szukać pracy
Fot. Pexels.com

W dobie zagrożenia epidemiologicznego zniknęły wydarzenia branżowe, networkingi i inne tego typu spotkania. Jak więc szukać pracy? Wszystkie tego typu działania przeszły do świata wirtualnego i to właśnie tam należy się rozejrzeć. Podpowiemy jakie portale są do tego najlepsze.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/gdzie-szukac-pracy/

Szukanie pracy na portalach społecznościowych

Portale społecznościowe zajmują się obecnie każdym niemalże każdą częścią naszego życia. Nic więc dziwnego, że znajdziemy tam również ogłoszenia o pracę.

Na najpopularniejszym portalu jakim jest Facebook możemy znaleźć różnego rodzaju grupy tematyczne, które poświęcone są właśnie poszukiwaniom pracy lub pracownika. Tworzone są zarówno dla różnego rodzaju branż jak i regionów. Ponadto na Facebooku agencje zatrudnienia wystawiają dostępne ogłoszenia na Fanpage. Niektóre firmy kiedy poszukują pracownika również tak robią.

Warto sprawdzić czy agencje pracy z Twojej okolicy nie korzystają z takich praktyk. Ponadto możesz wyszukać kilka firm, w których jesteś zainteresowany podjęciem pracy i zobacz czy dodają u siebie ogłoszenia, że poszukują pracownika.

Innym portalem społecznościowym, na którym warto szukać pracy jest LinkedIn. Jest on dedykowany dla osób, które szukają pracownika lub pracy. Znajdziemy tam nie tylko profile firmowe, na których mogą pojawić się ogłoszenia. Na LinkedIn mamy również wyszukiwarkę ofert pracy. Różnego rodzaju filtry pozwalają na wyszukanie ofert z określonego miasta lub kraju, określonych stanowisk, wymaganego poziomu doświadczenia, a także kilku innych elementach.

Szukanie pracy na popularnych portalach z ogłoszeniami różnymi

Pracy można szukać wszędzie czego przykładem są oddzielne tagi oraz zakładki na portalach w różnymi ogłoszeniami. Do najpopularniejszych i najbardziej sprawdzonych możemy zaliczyć Gumtree.pl i Olx.pl.

Szukanie pracy na portalach z ogłoszeniami o pracę

Osoby, które poszukują pracy najczęściej zaczynają swoje poszukiwania od Pracuj.pl oraz Praca.pl. Te portale branżowe mają bardzo obszerną bazę ofert i pracodawców. Znajdują się tam zarówno oferty pracy stałej jak i tymczasowej.

Inne portale branżowe to Aplikuj.pl oraz Linguajob.pl. Ten drugi skierowany jest do osób biegle władających językiem obcym, które chciałyby pracować używając ich na co dzień.

Zobacz też: http://www.7dak.pl/co-jest-lepsze-kawa-czy-yerba-mate/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here