Tworzenie strony na WordPressie

0
1769

Tworzenie stron internetowych może wydawać się niezwykle skomplikowanym zadaniem dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z tym do czynienia. Nic dziwnego, bowiem dla wielu tworzenie stron internetowych kojarzy się ze znajomością języka HTML. Jest to mylne przekonanie, ponieważ język ten już od dawna nie jest wykorzystywany podczas tworzenia stron. Aktualnie każdą stronę internetową możemy stworzyć przy pomocy kilku kliknięć myszką, bez znajomości różnego rodzaju skomplikowanych komend, którymi charakteryzuje się HTML.

Jednym z narzędzi, które pozwala na stworzenie własnej strony internetowej jest WordPress, czyli system zarządzania treścią. Dzięki umiejętności obsługi tego narzędzia możemy dodawać dowolne treści na naszą stronę oraz bez żadnego problemu je edytować. Można zatem stwierdzić, że WordPress jest narzędziem, dzięki któremu możemy stworzyć naszą stronę od podstaw. WordPress posiada wiele wbudowanych wtyczek, które pozwalają zmienić naszą stronę, np. w sklep internetowy.

Jedną z takich wtyczek jest WooCommerce. Dzięki tej wtyczce możemy, np. dodawać produkty na naszą stronę internetową lub dodawać procesory płatności. Jeśli myślimy o otworzeniu swojego pierwszego sklepu internetowego, to umiejętność obsługi WordPressa oraz wtyczki e-commerce jest rzeczą absolutnie niezbędną. Sklep internetowy można co prawda stworzyć przy pomocy oprogramowania sklepowego, takiego jak np. Shopify, jednak jest to rozwiązanie, które ma wiele wad. Pierwszą z nich jest konieczność pamiętanie o tym, aby co miesiąc przedłużyć abonament, który niestety jest dość drogi.

Kolejną wadą jest brak możliwości dodania polskich procesorów płatniczych, w związku z czym Shopify dedykowany jest jedynie osobom, które myślą wyłącznie o handlu zagranicznym. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nauka obsługi WordPressa oraz WooCommerce i tworzenie darmowych sklepów internetowych, zarówno na rynek polski jak i zagranicznych. Dzięki obsłudze WordPressa możemy stworzyć dosłownie każdy rodzaj strony internetowej. Wymieniony wyżej sklep internetowy to tylko jeden z przykładów. Oprócz sklepu możemy stworzyć na przykład naszego bloga, na którym bez problemu będziemy mogli publikować różnego rodzaju treści.

WordPress cieszy się szczególnym uznaniem właśnie wśród osób, które prowadzą własne blogi internetowe. W internecie możemy znaleźć całe mnóstwo poradników, które pokazują jak założyć bloga na wordpress. Jest to najprostszy typ strony, w związku z czym wiele poradników dotyczących tworzenia stron z pomocą wordpressa zostało stworzonych właśnie w oparciu o tworzenie bloga. Bardzo ciekawym serwisem, który pomaga w nauce obsługi tego narzędzia jest serwis stworzycstrone.pl, na którym znajdziemy poradnik krok po kroku jak zrobić własną stronę www.

Tworzenie strony na wordpressie z pomocą stworzycstrone.pl to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych, a jednocześnie nie chcą wydawać dużych pieniędzy na różnego rodzaju kursy obsługi WordPressa. Poradnik, który możemy znaleźć w tym serwisie jest bardzo obszerny, a jednocześnie przystępny. Zostało tam bowiem wytłumaczone wszystko, krok po kroku w formie długiego, prawie 40-minutowego filmu. Z tego poradnika dowiemy się jak stworzyć stronę od samego początku, począwszy od wybrania motywu, skończywszy na w pełni funkcjonalnej stronie, na którą każdy może wejść.

Poradnik stworzony przez portal https://stworzycstrone.pl/jak-zalozyc-bloga/ jest najlepszym darmowym poradnikiem, który możemy znaleźć w internecie. Mimo, że poradników istnieje całe mnóstwo, to tak naprawdę żaden z nich nie oferuje niczego konkretnego, ponieważ większość zostało stworzonych w formie tekstowej. W przypadku osoby początkującej, taki poradnik może być mało przejrzysty, ponieważ najlepszym sposobem nauczenia takiej osoby obsługi WordPressa jest pokazywanie i tłumaczenie na bieżąco, do czego służą poszczególne funkcje. Jest to jeden z niewielu darmowych poradników, stworzonych w postaci filmu na potrzeby osób, które dopiero się uczą tworzenia stron internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here