studia

Należy sprawdzić na jakich specjalistów jest największe zapotrzebowanie, a jakimi rynek jest już przesycony. Bardzo często ukończenie takich studiów wiąże się z wielkim wysiłkiem, gdyż materiał omawiany w ciągu tych kilku lat wymaga systematycznej nauki, jednak jak widać po rynku zatrudnienia, ta ciężka praca się opłaca.

Przyszłościowe kierunki studiów

  • Studia medyczne– medycyna, stomatologia, farmacja, fizjoterapia, dietetyka, analityka medyczna, ratownictwo medyczne, neurobiologia i kosmetologia.
  • Studia ekonomiczne- specjalista od kadr, specjalista w dziale rachunkowości, menadżer marketingu, project manager, analityk biznesowy, księgowy, doradca finansowy i inwestycyjny oraz pracownik działu finansowego
  • Studia techniczne- mechanika, architektura, elektronika, elektrotechnika, nanotechnologia czy telekomunikacja

Co warto studiować

studiaKierunki, które z pewnością dadzą nam pracę, są związane z techniką. Poszukiwani są dalej inżynierowie, elektronicy oraz informatycy. Warto również zastanowić się nad astronomią, która jest bardzo mało popularnym kierunkiem studiów. Drugim kierunkiem studiów, po którym bezrobocie wśród absolwentów jest bardzo niskie, to informatyka. Jest to dziedzina, która w tym momencie najszybciej się rozwija na świecie. Automatyka i budowa maszyn to kolejny kierunek, po którym warto zostać absolwentem. Ta dziedzina również dynamicznie się rozwija i oferuje specjalistom dobrze płatną pracę. Jak się okazuje obecnie duże zapotrzebowanie jest również na absolwentów innych specjalistycznych kierunków. Na przykład duże możliwości stoją przed architektami. We wszystkich ścieżkach kształcenia, takich jak architektura zieleni, czy architektura wnętrz, znajdą się miejsca pracy.

Najlepsze kierunki na studia

Kierunki, które z pewnością odpowiedzą na najnowsze trendy i zapotrzebowanie, to kierunki techniczne. Inżynierowie, informatycy i elektronicy to osoby, które na ogół bez problemu znajdują pracę. By zostać ekspertem w wybranej branży, nie wystarczy ukończyć właściwy kierunek studiów, trzeba rzeczywiście interesować się tematem. Samo zdobycie wykształcenia nie gwarantuje nam jeszcze zatrudnienia, jednak wybranie jednej z powyższych branż na pewno podnosi nasze szanse. Pamiętaj także, aby w trakcie studiów być aktywnym i poszukać już wtedy praktyk dzięki którym możesz zdobyć doświadczenie. Są konkretne zawody, które wymagają studiów jak np. lekarz, albo prawnik, ale w większości przypadków wcale nie trzeba w ogóle mieć studiów, ponieważ liczą się przede wszystkim umiejętności. Najpopularniejszymi kierunkami studiów, najczęściej wybieranymi przez kandydatów są: prawo, informatyka, ekonomia, finanse i rachunkowość, inżynieria środowiska, zarządzanie, budownictwo, pedagogika, administracja, psychologia, filologia angielska, zarządzanie i inżynieria produkcji, turystyka i rekreacja, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, geodezja i kartografia, biotechnologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, matematyka, transport, socjologia, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here