Organizacja imprezy plenerowej i pod dachem budynku, koncertu czy też wydarzenia kulturalnego związana jest z budową sceny, która jest centralnym punktem każdej imprezy masowej. To na nią skierowana jest uwaga zaproszonych gości i wszystkich uczestników, to na niej występują artyści i to bez niej trudno sobie wyobrazić jakikolwiek występ. Jej wielkość zależy od rodzaju i specyfiki imprezy, a także ilości widzów. Organizatorzy mogą zdecydować się na wynajem scen lub ich zakup. Która opcja jest korzystniejsza?

Jaka powinna być dobra scena?

Przede wszystkim szyta na miarę. Inną wybierzemy przy organizacji koncertu światowej sławy artysty, którą chcą zobaczyć tysiące fanów, a inną, jeżeli planujemy kameralne wydarzenie z niewielką publicznością. Może mieć różne rozmiary, a poszczególne jej rodzaje różnią się konstrukcją i dodatkowymi elementami. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że ważne jest bezpieczeństwo osób, które będą na niej występować oraz tych, którzy będą znajdować się w jej bliskim położeniu. Konstrukcja musi być solidna i stabilna. Należy zwrócić uwagę, czy posiada atesty wytrzymałości, a podesty wykonane zostały z antypoślizgowych materiałów. Scena powinna cechować się wysokim poziomem wytrzymałości, często umieszczane są na niej ciężkie rekwizyty i dodatkowe dekoracje. Nie może ponadto zabraknąć dobrego oświetlenia, które nie tylko sprawia, że artyści są widoczni, ale też odpowiada za efekty specjalne.

Wynajem scen – konstrukcje dopasowane do indywidualnych potrzeb

Zakup sceny to duża inwestycja. Decydujemy się na model, który sprawdzi się przy konkretnych imprezach, zapominając, że w przyszłości możemy organizować wydarzenia o innej specyfice, na większą ilość artystów i gości, na zewnątrz oraz wewnątrz. Wynajem scen jest rozwiązaniem najbardziej rozsądnym dla tych, którzy chcą, by za każdym razem wpisywały się precyzyjnie w plan wydarzenia. Budowa konstrukcji scenicznych przez profesjonalistów to gwarancja bezpieczeństwa. Usługi tego rodzaju świadczy m.in. Slservice.pl . Firma dysponuje różnymi rozmiarami i kolorami scen, które są dopasowywane do potrzeb i wymagań klienta. W ofercie dostępne są sceny z zadaszeniem przeznaczone dla imprez plenerowych. Istnieje możliwość ustawienia piętrowego layera na pozycji realizatora przodowego (FOH), mobilnych podestów i wystawienniczych systemów. To, co ma ogromne znaczenie przy wynajmowaniu scen to ich regularne przeglądy i korzystanie z najnowszych rozwiązań. Dobre firmy oferujące wynajem scen nieustannie poszerzają swoją ofertę, proponując klientom innowacyjne konstrukcje pozwalające na organizacje dużych i efektownych imprez.

Wynajem scen jest więc oszczędnością pieniędzy i czasu. To dostęp do zaawansowanej technologii i wsparcia ekspertów, którzy doradzają i są odpowiedzialni za budowę ceny i jej obsługę.

Własna scena, czyli czy warto ją kupować?

Zakup sceny również może być dobrą opcją, jednak nie dla każdego. Organizując imprezy o różnym charakterze, w plenerze i w budynkach, na kilkaset i kilka tysięcy osób, trzeba mieć świadomość, że za każdym razem potrzebować będziemy innej konstrukcji. Mobilna scena może okazać się rozsądnym wyborem tylko wówczas, kiedy zajmujemy się organizacją imprez o podobnej specyfice. Wybieramy wtedy tę, która jest dopasowana do naszych oczekiwań, inwestując w konstrukcję, która posłuży nam przez wiele lat.

Wynajem scen czy ich zakup? Chcąc zawsze zapewnić artystom i gościom spektakl na najwyższym poziomie, lepsza będzie opcja pierwsza. Za każdym razem mamy możliwość wyboru, a za budowę sceny odpowiedzialni są specjaliści, którzy zbudują tę najlepiej pasującą do charakteru imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here