promowanie muzyki

W dobie pandemii na znaczeniu zyskały media cyfrowe i wzrósł poziom aktywności w sieci. Dotyczy to również świata muzyki, który doświadczył znacznych strat w wyniku wprowadzonych obostrzeń i lockdown. Dlatego wówczas wiele artystów postanowiło działać i na bieżąco być w kontakcie ze swoimi fanami. W ten sposób na popularności zyskał live stream.

Prowadzenie transmisji na żywo daje dużo możliwości, co zostało zauważone przez wielu artystów. Jako że były odwołane wszystkie koncerty i wydarzenia publiczne, to niezbędne było szukanie alternatywy w świecie cyfrowym. Stąd też zauważalny jest wzrost aktywności artystów w mediach społecznościowych, co przyczyniło się do uruchomienia przez popularne serwisy narzędzi do streamowania.

Zupełnie nowe oblicze Youtube

Często można było trafić na opinie, które mówiły, że znanemu wszystkim Youtubowi czegoś brakuje. Właśnie dotyczyło to streamingu, który jest dobrym posunięciem dającym twórcom możliwość kontaktu z fanami w czasie rzeczywistym. Tutaj transmisja opiera się na przygotowanym wcześniej nagraniu, które będzie odtwarzane na oficjalnej stronie oglądania. Lecz możemy na bieżąco odpowiadać na reakcje fanów pod naszym premierowym materiałem. Jeśli prowadzimy kanał muzyczny to dużym plusem tutaj jest monetyzacja pozwalająca zarabianie na muzyce z Youtube.

Sociale żywsze niż kiedykolwiek

Live stream w social mediach jest ciekawym rozwiązaniem dla artystów dbających o swoje social media. Tutaj z pomocą przychodzą nam narzędzia: Facebook Live i Instagram live, które nieco się różnią od swojego odpowiednika z Youtube. Otóż Instagram live umożliwia prowadzenie tylko 60-minutowego streamu, które po zakończeniu transmisji jest dostępne w profilu jako „stories”. Podobnie jest w przypadku Facebook live, lecz tutaj użytkownicy są wcześniej powiadamiani o rozpoczęciu transmisji.

Wszystkie opisane narzędzia mogą stanowić skuteczne narzędzie do budowania wizerunku. Ponadto promowanie muzyki poprzez live stream w ostatnich miesiącach może przynieść o wiele lepsze rezultaty. Jest to również wyraźny sygnał dla artystów, że warto zainwestować w działania w obszarze cyfrowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here