Wybierasz się w podróż? nie zapomnij telefonu!

Telefon to podstawowy element bagażu przy okazji każdego wyjazdu. Dlaczego zabranie ze sobą smartfona na urlop jest tak ważne? Do czego możesz wykorzystać tak praktyczne urządzenie, jak Sony Xperia L1?

Od czego zacząć pakowanie? Od telefonu!

Choć wielu osobom może się to wydać zaskakujące, przygotowania do każdej podróży należy rozpocząć od spakowania telefonu. Być może część z was traktuje urlop jako totalny odpoczynek od wszelkiej elektroniki i środków komunikacji, co zresztą ma w sobie wiele słuszności, jednak nawet w takiej sytuacji w twoim podręcznym bagażu powinien znaleźć się telefon komórkowy. Nie musisz z niego korzystać, jeśli nie czujesz takiej potrzeby lub nie zajdzie taka konieczność, lecz trzeba mieć świadomość, że w sytuacji zagrożenia, np. podczas niespodziewanego zdarzenia na górskim szlaku lub nad morzem, to właśnie smartfon może być jedynym urządzeniem, za pomocą którego wezwiesz pomoc.

Nie trzeba jednak uciekać się do tak skrajnych sytuacji, telefon komórkowy taki jak Sony Xperia L1 może przydać się w wielu innych momentach. O części z nich dowiecie się poniżej, choć to zaledwie ułamek faktycznej przydatności smartfona na wyjeździe. Telefon zabrany w podróż powinien być funkcjonalny, praktyczny i bezawaryjny, abyś mógł skorzystać z niego w każdym momencie. Warto również zwrócić uwagę na obsługiwane standardy komunikacji, np. format LTE. Long Term Evolution to obecnie najszybszy system transmisji danych dla urządzeń mobilnych, który zastąpił systemy trzeciej generacji. Dziś zdecydowana większość kraju znajduje się w zasięgu LTE.

Sony Xperia L1 – na każdą podróż

Jadąc na urlop własnym autem, warto korzystać z nawigacji samochodowej. Najłatwiej to zrobić oczywiście za pomocą telefonu komórkowego takiego jak Sony Xperia L1. Najpopularniejszą darmową aplikacją tego typu jest Google Maps. Wystarczy wpisać adres docelowy, a program automatycznie dobierze najlepszą trasę. Co bardzo istotne, Google Maps na bieżąco monitoruje warunki na drodze, dzięki czemu w sytuacji wypadku czy niespodziewanych korków twoja trasa zostanie błyskawicznie zaktualizowana.

To nie wszystko – aplikacji podróżniczych jest cała masa, można je wykorzystywać w rozmaitych sytuacjach oraz okolicznościach. Jeśli szukasz noclegu, koniecznie pobierz takie programy, jak Booking.com czy Airbnb. Pierwszy z nich dysponuje największą na świecie bazą hoteli, hosteli i innych obiektów noclegowych, na Airbnb możesz natomiast wynająć krótkoterminowo np. pokój od osoby prywatnej. Jedną z najpopularniejszych aplikacji wyjazdowych jest też TripAdvisor. W tym programie zgromadzono rozmaite atrakcje i obiekty wraz ze szczegółowymi informacjami, jak np. cena wstępu czy godziny otwarcia. Wszystkie są również na bieżąco oceniane przez użytkowników, dzięki czemu z łatwością wybierzesz te, która najbardziej odpowiadają na twoje potrzeby.

Ciekawą propozycją nieco mniej znanej aplikacji podróżniczej jest Wi-Fi Space. Służy ona do wyszukiwania dostępnych sieci Wi-Fi w okolicy. Co ciekawe, są one oznaczone kolorami, dzięki czemu łatwo odróżnić sieci otwarte, sieci ze znanymi hasłami oraz sieci, do których w bazie nie ma hasła. Aplikacja ta szczególnie przydaje się w krajach spoza Unii Europejskiej.

Smartfon Sony Xperia L1 to doskonałe urządzenie, które znajduje zastosowanie podczas każdego wyjazdu. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem telefonu funkcjonalnego i przydatnego w podróży, ten model jest zdecydowanie wart polecenia. Tym bardziej że Sony Xperia L1 to smartfon zdecydowanie niedrogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here