Smartfonem możemy nie tylko przelewać pieniądze z konta bankowego czy płacić w sklepach. Teraz mamy także możliwość dokonania zakupu biletów komunikacji miejskiej. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie dostępne w wielu miastach w całej Polsce i ciągle dołączają do nich nowe!

Zakupienie biletu papierowego na autobus albo tramwaj nie jest dzisiaj jedyną z dostępnych opcji. Alternatywne rozwiązanie to wygodny bilet wirtualny kupiony na smartfonie – wystarczy szybka płatność telefonem, aby mieć go u siebie. Nie trzeba stać w kolejkach i nie trzeba mieć przy sobie gotówki – wystarczy smartfon z aplikacją do kupna biletów i internet.

Bilety przez smartfona można obecnie zakupić w wielu miastach w całym kraju, między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Łodzi, Trójmieście, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej. Jedną z najczęściej używanych aplikacji w tym celu jest mPay, która pozwala też na płatność telefonem na inne sposoby, na przykład do kupna biletów parkingowych, opłacenia rachunków, doładowania pre-paid.

Jak możemy kupić bilet przez telefon? Na początku musimy pobrać aplikację, która nam na to pomoże. Aplikacja mPay działa na wszystkich systemach operacyjnych – Android, iOS oraz Windows Phone. Po instalacji tworzymy swoje konto użytkownika. W tym celu podajemy też preferowaną metodę płatności – możemy zapłacić z użyciem karty płatniczej albo elektroniczne portmonetki, którą wcześniej doładowujemy przelewem.

Jeśli będziemy chcieli zakupić bilet, uruchamiamy aplikację i dokonujemy transakcji – najlepiej od razu po wejściu do pojazdu. Wybieramy rodzaj biletu oraz liczbę biletów. Transakcję potwierdzamy z użyciem specjalnego kodu PIN. Bilety są następnie zapisywane na naszym koncie użytkownika i w razie kontroli możemy je okazać – można zrobić to już off-line, czyli bez potrzeby posiadania połączenia z internetem.

Zatem jeśli chcesz kupować bilety komunikacji miejskiej łatwiej i wygodniej, pomyśl o skorzystaniu z opcji ze smartfonem – to wybór sprawdzony przez wielu podróżujących!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here