Ważny element układu wydechowego – filtr cząstek stałych Chcąc ograniczyć emisję gro

Chcąc ograniczyć emisję groźnych dla środowiska naturalnego spalin, będących źródłem wielu szkodliwych związków chemicznych, producenci samochodów rozpoczęli montaż w seriach samochodów typowych schodzących z taśmy produkcyjnej, filtrów cząstek stałych.

Regeneracja filtrów DPF w Białymstoku jest możliwa dzięki pewnej firmie, której nazwę wyjawimy niebawem. Solidna usługa jest zawsze w cenie. Po czyszczeniu filtra na powrót może on obsługiwać samochód w sposób pełny, tak by możliwa była realizacja obu funkcji, do których przeznaczony jest filtr DPF.
Pierwsza to zatrzymywanie cząstek o gradacji tak małej, że przedostają się one do ustroju organizmów żywych. Przenikają do krwiobiegu poprzez naczynia włosowate umieszczone przez ewolucję w płucach ludzi i zwierząt. Druga funkcja to wypalanie sadzy we wnętrzu zbiornika.

Przyszła pora na wyjawienie nazwy firmy odpowiedzialnej za czystość filtrów. Regeneracja filtra DPF u turbokrymar.pl odbędzie się bez zbędnej zwłoki.

Filtr należący do wyposażenia seryjnego samochodów z silnikiem wysokoprężnym po pewnym czasie eksploatacji traci na sprawności. Ulega zużyciu i wymaga wymiany albo przynajmniej czyszczenia.

Regeneracji filtrów cząstek stałych FAP DPF regeneruje się poprzez płukanie. Zastosowanie detergentów i rozpuszczalników pozwala na odetkanie porów wewnątrz złoża ceramicznego filtra. Przed płukaniem ciśnieniowym filtra sprawdza się za pomocą kamery endoskopowej wlot i wylot zbiornika. Po badaniu filtra będzie pewność, że wkład filtra nie jest uszkodzony. Wszelkie pęknięcia eliminują urządzenie z dalszej eksploatacji.

Maszyna do czyszczenia filtrów przypomina trochę pralkę i suszarkę w jednym. Woda pod dużym ciśnieniem z zawartością chemikaliów wypłukuje wszystkie zanieczyszczenia.

Zanieczyszczony filtr jest powodem spadku sprawności silnika samochodu. Zwiększa się spalanie i rośnie szkodliwość spalin. Podczas kontroli rutynowej stanu technicznego na drodze może dojść do zatrzymania dokumentów wozu. Niesprawne auto zostanie usunięte z ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here