Prokrastynacja

W realizowaniu naszych planów zazwyczaj przeszkadza nam odkładanie wszystkiego na później. Niszczy to również rozwój naszej kariery, a także sukcesy w pracy. Istnieje jednak sposób, aby z tym skończyć. Sprawdź na czym polega prokrastynacja oraz w jaki sposób się jej poradzić. Nie czekaj!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/prokrastynacja/

Czym jest prokrastynacja?

Jest to nic innego jak odkładanie wszystkiego co mamy do wykonania na później. Możemy powiedzieć że jest to w przenośni granie na czas. odkładamy zazwyczaj zajęcia, które są bardzo ważne i zajmujemy je błahostkami.

Ten sposób tracimy bardzo dużo cennego czasu zamiast robić, to ten sposób tracimy bardzo dużo cennego czasu zamiast robić, to co powinniśmy. Co jest tym spowodowane?

Jakie są jej przyczyny?

Całkiem niedawno na portalu BBC pojawił się artykuł autorstwa dr Christiana Jarrett’a, w którym wyjaśnione, że recepta na prokrastynacje jest prosta. Według doktora wystarczy jedynie lepiej zorganizować swój czas. Problem tkwi bowiem w emocjach. Im trudniejsze jest działanie, tym więcej energii potrzebujemy, aby je zrealizować. Doskonale zdajemy sobie sprawę że coś przyniesie nam korzyść w przyszłości, ale często liczy się dla nas tylko tu i teraz. Dlatego rezygnujemy z ważnych zadań, a więc miejsce stawiamy na przyjemność Na przykład obejrzenie serialu.

Jak walczyć z prokrastynacją?

Po pierwsze musimy zauważyć chwilę, w której pojawia się chęć, aby Zamiast zająć się pracą, zrobić coś co odwróci naszą uwagę. Następnie Starajmy się pomyśleć, co możemy zrobić, aby natychmiast podjąć się realizacji ważnego zadania.

W ten sposób samodzielnie będziesz starać się straci z jak najmniejszą ilość czasu. Daj szansę tej metodzie, Kiedy pojawi się najbliższa okazja na rozpraszającą nas czynność.

Pozwoli nam to na uniknięcie gromadzących się problemów oraz zaległości. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że odwleknięte w czasie rzeczy nie znikną. Prędzej czy później będziemy musieli się z nimi uporać, a lepiej jest mieć to z głowy.

Zobacz też: http://www.7dak.pl/w-jaki-sposob-szybko-i-latwo-wznowienic-dzialalnosc-gospodarcza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here