praca

Nie każdego z nas stać na miesiąc po miesiącu szukanie wymarzonej pracy. W życiu zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest zatrudnienie tak szybko, jak to możliwe. Jak postępować, aby skrócić czas poszukiwań pracy.

Jak znaleźć dobrą pracę?

Określ oczekiwania płacowe

Pamiętaj, aby podać oczekiwania dotyczące wynagrodzenia: CV z wynagrodzeniem” do uzgodnienia ” pracodawcy przeglądają znacznie rzadziej niż ci, których właściciele nadal wskazali pożądany poziom wynagrodzenia. A jeśli twoje doświadczenie nie jest jeszcze Duże, potraktuj tę liczbę szczególnie krytycznie: wynagrodzenie z dużą liczbą zer jest wypłacane profesjonalistom, którzy przeszli poważną selekcję (kilka wywiadów, zadań testowych itp.).

Ten wybór wymaga czasu, ale po prostu go nie masz. Więc jeśli nie ma doświadczenia, rozsądnie oceń swoje wykształcenie i umiejętności, porównaj to wszystko ze średnią pensją specjalisty na twoim poziomie (nasze recenzje wynagrodzeń pomogą Ci w tym) i… zmniejsz kwotę o 10-15%. Ale nie przesadzaj, nie musisz zmuszać rekrutera do kwestionowania Twojego profesjonalizmu.

Zmniejsz zapytania

Zastanów się, z jakich wniosków chcesz zrezygnować w celu szybkiego zatrudnienia. Tak, to bardzo nieprzyjemna rada, ale działa. Czy naprawdę nie widzisz swojej przyszłości nigdzie poza międzynarodowymi firmami? Czy na pewno nie wyobrażasz sobie przyszłej pracy bez DMC lub innych „bułek” pakietu kompensacyjnego? Czy jesteś pewien, że nie jesteś gotowy spędzić dodatkowych 15-20 minut na drodze do pracy? Zdecyduj, co możesz zrezygnować, a co jest dla Ciebie fundamentalne, i ponownie rozważ swoje CV. Im mniej ograniczeń, tym więcej ofert otrzymasz, a mianowicie jest to bardzo ważne w przypadku, gdy praca jest natychmiast potrzebna.

Poszerz zakres poszukiwań

Nawet jeśli masz wąską specjalizację, warto rozważyć rozważenie oferty powiązanych branż. Kto wie, jakie oferty są dla Ciebie przygotowane przez pracodawców? Więc daj im szansę!

„Gotowy do rozpoczęcia jutro… nawet dzisiaj!»

Kolejnym elementem sukcesu szybkiego zatrudnienia jest gotowość do natychmiastowego wyjścia do praca, bezpośrednio jutro. Zgłoś to podczas wywiadów-w niektórych przypadkach może to być Twoja przewaga konkurencyjna. Zdarza się, że wakat musi zostać pilnie zamknięty, a kandydaci są jak jeden zajęty: jeden kończy sprawy w poprzednim miejscu, drugi zaplanował wakacje… W międzyczasie część pracy pozostaje nietknięta, firma traci możliwe zyski i staje się bardziej zgodna.

Oceniamy swoje CV krytycznie

Chcesz szybko znaleźć pracę-jeszcze raz Oceń swoje CV. Czy rekruter jest wystarczająco jasny, że jesteś profesjonalny i odpowiedni? Czy twoje doświadczenie i osiągnięcia są wystarczająco widoczne? Edytuj CV dla każdego stanowiska, na które odpowiesz: staraj się zwrócić uwagę na część swojego doświadczenia, która może być interesująca dla tego konkretnego pracodawcy.

Pobierz aplikację mobilną

Dobre oferty pracy zamykają się bardzo szybko. Aby szybko wysłać swoje CV lub szybko odpowiedzieć na zaproszenie pracodawcy, skorzystaj z naszej aplikacji mobilnej do poszukiwania pracy. Zaktualizuj CV i zadzwoń do pracodawcy bezpośrednio z aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here