Jak inwestować w akcje Tesli

Zakup akcji spółki Tesla

Tesla to niekwestionowany lider na rynku pojazdów elektrycznych. W poprzednim roku spółka osiągnęła aż 31,5 mld USD ze sprzedaży. Na rynku światowym wyróżnia się przede wszystkim jako firma o wyjątkowo silnej innowacyjności, która mocno inwestuje w badania i rozwój. W 2021 roku możliwość zakupu akcji Tesli to niezwykle istotna alternatywa, szczególnie że w 2020 roku przedsiębiorstwo po raz pierwszy w historii podało wyniki finansowe. Co więcej, Tesla stanowi część niezwykle szybko rozwijającego się sektora energii odnawialnej, a to sprawia, że zakup akcji spółki powinien rozważyć każdy inwestor.

Możliwość zakupu akcji Tesli nie jest wcale tak skomplikowana, jak to sobie wyobraża wielu początkujących inwestorów. Najtrudniejsza decyzja to wybór regulowanego brokera, który jednocześnie zapewni najlepsze warunki do inwestowania w akcje tej spółki, a także bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Co zatem należy zrobić, aby dokonać zakupu?

Wybierz brokera, który oferuje akcje Tesli

Na giełdzie działa mnóstwo brokerów, którzy zapewniają możliwość handlu akcjami Tesli.

Warto być jednak ostrożnym przy wyborze pośrednika, u którego planujesz zdeponować swoje pieniądze. Najważniejsze to znaleźć takiego brokera, który jest regulowany przez renomowaną instytucję finansową. W ten sposób zyskujesz pewność, że Twoja inwestycja będzie odpowiednio zabezpieczona.

Załóż konto i wpłać minimalny depozyt, aby rozpocząć handel

Po zapoznaniu się z ofertami najlepszych brokerów w sieci, warto założyć konto u pośrednika, który pozwala kupować akcje Tesli przy jak najmniejszej prowizji.  Warto także pamiętać o możliwości otwarcia konta demo, które pozwala zdobywać doświadczenie niezbędne w zawodzie tradera, bez ponoszenia realnego ryzyka utraty rzeczywistego kapitału. To właśnie sprawia, że Saxo Bank Polska jest bardzo popularny wśród inwestorów.

Jeśli zdecydowałeś się zainwestować w akcje Tesla Inc., musisz koniecznie ustalić parametry swojego zlecenia, w tym popularne stop-loss i take profit. Pierwsze, niezwykle popularne narzędzie, pozwala łatwo określić, ile jesteś gotów stracić na danej transakcji. Z kolei take profit określa minimalny zysk, jaki chcesz osiągnąć z danej inwestycji.

Kiedy już ustawisz te parametry, możesz zrealizować transakcję i rozpocząć kupowanie akcji.

U dobrego brokera możesz także skorzystać z dźwigni finansowej jeśli tylko nie będziesz kupował akcji Tesla Inc. bezpośrednio, a skorzystasz z kontraktów CFD. Ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here