Dochodowe branże charakteryzują się wysoką rentownością oraz bardzo dużym popytem. Zastanawiając się jaką branżę wybrać, niejednokrotnie stawiamy sobie również pytanie o to czy i w jakiej branży mamy stuprocentową pewność sukcesu. Oczywiście są takie branże, choć zazwyczaj wymagają one sporych nakładów finansowych, a widmo spłacanego latami kredytu jest w stanie przestraszyć każdego. Podsumowując możemy wyróżnić poniższe sposoby, by wybrać odpowiednią branżę:

  1. Pomysł na mały biznes w domuanaliza rynku lokalnego,
  2. analiza dochodowych branż,
  3. analiza własnych kompetencji,
  4. analiza zainteresowań i pasji.

Zakładając własną firmę warto pomyśleć o tym skąd wziąć fundusze na start. Tych możliwości jest wbrew pozorom całkiem sporo – dofinansowania z Unii lub z Urzędu Miasta, fundusze dla startupów lub spółka z inwestorem. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, to pierwszym krokiem w opracowaniu własnego pomysłu na biznes jest nakreślenie ram, w których będziesz się poruszać, poszukując inspiracji.

Rejestracja małego biznesu

Zarejestrowanie małego biznesu jest bardzo proste. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej polega na jej wpisaniu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej poprzez złożenie wniosku CEIDG-1. Można to zrobić wypełniając formularz online na stronie www.firma.gov.pl, wysłać wniosek pocztą lub złożyć go osobiście w Urzędzie Miasta lub Gminy. W większości przypadków zarejestrowanie działalności gospodarczej oznacza, że stajemy się płatnikiem VAT. Informację o rozpoczęciu działalności trzeba także przekazać do ZUS-u. Należy złożyć tu formularz ZUS ZUA – jeśli działalność jest jedynym źródłem trzymania – lub ZUS ZZA – w momencie, gdy tych źródeł jest więcej. Do rozliczania prowadzonej działalności bardzo przydatne będzie konto firmowe. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na koszty jego prowadzenia. Podsumowując, zarejestrowanie działalności gospodarczej jest proste i nie wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych wydatków. Również formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej nie są skomplikowane ani czasochłonne, szczególnie gdy korzysta się z usług firmy rachunkowej.

Przykładowe pomysły na mały biznes

Dobrym pomysłem na biznes jest otwarcie apteki. Zakupu leków dokonuje praktycznie każdy z nas. Pomysłem na świetny i dochodowy biznes może być uruchomienie sklepu internetowego. Nie trzeba przejmować się okoliczną konkurencją, a także tym czy mieszkańcy naszego niewielkiego miasta będą zainteresowani naszym asortymentem. Jeśli lubimy pracę w domu, a raczej w jego pobliżu, to warto także pomyśleć o otworzeniu warsztatu, w którym będziemy naprawiać samochody. Renowacja samochodów zabytkowych może być naprawdę świetnym biznesem. Food truck ze zdrową żywnością. W małym miastach często można zjeść na szybko wyłącznie hot doga albo zapiekankę. A coraz więcej osób wybiera jedzenie zdrowsze, mniej przetworzone i bardziej naturalne. Miejsce i usługi dopasowane do dzieci i młodzieży. Rodzice chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci, zatem miejsce, gdzie te mogą uczyć się nowych umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here