych obszarach. Żeby to było możliwe, między różnymi podmiotami musi zachodzić proces wymiany danych, co nie tak łatwo osiągnąć, biorąc pod uwagę fakt, że w obrębie jednego biznesu może działać kilka różnych programów i platform, nie wspominając już systemach wykorzystywanych w instytucjach z nim współpracujących. Odpowiedzią na ten problem jest ich integracja, która pozwala na przesyłanie informacji bez względu na stosowane rozwiązania z dziedziny IT.

Pomoc w prowadzeniu rozliczeń

Sprawne działanie biznesu jest możliwe tylko wtedy, gdy wszystkie kwestie finansowe są pod kontrolą, w czym istotną rolę pełni system ERP. W związku z tym, generowanych jest wiele  danych, które trzeba następnie przesłać do innych działów firmy, część z nich należy również przekazać bankom. Wtedy integracja pomiędzy systemami okazuje się niezbędna, dlatego platforma ERP powinna być wyposażona w sterowniki umożliwiające wysyłanie danych do banków i innych instytucji finansowych.

Trzeba przy tym jednak wziąć pod uwagę, że poszczególne organizacje czy firmy mogą korzystać z usług innych platform. Z tego powodu należy się upewnić, czy wybrane rozwiązanie ERP da się dostosować do każdej z nich. Najlepiej zdecydować się na taki system, który pozwala na wymianę danych pomiędzy większymi bankami, ale daje też możliwość wgrania dodatkowych sterowników umożliwiających dostosowanie programu do wymagań innych systemów bankowych.

System ERP a kwestia e-commerce

Każde przedsiębiorstwo, korzystające z różnego rodzaju platform handlowych, potrzebuje systemu, który pozwoli dzielić się danymi związanymi ze złożonymi zamówieniami i bez przeszkód przekazywać bądź otrzymywać informacje o aktualnej ofercie sprzedaży. Korzystnym rozwiązaniem jest wybór takiego systemu ERP, który będzie dawał możliwość łączenia z popularnymi platformami, a jednocześnie pozwoli na późniejsze dodawanie funkcjonalności integrujących z innymi systemami, które akurat okażą się potrzebne.

Pomoc jaką oferuje system ERP w obszarze e-commerce obejmuje także kwestie logistyczne i ułatwia wymianę danych z firmami kurierskimi. Dzięki temu, wszystkie procesy związane z zamawianiem, kupowaniem i otrzymywaniem produktów oraz usług przebiegają sprawnie i bez zakłóceń. Integracja danych może dotyczyć także innych dziedzin i sektorów ważnych dla firmy. Przy decydowaniu, jaki system będzie najbardziej optymalny dla danego biznesu, warto się zastanowić, pomiędzy jakimi instytucjami trzeba będzie przesyłać informacje i jakie funkcje mogą w związku z tym stać się niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here