Taksówki w Warszawie – na co zwrócić uwagę?

Często w mediach można znaleźć informacje o poszkodowanych pasażerach osób podszywających się pod taksówkarzy. To szczególnie niebezpieczne w Warszawie, gdzie zagęszczenie fałszywych taksówek jest bardzo duże. W jaki sposób można uniknąć tego ryzyka?

Kwota nawet 500 złotych za dojazd na warszawskie lotnisko Chopina z centrum miasta? Chociaż taka opłata wydaje się niewyobrażalna, to jednak to możliwe – wystarczy nieuważnie wsiąść do samochodu, który podszywa się pod taksówkę. Na takie niebezpieczeństwo narażone są przede wszystkim te osoby, które nie znają miasta – turyści, osoby przyjeżdżające do stolicy w podróże służbowe, ale również ci, którzy wracają do domu po imprezach.W jaki sposób można rozpoznać prawdziwe taxi w Warszawie? Czego uniknąć podczas poszukiwania kursu? Zapraszamy do sprawdzenia!

Gdzie można spotkać fałszywe taksówki w stolicy?

Samochody udające taksówki przede wszystkim dostępne są w najbardziej uczęszczanych miejscach, między innymi na postojach przy dworcach, lotniskach, w centrum miasta, przy przystankach oraz stacjach metra. Właśnie tam najczęściej korzystamy z usług taksówkarskich, zatem każda osoba, która chciałaby wziąć taxi z postoju, powinna wiedzieć, jak rozpoznać, czy ma do czynienia z taksówką prawdziwą, czy też z fałszywą.

Prawdziwa warszawska taksówka powinna posiadać:

  • kogut z napisem „taxi” na dachu
  • żółto-czerwony pas z numerem bocznym taksówki oraz z herbem Warszawy – syrenką
  • tabliczka z hologramem i numerem licencji taksówkarskiej oraz numerem rejestracyjnym pojazdu na przedniej szybie
  • w rogu tylnej szyby prawych drzwi cennik przejazdu
  • w środku samochodu identyfikator z hologramem i danymi kierowcy
  • taksometr fiskalny

Zatem jeśli zauważamy, że pojazd nie ma jednego z tych elementów, w takim przypadku warto poszukać innego lub po prostu zadzwonić po taksówkę albo skorzystać z jednej z dostępnych aplikacji, które pozwalają na zamówienie jej on-line. Zatem jeśli chcemy uniknąć problemów związanych ze skorzystaniem z fałszywej taksówki, najlepiej pamiętać o tych poradach – dzięki nim dojazd taxi będzie zawsze bezpieczny i niedrogi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here