konferencji Lean

Kolejna edycja konferencji Lean już za nami. W tym roku spotkaliśmy się po raz 18., ale wciąż czujemy niedosyt i już teraz mamy nadzieję na jeszcze więcej ciekawych, inspirujących i praktycznych wskazówek przy następnej okazji. A jak to się odbywało tym razem:

W dniach 12-14 czerwca 2018 roku we wrocławskim hotelu Haston odbyła się konferencja Lean, zorganizowana już po raz 18. przez Lean Enterprise Institute Polska Sp. z o.o. Organizatorowi tego wydarzenia, jak co roku partnerowała firma Balluff. Z roku na rok konferencja Lean cieszy się coraz większym zainteresowaniem – tym razem wzięło w niej udział ponad 420 uczestników, pośród których znaleźli się przedstawiciele wielu różnych branż i sektorów z najdalszych zakątków kraju – zarejestrowano obecność aż 166 firm.

Idea

Nadrzędnym celem corocznego cyklu spotkań jest propagowanie założeń filozofii Lean Manufacturing w środowisku menadżerów i właścicieli firm produkcyjnych i usługowych oraz integracja tego środowiska, sprzyjająca budowaniu sieci znajomości i swobodnej wymianie doświadczeń. Wdrożenie prezentowanych na konferencji nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych przekłada się bezpośrednio na wydajność poszczególnych jednostek, a także wydatnie wpływa na poprawę warunków i organizacji pracy i tym samym gwarantuje stały i stabilny rozwój firm i organizacji.
Podczas trwającej 3 dni konferencji goście aktywnie uczestniczyli w prelekcjach, sesjach plenarnych i warsztatach odbywających się na terenie hotelu oraz w siedzibach kilku modelowych firm, prezentujących efekty wprowadzania Lean methods w swoich strukturach.

Uczestnicy

W gronie 35 prelegentów znaleźli się najlepsi na świecie praktycy i eksperci Lean, między innymi Karyn Ross, Niklas Modig, Samuel Obara, Christoph Roser oraz Nicholas (Nick) Katko, a także znamienici przedstawiciele polskich firm, które od lat odnoszą międzynarodowe sukcesy: pani Iwona Słomska – Członek zarządu KRUK SA oraz Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny Grupy Nowy Styl – pan Dariusz Frydrych.
W czasie prawie 40 godzin wystąpień zaprezentowało się aż 14 firm, opisując najlepsze praktyki z dziedziny zarządzania oraz prowadząc znakomite studia przypadków. W ostatnim dniu konferencji odbyły się 3 wizyty w firmach działających na terenie Polski – uczestnicy odwiedzili polskie oddziały Opla, Toyoty i Electrolux oraz Kruka – firmę z polskimi korzeniami działającą już z powodzeniem w 7 innych krajach. Nasi zagraniczni eksperci przeprowadzili 4 warsztaty tematyczne prezentujące praktyczne zagadnienia Lean w odniesieniu do działalności produkcyjnej i usługowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom konferencji, którzy przez trzy dni aktywnie współtworzyli klimat otwartości i wymiany wiedzy opartej o Wasze praktyczne doświadczenia.

Komplet danych zebranych w trakcie i po zakończeniu wydarzenia, najciekawsze zdjęcia oraz wszelkie informacje na temat kolejnych edycji konferencji Lean znajdziecie Państwo na stronie https://leankonf.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here