Najmocniejsze punkty asekuracyjne

Punkt asekuracyjny – bez niego niemożliwa byłaby żadna wspinaczka. Jako istotny element układu asekuracyjnego instaluje się go na stałe (także tymczasowo) w konkretnej ścianie. Jakie ma cel? Zabezpiecza przed odpadnięciem w trakcie pokonywania przez wspinacza, serwisanta lub alpinisty trudnej, wymagającej odwagi, drogi po ścianie domu czy górach. Dlatego taki punkt asekuracyjny musi być solidny. Porządnie wykonane punkty asekuracyjne dostaniemy np. w sklepie internetowym: asekuracje.pl/punkty-asekuracyjne/.

A jakie są rodzaje punktów asekuracyjnych? Są tzw. przelotowe punkty asekuracyjne – nazywane po prostu przelotami. Instaluje się je wzdłuż drogi wspinaczkowej, która jest pokonywana z asekuracją dolną. Umożliwiają one wpięcie do nich (często z pomocą karabinka czy ekspresu) liny dynamicznej, dzięki której mało doświadczonemu wspinaczowi nie groził śmiertelny upadek. Innym typem jest stanowiskowy punkt asekuracyjny. Ten różni się od wspomnianego przelotu głównie tym, że jest elementem składowym stanowiska, czyli takiego, które wymaga użycia kilku niezależnych punktów asekuracyjnych, które są połączone liną, taśmą lub specjalnym łańcuchem stanowiskowym.

Należy jeszcze zapoznać się z informacją w sklepie asekuracje.pl, że poza punktami, są również różne systemy asekuracyjne, zabezpieczające ludzi pracujących na bardzo dużych wysokościach (np. dachach płaskich), tworzące tzw. „zielone” strefy na szczytach budynków. Aby cały system działał poprawnie, musi być zastosowany w nim odpowiedni typ punktów asekuracyjnych. Ważna oczywiście jest ich odpowiednia liczba. Takie punkty kotwiczenia lub słupki (inaczej punkty asekuracyjne) stanowią nierozerwalny element systemu. Dzięki nim zredukowane będzie ryzyko tragicznego w skutkach upadku z wysokości.

W asekuracje.pl jest dostępnych kilka rodzajów punktów kotwiczenia dla zainteresowanych nimi klientów. Wśród punktów asekuracyjnych mamy te z plakietką, czyli nadające się do zamocowania do blachodachówki lub stropu żelbetonowego. Dostępne są też te z połączeniem chemicznym do betonu, które za pomocą śruby montowane są do konstrukcji nośnej budynku oraz ostatnie, w których stosuje się połączenie z plakietką, śrubą i blachą podstawy (w przypadku, gdy dokonujemy montażu do struktury nośnej przez wykonane ocieplenie budynku).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here