Wybór właściwego dostawcy sklepu internetowego jest bardzo często sprawą kluczową i może mieć ogromny wpływ na to czy nasze przedsiębiorstwo osiągnie sukces, czy też nie.

Pierwszym krokiem jest określenie charakteru naszego sklepu oraz asortymentu, który mamy zamiar sprzedawać. Jeżeli ta kwestia będzie dla nas oczywista, to jesteśmy w stanie zdefiniować jakiego rodzaju dostawca jest nam potrzebny do odniesienia sukcesu.

Przede wszystkim powinniśmy przejrzeć dostępne na rynku oferty pod kątem naszych możliwości i zapotrzebowania. W dzisiejszych czasach bardzo istotne źródło informacji mogą stanowić opinie i komentarze aktualnych klientów. Takie dane jesteśmy również w stanie znaleźć na wszelkiego rodzaju forach, blogach i portalach.

Dystrybutor, który świadczy profesjonalne usługi i jest niezawodny, z pewnością zostanie doceniony i polecony wszystkim zainteresowanym osobom.

Należy jednak być świadomym, że pewne cechy muszą zostać spełnione niezależnie od branży, w której działamy oraz od produktów, które sprzedajemy.

Dostawca, z którym nawiążemy współpracę, musi być przede wszystkim źródłem terminowym i pewnym. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku tych osób, które nie posiadają własnego obiektu magazynowego, a co za tym idzie, nie mają zapasów.

Wszelkie niedotrzymanie umowy lub opóźnienia w tej kwestii mogą prowadzić do niezadowolenia ze strony klienta, a być może nawet jego utraty w sytuacji, gdy nabywca zdecyduje się skorzystać z oferty konkurencyjnego sklepu.

Bardzo istotne znaczenie ma również cena, którą oferuje nam dostawca. Należy pamiętać, że zawsze warto prowadzić negocjacje w związku z nawiązaniem długoterminowej dostawy lub zamówieniem znacznej ilości asortymentu. Uzyskanie zadowalających warunków pozwala nam na zmniejszenie stawek dla kupujących, a tym samym zwiększy się nasza konkurencyjność na tle pozostałych sklepów internetowych.

Obniżenie kosztów logistycznych jesteśmy w stanie uzyskać przez korzystanie z usług dropshippingu, które są świadczone przez wybranych dystrybutorów. Polega ona na dostarczaniu zamówionych produktów bezpośrednio do finalnego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here