W sytuacji, gdy mamy za już przygotowany sklep wirtualny wraz z wprowadzonymi danymi dotyczącymi oferowanego przez nas asortymentu, a także oprogramowaniem i domeną, zadajemy sobie bardzo istotne pytanie, a mianowicie jaki hosting wybrać dla prawidłowego funkcjonowania sklepu internetowego?

Na początek należy się zastanowić nad naszymi indywidualnymi potrzebami oraz wymaganiami, a także warto określić, jaka będzie popularność naszego sklepu na początku działalności i czy spodziewamy się jej gwałtownego wzrostu.

Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z internetową sprzedażą, liczba odwiedzających nie będzie zbyt duża, a oferowane przez nas produkty nie są zbyt rozbudowane, to warto wybrać opcje uniwersalnego hostingu.

Takie rozwiązanie jest optymalne dla osób początkujących. Zaletami tego wyboru jest mała cena oraz gotowy panel, który umożliwia nam sterowanie całą platformą. Dodatkowo otrzymujemy pełną pomoc administracyjną w przypadku wystąpienia problemów z funkcjonowaniem.

Niestety taka opcja posiada również pewne wady. Moc obliczeniowa jest ograniczona, a przestrzeń serwera jest współdzielona także przez innych użytkowników, co może negatywnie rzutować na prawidłowe funkcjonowanie w sytuacji, gdy nasz sklep zyska znaczną popularność.

Kiedy podczas wyboru odpowiedniej formy hostingu jesteśmy w stanie przewidzieć, że nasz wirtualny sklep znacznie się rozwinie lub dojdzie do tego po pewnym czasie działalności, warto się zastanowić nad zastosowaniem serwera dedykowanego.

Ta alternatywa jest dedykowana w szczególności wszystkim właścicielom serwisów, w skład których możemy zaliczyć tysiące kupujących oraz bardzo rozbudowaną bazę dostępnych produktów.

W przeciwieństwie do hostingu uniwersalnego moc obliczeniowa jest w pełni przeznaczona wyłącznie dla jednego użytkownika. Co więcej, cały system operacyjny charakteryzuje się dużą wydajnością, a samo oprogramowanie pozwala na znaczną elastyczność rozwiązań.

Opcje przedstawione wyżej spełniają najwyższe wymagania klientów, ale są także najbardziej kosztowne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here