druki wielkoformatowe

Druk wielkoformatowy to nowoczesna technologia nanoszenia obrazu na nośnik, którego wymiary są wielokrotnie większe niż standardowe (A4, A5 i inne uznawane za tradycyjne). Ponieważ nadruk jest cyfrowy lub solwentowy, treść może być przedstawiona w postaci fotografii w bardzo wysokiej jakości. Nowoczesne technologie sprawiają, że banery i inne materiały wykonywane z wykorzystaniem druku wielkoformatowego długo zachowują jasność i bogactwo kolorów. Przy pomocy tej techniki tworzy się najczęściej takie elementy jak plakaty, szyldy, tablice, banery reklamowe, tablice czy materiały reklamowe do zagospodarowania powierzchni billboardów.

Cechy druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy jest bardzo popularny w branży reklamowej, ponieważ technologia ta pozwala na naniesienie obrazu lub informacji tekstowej na dowolny, polimerowy lub rolkowy materiał dowolnej wielkości. Z jego pomocą powstają plakaty, banery i inne materiały reklamowe. Technika ta jest również wykorzystywana przy tworzeniu fototapet. Jeśli chodzi o projekt obrazu, można go opracować indywidualnie, biorąc pod uwagę życzenia klienta. Ponadto możliwa jest realizacja wszelkich fantazji, co ułatwiają nieskończone możliwości techniczne. Druk wielkoformatowy znajduje zastosowanie zarówno w reklamie zewnętrznej (reklamy na pojazdach, szyldy, bilbordy, banery, markizy), jak i wewnętrznej przy projektowaniu stoisk wystawienniczych, stoisk, witryn i reklam na podłogi i ściany. W zależności od lokalizacji drukowanego materiału dobierana jest technika druku. Jeśli materiał ma być przeznaczony do użytku na zewnątrz, to zazwyczaj stosuje się druk hard solvent, ponieważ jest bardzo trwała, praktyczna, i odporna na warunki atmosferyczne. Materiały przygotowane z wykorzystaniem tej techniki nie blakną i długo zachowują jasność i nasycenie barw. Jeżeli zlecenie dotyczy materiałów, które będą się znajdowały wewnątrz jakiegoś pomieszczenia lub takich materiałów, które mają być bardzo małego rozmiaru (np. naklejki), to do wydruku można wykorzystać mild solvent.

Kluczowe zalety druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy, niezależnie od rodzaju produktu, ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na produkcję różnego rodzaju produktów – plakatów, banerów, streamerów, naklejek dowolnego rozmiaru, plakatów, kalendarzy, tapet i nie tylko. Druk wielkoformatowy wyróżnia się przystępną ceną, co sprawia, że na jego wykorzystanie może sobie pozwolić mała firma lub osoba fizyczna. Produkty wykonane z wykorzystaniem druku wielkoformatowego to wysoka jakość i klarowność obrazu, dokładne odwzorowanie, bogactwo i jasność kolorów. Dzięki zastosowaniu specjalnych atramentów otrzymuje się trwałość i odporność na warunki atmosferyczne i inne czynniki zewnętrzne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here